Haberler

TİM Başkanı Gültepe: ABD ve Avrupa'daki Resesyona Rağmen 250 Milyar Dolarlık Hedefi Tutturacağız
Son 12 ayın tamamında aylık ihracat rekorları kırdıklarını bildiren Mustafa Gültepe, “Ocak-Ağustos dönemini hedeflerimiz doğrultusunda 165,7 milyar dolar ihracatla tamamladık. Avrupa'da hane halklarının alım gücündeki düşüş sınırlı kalır ve üretimleri daralmaya devam ederse bu durum ihracatımızı olumlu yönde etkileyebilir” dedi.
Romanya'da 500'ü Aşkın İkili İş Görüşmesi Gerçekleştirildi
Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda  Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonuyla 19-21 Eylül 2022 tarihleri arasında Bükreş'te düzenlenen Romanya Ticaret Heyeti programında 30'dan fazla firmadan temsilciler katıldı. İhracatçılar, 300 Rumen firma temsilcisi ile 500'ü aşkın ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi.
TİM Başkanı Gültepe: Tekstil Ve Hazır Giyim Sektörlerinde Marka Fuarlar Çok Değerli
Texhibition İstanbul Kumaş ve Tekstil Aksesuarları Fuarı kapılarını ikinci kez İstanbul Fuar Merkezi'nde açtı.
TİMReport Eylül Sayısı Yayında
TİMReport Eylül sayısı TİMApp, Turkcell Dergilik, Fliphtml5 ve tim.org.tr üzerinden takip edilebilir
Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş, TİM Yönetim Kurulu İle Bir Araya Geldi
T.C. Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş, TİM Başkanı Mustafa Gültepe ve Yönetim Kurulu Üyeleri TİM Dış Ticaret Kompleksi'nde bir araya geldi. Toplantıda güncel ekonomik gelişmeler, daha fazla ihracat için atılması gereken adımlar ve yeni projeler değerlendirildi.
İhracat 21,3 Milyar Dolar İle Ağustosta da Rekor Kırdı
Türkiye İhracatçılar Meclisi, ağustos ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Ağustos ayı rakamlarına göre Türkiye, ihracatta tarihi bir eşiği daha geçti. Ekonomi ve ticaret diplomasisinin saha neferleri olan Türk ihracatçısı ağustos ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 13'lük artışla 21,3 milyar dolar ihracat gerçekleştirerek tüm zamanların en yüksek ağustos ayı ihracat rakamına imza attı.
Pakistan (Karaçi) Ticaret Heyeti
Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, Meclisimiz organizasyonu ile 22-26 Kasım 2022 tarihleri arasında Pakistan'a yönelik tüm sektörleri kapsayan genel nitelikli bir Fiziki Ticaret Heyeti gerçekleştirilecektir.
İhracatın Büyümeye Katkısı Güçlü Bir Şekilde Devam Ediyor
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), yılın ikinci çeyreğine ilişkin büyüme rakamlarını açıkladı. Türkiye ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde yüzde 7,6 büyüme kaydetti. İhracatın büyümeye katkısı 3,9 puan olurken, mal ve hizmet ihracatı, 2022 yılının ikinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 16,4 arttı.
TİM ve İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterleri 2. Toplantısı Dış Ticaret Kompleksi'nde Gerçekleşti
TİM Genel Sekreterler toplantısının ikincisi TİM Başkanı Mustafa Gültepe'nin teşrifleriyle TİM Genel Sekreteri Bilal Bedir'in ev sahipliğinde, Türkiye İhracatçılar Meclisi çatısı altında faaliyet gösteren ihracatçı birliklerinin genel sekreter ve yardımcılarının katılımıyla TİM Dış Ticaret Kompleksi'nde gerçekleştirildi.
TİM Başkanı Gültepe: Hizmet İhracatından Elde Edilen Gelir 71 Milyar Doları Aştı
Hizmet İhracatı Sinerji ve İş Birliği Çalıştayı'nın açılışında konuşan TİM Başkanı Mustafa Gültepe "Hizmet sektörlerinin ülkemiz adına ne kadar önemli olduğunun TİM olarak farkındayız ve ihracatçılarımızın ülkemize sunduğu katkıları büyük bir takdirle takip ediyoruz” dedi.
TİM İle KOIMA Arasında Mutabakat Zaptı İmzalandı
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve ilgili İhracatçı Birlikleri organizasyonu ile gerçekleşen Alım Heyeti etkinliğinde KOIMA (Kore İthalatçılar Birliği) ile Mutabakat Zaptı imzaladı.
TİM Sektörel Ticaret Heyetleri Hız Kazandı
100 bini aşkın ihracatçının tek çatı kuruluşu olan Türkiye İhracatçılar Meclisi, sektörel ve genel ticaret heyetleriyle Türk ihracatçılarını dünyanın dört bir yanındaki alıcılarla buluşturmaya devam ediyor.
Cumhurbaşkanı, TİM Heyetini Dolmabahçe Ofisi'nde Kabul Etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TİM Başkanı Mustafa Gültepe ve Yönetim Kurulu Üyelerini Kabul Etti.
İhracat Destekleri Hakkında Karar Resmi Gazete'de Yayımlandı
İhracatın sürdürülebilir artışının sağlanması, firmaların ihracata hazırlanması ve uluslararası pazarlarda rekabet avantajının kazandırılması için sadeleştirilerek yeni ilave desteklerle yayınlanan “İhracat Destekleri Hakkında Karar” yayımlandı.
TİM Odaklı İnoSuit Programı'nda Yeni Dönem 1 Eylül'de Başlıyor
Türkiye İhracatçılar Meclisi, ihracatçı firmaların ve mentorların katılımı ile Odaklı İnoSuit Programı'nın 13.döneminin lansman toplantısını gerçekleştirdi.
CANLI DESTEK