Haberler

Yeni Ekonomi Programının Odağında Yine İhracat Var
29 Eylül 2020
Pandeminin tüm dünyayı derinden etkilediği bir dönemden geçiyoruz. Bu dönem tüm dünyada ekonomik göstergelerde bozulmaya sebebiyet verirken, Türkiye güçlü üretim ve ihracat altyapısıyla süreci başarıyla yönetmiştir. Ülkemiz makroekonomik göstergeler anlamında gelişmekte olan ülkelerden pozitif ayrışmıştır. Sayın Bakanımızın ifade ettiği üzere, Salgın sürecindeki destek paketlerinin toplamının 494 milyar TL ile milli gelirin yüzde 10'una ulaşması, ekonomi yönetimimizin ülkenin her kesimine gerekli destekleri sağladığını, vatandaşının bu zorlu dönemde yanında olduğunu gösteriyor.
Kazakistan Sanal Ticaret Heyeti Açılış Programı
29 Eylül 2020
T.C. Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar PEKCAN'ın teşrifleriyle, T.C. Nur-Sultan Büyükelçimiz Sn. Ufuk EKİCİ, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanımız Sn. İsmail GÜLLE'nin katılımlarıyla, Hasan ARSLAN'ın moderatörlüğünde “Kazakistan Sanal Ticaret Heyeti" CANLI YAYINI!!!
TİM “Türkiye'nin İlk 1000 ihracatçısı Prestij Kitabını” Tanıttı: İlk 1000 İhracatçıdan 103 Milyar Dolarlık Katkı
25 Eylül 2020
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) “Türkiye'nin ilk 1000 ihracatçısı 2019” araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Araştırmaya göre, ilk 1000'de yer alan şirketlerin toplam ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 3 artarak 103 milyar dolara ulaştı. Bu şirketlerin toplam ihracattan aldıkları pay ise yüzde 62 oldu. Listeye toplam 5,8 milyar dolar ihracat gerçekleştiren 144 firma ilk kez dahil olurken 856 şirket ise iki yıl üst üste listede yer almayı başardı.
624 Milyar Dolarlık Latin Amerika Pazarına Kadın İhracatçılardan Çıkarma
24 Eylül 2020
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) bir ilki gerçekleştirerek, Latin Amerika'ya kadın ihracatçılara özel Sanal Ticaret Heyeti düzenliyor. İhracatçı firmalarla Meksika, Kolombiya, Peru ve Şili'deki satın alımcıları çevrimiçi ortamda bir araya getiren organizasyona kadın ihracatçılar büyük ilgi gösteriyor. Kadınların ihracat ailesinde etkin rol almasını önemsediklerini ifade eden TİM Başkanı İsmail Gülle, “İki yıl önce oluşturduğumuz TİM Kadın Konseyi ile kadın ihracatçıların artırılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Latin Amerika pazarında Türk ürünlerinin tanınırlığının artırılmasına yönelik çalışmalara da hız verdiklerini söyleyen İsmail Gülle, bölgenin 624 milyar dolarlık ithalatıyla, ihracatçılar için önemli fırsatlar barındırdığını belirtti.
Türkiye'nin İhracatçı Kadınları İlk Sanal Ticaret Heyeti
23 Eylül 2020
Türkiye'nin İhracatçı Kadınları İlk Sanal Ticaret Heyeti Tekrar İzlemek İçin TIKLAYINIZ!
TİM Başkanı Gülle: Tarım Sektörleri Altın Çağını Yaşıyor
06 Eylül 2020
Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, 89'uncusu düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı'nın açılışında yaptığı konuşmada “Küresel ticaret, pandemi sebebiyle İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra gerçekleşen en büyük daralma ile karşı karşıya kaldı. Ülkemiz ihracatı ise haziran ayında gelen normalleşme adımlarıyla beraber rüzgarı arkasına aldı. Özellikle, stratejik sektörlerimiz arasında olan Tarım sektörleri, pandemi döneminde tarihlerinin altın çağını yaşıyor. Yılın son çeyreğinde de bu olumlu eğilimin devam edeceğine inanıyoruz” dedi.
TİMReport Eylül Sayısı Online Olarak Hizmetinizde
03 Eylül 2020
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile özel söyleşi; İhracat, ekonomi, finans, teknoloji, marka, inovasyon, tasarımla ilgili detaylar; Aylık ihracat verilerinin detaylı analizi; İhracatçılarla gerçekleştirilen röportajlar Girişimcilik hikayeleri
TİM Başkanı Gülle: “Türkiye İhracatta Öncü Olmayı Sürdürecek"
02 Eylül 2020
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ağustos ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Türkiye'nin ihracatı 2020 yılı ağustos ayında 12 milyar 463 milyon dolar oldu. 8 sektör tarihinin en yüksek ağustos ayı ihracatına ulaşırken, 85 ülkeye ihracat 516 milyon dolar arttı. Aralarında İngiltere, Almanya, Fransa ve Hollanda'nın da yer aldığı tam 14 ülkeye her sektör ihracat gerçekleştirmeyi başardı. TİM Başkanı İsmail Gülle, “ İhracatçılarımız, bu zorlu şartlarda dahi, geçen yılın ağustos ayına oldukça yakın bir seviyede ihracat gerçekleştirdiler. Küresel ticaret penceresinden bakıldığında ise, ülkemizin ihracatının çoğu ülkeye göre olumlu bir seyir izlediği görülüyor. Dalga dalga tüm dünyayı saran pandemi fırtınasından, adım adım güçlenerek çıkıyoruz. Çünkü inanıyoruz ki, Gelecek parlak, Gelecek ihracat! Türkiye güçlü yatırım, üretim ve ihracat altyapısıyla ihracatta ve büyümede öncü olmaya yeni dönemde de devam edecektir” dedi.
Kadın İhracatçılara Yönelik Şili, Peru, Kolombiya, Meksika Sanal Genel Ticaret Heyeti
20 Ağustos 2020
T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve Meclisimiz organizasyonu ile 21 Eylül - 9 Ekim 2020 tarihleri arasında Kadın İhracatçılarımıza Yönelik ve tüm sektörlerin katılımına açık Şili, Peru, Kolombiya, Meksika Sanal Genel Ticaret Heyeti gerçekleştirilecektir.
İhracatçı Kadınlar Sahaya İniyor
17 Ağustos 2020
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Kadın Konseyi, kadın ihracatçı sayısının artması, daha etkin olması, destek ve finansmana erişim konusunda bilincin artırılması hedefiyle çalışmalarına hız veriyor. TİM Kadın Konseyi, Latin Amerika'da sadece kadınların katılımıyla sanal ticaret heyeti düzenleme kararı alırken, diğer STK'lar ve ilgili kurumlara “Daha güçlü bir ekonomi kadınlarımızın ihracatta daha etkin olmasıyla mümkün. Hep beraber bu konuda güçlerimizi birleştirmeliyiz” mesajı verdi. TİM Başkanı İsmail Gülle “İnanıyoruz ki, ‘İhracatla Yükselen Türkiye'nin mimarı kadınlarımız olacak. Kadınlarımızın özverisi ve çalışkanlığıyla, bu zorlu dönemde dahi engelleri aşarak yeni rekorlara imza atacağız” dedi.
TİM Başkanı Gülle: “Pandemide Kenetlendik, Şimdi Kanatlanma Zamanı”
04 Ağustos 2020
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), temmuz ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Türkiye'nin ihracatı 2020 yılı temmuz ayında 15 milyar 12 milyon dolar ile pandemi sürecinde en yüksek aylık rakama ulaştı. Temmuz ayı ihracatında geçtiğimiz aya göre artış oranı yüzde 11,5 oldu. 1.641 firma ihracat ailesine katılırken, pandemi başlangıcından bu yana 77 ülkeye ihracat en yüksek seviyeye geldi, 16 sektör de en yüksek aylık ihracatını gerçekleştirdi.
TİMReport Ağustos Sayısı Online Olarak Hizmetinizde
03 Ağustos 2020
Tarım ve Orman Bakanı Sn. Dr. Bekir PAKDEMİRLİ ile özel röportaj, Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan BALİ ile söyleşi, ihracatta 2020 yılında damga vuran Marka Şehirler, Pandemi sürecinde ihracatta rekor, TİM'den ABD'ye 100 bin adet maske, TİM'den sanal fuar ve sanal heyetler başlıkları ile TİMReport online olarak hizmetinizde.
CANLI DESTEK