Haberler

Türk Kadın Girişimcileri, Academy for Women (AWE) Kadın Girişimciler Akademisi'ni başarıyla tamamladı.
Küreselde büyümeyi hedefleyen 38 Türk kadın girişimcisi TİM-TEB Girişim Evi ve ABD Büyükelçiliği iş birliğinde Türkiye'de ilk kez düzenlenen Academy for Women (AWE) Kadın Girişimciler Akademisi'ni başarıyla tamamladı. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan Türk kadın girişimcileri ABD İstanbul Başkonsolosu Daria Darnell, TİM Başkanı İsmail Gülle ve TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici tarafından ödüllendirildi.
TİMReport Mayıs Sayısı Yayında
TİMReport Mayıs Sayısı Yayında. tim.org.tr üzerinden okuyabilir, takip edebilir ve indirebilirsiniz.
İsmail Gülle, TİM Başkan Adaylığı İçin İlk Adım Olan Sektör Kurulunu Başarıyla Geçti
Tekstil ve Hammaddeleri Sektör Kurulu toplantısı bugün Dış Ticaret Kompleksi'nde gerçekleşti.
TİM Başkanı Gülle: Türkiye'nin yeşil ekonomik dönüşümünde öncü olacağız
TİM Başkanı İsmail Gülle, “Her Alanda Sürdürülebilir Türkiye' hedefi ile ülkemizi sürdürülebilirlik noktasında markalaştırmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Çalışmalarımızın sonucunda Türkiye'yi, hem sürdürülebilir kalkınma modeliyle ihracatla yükseltecek; hem de çevreye değer veren herkesin bir numaralı tercihi haline getireceğiz”
250 milyar dolara giden yolda 15 milyar dolar artıdayız
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, ihracatta tarihi rekorları detaylarıyla açıkladı:
TİM'in Sunduğu Talepler Çözüm Buluyor
Yeni rekorlara emin adımlarla yürüyen ihracat ailesinin, odağının sadece ihracat olması için sorunlarıyla da yakından ilgilendiklerini belirten TİM Başkanı İsmail Gülle, “Son 2 yılda hükümetimize ilettiğimiz 122 talebinin tamamı, ivedilikle çözüme kavuştu. Yeni kanun teklifindeki taleplerimiz de yakında hayata geçecek. İhracatçılarımızı yol arkadaşı addeden Saygıdeğer Cumhurbaşkanımıza ve göreve geldiğinden bu yana her zaman yanımızda olan Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş'a verdikleri desteklerden ötürü şükranlarımızı sunuyorum” dedi.
TİM, Türkiye Cumhuriyeti Moskova Büyükelçisi'nin Katılımıyla “TİM Export Talks”un Altıncısını Gerçekleştirdi
TİM Başkanı İsmail Gülle: Türkiye'nin proaktif diplomasisi ihracata pozitif yansıyacak Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), pandemi süreci ve sonrasında ticaretin yönünü çizmek hedefiyle 2020 yılından bu yana büyükelçilerle düzenlediği “TİM Export Talks” online panellerine devam ediyor. 2022 yılının ilk “TİM Export Talks” paneli “Rusya'da Hangi Fırsatlar Var?” başlığı ile düzenlendi. Panele Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ve TİM Başkanı İsmail Gülle katıldı.
Hedef Kuzey Makedonya'ya 1 Milyar Dolar İhracat
Kuzey Makedonya bölgesinde yükselen bir değer. İhracat ailesi olarak, Kuzey Makedonya'da etkinliğimizi artırmalıyız
Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi TİM İklim Sohbetlerinin Konuğu Oldu
61 ihracatçı birliği, 27 sektör ile 100 bini aşkın ihracatçının tek çatı kuruluşu olan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), İstanbul Topkapı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emre Alkin'in moderatörlüğünde gerçekleşen ve Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott'un konuk olduğu “TİM İklim Sohbetleri” programının ikincisini düzenledi. Dijital platformlar üzerinden gerçekleşen programda 15 bin kişiye erişim sağlandı.
Mart Ayı İhracatında 22,7 Milyar Dolar İle Çifte Rekor
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 2022 Mart ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Türk ihracatçısı yılın ilk 2 ayında olduğu gibi mart ayını da yeni rekorlarla kapattı. Açıklanan verilere göre Türkiye'nin mart ayı ihracatı, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 19,8 artış gerçekleştirerek, 22,7 milyar dolar oldu. Bu rakamlarla beraber, Türkiye, tarihinin en yüksek ilk çeyrek performansına ve en yüksek aylık ihracat rakamına ulaştı.
TİMReport Nisan Sayısı Yayında!
Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayınlanan TİMReport dergimizin yeni sayısında; ihracat rakamları, sektörel değerlendirmeler, önemli isimlerle söyleşiler, makaleler, marka, girişimcilik, ekonomi ve ihracat ile ilgili tüm gelişmeler yer almaktadır.
En Büyük Zenginliğimiz İhracat Ailesidir
100 bini aşkın ihracatçının tek çatı kuruluşu olan Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Türkiye'nin son yıllarda artış ivmesi kazanan ihracat performansı hakkında değerlendirmelerde bulundu. TİM Başkanı İsmail Gülle, “Her ay sonunda Türkiye'ye güzel haberler vermeyi başardık.  Dünyadaki olumsuz pek çok habere ve göstergeye rağmen ihracat ailesi, son 18 ayın 16'sında aylık ihracat rekoru kırdı. 27 sektörümüzün 25'inde en yüksek cumhuriyet tarihi rakamlarına ulaştık. Türkiye'nin her tarafında varız. Her ilinde varız, her ilindeki organizasyonlara da gidiyoruz. Sahadayız. Fabrikaları geziyoruz. Bütün sektörlerimizin nabzını tutuyoruz. İnşallah gelecek aylarda da ülkemize güzel haberler vermeye devam edeceğiz” dedi.
İhracat Ailesi Denizli'de Bir Araya Geldi
100 bini aşkın ihracatçının tek çatı kuruluşu olan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), bölge ekonomisinin dinamiklerini değerlendirmek ve ihracattaki payını artırmak amacıyla TİM Denizli Meclisi toplantısında bölge ihracatçıları ile bir araya geldi. TİM Denizli Meclisi programının ardından düzenlenen ödül töreni ile sektörlerinde en çok ihracat gerçekleştiren başarılı firmalara ödülleri takdim edildi.
CANLI DESTEK