İnovaTİM; geliştirdiğimiz uzaktan kontrollü su altı aracı ile hedef Antarktika
İnovaTİM'liler Türkiye'nin hemen her ilinde her bölgesinde çalışmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor.
‘Ticaret Savaşları' daha da ‘rekabetçi' kılar
Türkiye'nin de içinde yer aldığı önde gelen gelişmekte olan ülkelerin ihracatçıları, ‘ticaret savaşı'nı kendilerini daha mükemmel'leştirebilecekleri bir ‘meydan okuma', bir ‘fırsat' olarak görüyorlar.
Aslan şehri
Singapur, finans, yüksek teknoloji ve katma değerli üretim, rafineri ve petrokimya alanlarında çok büyük atılımlar yaparak, dünyada petrolden en fazla gelir elde eden ülkelerden biri olmuştur.
Daha güzel yarınlara hep beraber
Ekonomimizi daha ileri taşıma noktasında, ihracatın ne denli önemli olduğu artık hepimizin malumu. Bu bilinçle, ihracata ilişkin çalışma ve projeler üzerinde titizlikle duruyoruz. Önceki yönetimler döneminde başlayan projeleri çok daha etkin ve kapsayıcı bir hale getirmek için çalışıyoruz. Bunların yanında, yeni projeler de geliştiriyoruz.
Türkiye'nin Steve Jobs, Elon Musk'ları nasıl çıkar?
GROWTH CIRCUIT SAN FRANCISCO, ERKEN AŞAMA TEKNOLOJİ GİRİŞİMLERİNİ, YATIRIM VE HIZLANDIRMA YOLU İLE ULUSLARARASI PAZARLARA AÇIP DÜNYA ÇAPINDA BAŞARILI ŞİRKETLER YARATMAYI HEDEFLİYOR.
Cari açığı hizmet ihracatı ile yenebiliriz
Bizler de TİM yönetimi olarak, elimizdeki imkânların tamamını ihracatçılarımızın bu süreçten en az darbe ile çıkmaları için seferber ettik. TİM olarak bizlerin ve 61 ihracatçı birliğimizin elindeki yedek akçelerden oluşan atıl fonların ihracatçılarımızın zarar görmemesi için Eximbank'a kullandırılması konusunda hazırlığımızı yaptık ve Ticaret Bakanlığımızın himayesinde ilgili protokole imza attık.
Yeni Ekonomi Programının Özü: İhracat
Ticaretimiz ve ekonomimiz açısından tehdit oluşturan, Türk Lirası üzerindeki baskının ve ticaret savaşlarının artarak devam ettiği günlere şahit olduk. İçinden geçtiğimiz bu sıkıntılı günlerde, 2019 - 2021 yılları arasında ekonomimizin yol haritasını oluşturacak olan Yeni Ekonomi Programını (YEP) dört gözle bekliyorduk.
Milli Tasarım Kültürü Gelişiyor
Hedefimiz “Dış Ticaret Fazlası Veren Bir Türkiye” diyerek, bunun arka planında her zaman katma değerli üretime ve ihracata vurgu yapıyoruz. Katma değerli üretimin de kalbi tasarımda atıyor.
Dijital eşikte yeni bir kültür inşa etmeye hazır mıyız?
Avrupa dijital kaderini belirlerken, bizde neler yapılıyor hatırlatmakta yarar var…  Türkiye'deki genç neslin dijitalleşmesine katkı sağlamak TİM'in de öncelikli konu başlıkları arasında yer alıyor.
Yatırımcı ilişkileri direktörü herkese iyi gelir…
Aralık ayında Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği'nin (TÜYİD) zirvesi vardı. 500'a yakın üst düzey (C düzeyi de diyorlar) yönetici, bir gün boyunca süren programı dikkat ve ilgiyle izlediler...
İhracatçıların suçu büyük…
Tam da ‘Zeytin Dalı' harekâtının başladığı saatlerde birden zihnime ‘küşayiş' geldi ve sordum kendi kendime: Türkiye Cumhuriyeti'nin ve de hatta belli bir döneminde Osmanlı İmparatorluğu'nun başına çoraplar özellikle ne zamanlar, hangi dönemlerde örülmüş?
"Büyüme gerçek mi ?" tartışması
Büyüme rakamlarında rekor kırılması, uluslararası siyasetteki gerginliği az da olsa unutturdu bizlere. Açıklanan yüzde 11.1'lik oran özellikle Ankara'da ciddi bir heyecan dalgası yarattı. Diğer taraftan "büyüme rakamları doğruyu yansıtmıyor" şeklinde eleştiriler de vardı.
Dünya ticareti büyümeye başladı
2015 yılından sonra 2016 yılında da dünya mal ticareti yüzde 3,2 küçülerek 15,96 trilyon dolara gerilemişti. 2017 yılında ise miktar olarak yüzde 3,6 ve değer olarak ise yüzde 8 büyümektedir.
Aile şirketleri ve kurumsallaşma…
Aşağıdaki görüşleri tartışmadan önce, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği'nin (TKYD) yaptırdığı ve ilk bakışta son derece çarpıcı sonuçlara işaret eden araştırmaya bir göz atmak yerinde olur
Sanayi ve ihracat 2018 yılına kuvvetli başladı
Ocak ayına ilişkin açıklanan veriler sanayi ve ihracatın 2018 yılına kuvvetli başladığını göstermektedir. Sanayi ve ihracat artışına dayalı bir ekonomik büyüme daha dengeli ve sağlıklıdır.
Okyanusu geçip nehirde boğulmamak gere...
 TÜİK'İn ‘Yaşam Memnunİyetİ Araştırması'nın sonuçlarına göre, Türkİye'de mutlu olduğunu beyan edenlerİn oranı  yüzde 58, bu oran 2016 yılında yüzde 61,3 imiş.
CANLI DESTEK