Haberler

TİMReport Aralık Sayısı Yayında!
03 Aralık 2021
Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayınlanan TİMReport dergimizin yeni sayısında; ihracat rakamları, sektörel değerlendirmeler, önemli isimlerle söyleşiler, makaleler, marka, girişimcilik, ekonomi ve ihracat ile ilgili tüm gelişmeler yer almaktadır.
TİM Başkanı Gülle: Bakan Nebati İhracat Ailesinin Her Daim Yanında
02 Aralık 2021
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Dr.Nureddin Nebati'nin Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine atanmasıyla ilgili, “Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığı görevinde de yakından çalışma imkanı bulduğumuz, ihracatcımızı, talep ve çözüm önerilerimizi her fırsatta dinleyerek desteğini bizden esirgemeyen Sayın Dr.Nureddin Nebati'nin, yeni görevinde de her zaman ihracatı ülke ekonomimizin bel kemiği olarak göreceğine ve her zaman ihracat ailesinin yanında olacağına inancımız tamdır” dedi.
İhracat Ailesi Dört Rekorla Tarih Yazmaya Devam Ediyor
02 Aralık 2021
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), kasım ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Türk ihracatçısı, açıklanan verilere göre; kasım ayı, tüm zamanların aylık ihracatı, son 12 ay ve yılın ilk 11 ayı ihracat rekorları kırdı. Türkiye'nin kasım ihracatı, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 33,4 artışla 21,5 milyar dolara ulaştı. Yılın ilk 11 ayında, 2020 yılının aynı dönemine göre yüzde 34 artışla 203,1 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Türk ihracatçısı, son 12 ayda 221 milyar dolarlık ihracatla da yıllık hedefi olan 211 milyar doları aştı. İhracat ailesi, son 12 ayın 11'inde Cumhuriyet tarihi rekorları kırdı.
Kasım 2021 Dış Ticaret Rakamları Basın Açıklaması
02 Aralık 2021
📡 Canlı Yayın "Kasım 2021 Dış Ticaret Rakamları Basın Açıklaması" T.C. Ticaret Bakanımız Sn. Dr. Mehmet MUŞ ve TİM Başkanımız Sn. İsmail GÜLLE'nin katılımlarıyla...
Tel Aviv-Kudüs Genel Ticaret Heyeti (05-08 Ocak 2022)
30 Kasım 2021
Tarih: 05-08 Ocak 2022 Yer: Tel Aviv-Kudüs Organizasyon: TİM
TİM Başkanı Gülle Büyüme Rakamlarını Değerlendirdi
30 Kasım 2021
Türkiye ekonomisinin yılın üçüncü çeyreğindeki büyüme rakamlarını değerlendiren Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, “Türkiye ekonomisi 2021 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 7,4 büyüdü. GSYH'deki büyümeye ihracatın katkısı 5 puan (%68), net ihracatın katkısı ise 6,8 puan (%92,3) oldu. İhracatla büyüyor, ihracatla güçleniyoruz. İhracat ailesi olarak büyümeye verdiğimiz katkıdan gurur duyuyoruz.
TİM Başkanı Gülle: Kazakistan'a İhracatımız Artıyor
30 Kasım 2021
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Covid-19'un ihracattaki etkilerini azaltmak hedefiyle oluşturduğu Sanal Ticaret Heyeti programlarına Kazakistan ile devam ediyor. Türkiye-Kazakistan ticaret hacminin arttığına dikkat çeken TİM Başkanı İsmail Gülle, “Kazakistan'a olan ihracatımızın 2020 yılında pandemiye rağmen artış göstermesi ve 1 milyar dolar seviyesine yaklaşması oldukça değerliydi. Bu yılın ilk 9 ayında Kazakistan'a ihracatımız yüzde 36 artışla, geçen yılın tamamındaki rakamı yakalamış durumda. Kazakistan'a bu yıl 4 bin 487 kalemde ürün ihracatı gerçekleştirmiş durumdayız. Bu son derece ciddi bir rakam. Küresel ticaret zincirlerinde önemli yapısal değişikliklerin yaşandığı böylesi bir dönemde dost ve kardeş ülkeler olarak, birbirimize daha yakın durmalıyız” dedi.
TİM Women Export Talks-6
22 Kasım 2021
📡Canlı yayın!!! “TİM WOMEN EXPORT TALKS-6” TİM KADIN KONSEYİ Başkan Yardımcısı Sn. Aysun ARAS ve Kütahya Porselen Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Sema GÜRAL SÜRMELİ, Özlem DOĞANER moderatörlüğünde “İHRACATA NASIL BAŞLADIKLARINI ve NASIL BAŞARDIKLARINI” anlatıyorlar. #TürkiyeİhracatlaYükseliyor
TİM'den Eskişehir'de Kobi İhracat Seferberliği
19 Kasım 2021
Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM),  Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) ihracata özendirilmesi amacıyla düzenlediği “KOBİ İhracat Seferberliği Eğitim Programı” Eskişehir'de fiziki olarak gerçekleştirildi. Yoğun ilgi gören programın açılışı Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız ve TİM Başkanı İsmail Gülle tarafından yapıldı. Programda Eskişehir'de geçtiğimiz yıl en fazla ve en yüksek katma değerli ihracata imza atan firmalara da ödülleri takdim edildi. Türkiye'nin ekonomi ve ticaret diplomasisinin saha neferleri olan Türk ihracatçısı, Eskişehir'den bu yıl 147 ülke ve bölgeye ihracat yapma başarısı gösterdi.
TİM KOBİ İhracat Seferberliği Ve Eskişehir İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni
19 Kasım 2021
Canlı Yayın!!! “TİM KOBİ İHRACAT SEFERBERLİĞİ ve ESKİŞEHİR İHRACATIN ŞAMPİYONLARI ÖDÜL TÖRENİ” Eskişehir Valimiz Sn. Erol AYYILDIZ ve TİM Başkanımız Sn. İsmail GÜLLE'nin katılımlarıyla….
İhracatın Genç TİM'inden Latin Amerika'ya Çıkarma
10 Kasım 2021
Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM), genç ihracatçı sayısını artırmak ve geleceğin ihracat ehli genç neslini yetiştirmek amacıyla hayata geçirdiği Genç TİM, ilk ticaret heyetini de fiziki olarak Latin Amerika'ya düzenledi. Tüm sektörlerden Türkiye'nin önde gelen şirketlerinde görev yapan genç ihracatçılardan oluşan Genç TİM üyeleri, Kolombiya ile Panama'da yeni iş birlikleri ve satışlar için fırsatlar doğuracak, ihracat rakamlarını artıracak temaslarda bulunuyor.Ticaret heyeti, ikili görüşmelerde yoğun ilgiyle karşılaştı.
TİMReport Kasım Sayısı Yayında!
04 Kasım 2021
Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayınlanan TİMReport dergimizin yeni sayısında; ihracat rakamları, sektörel değerlendirmeler, önemli isimlerle söyleşiler, makaleler, marka, girişimcilik, ekonomi ve ihracat ile ilgili tüm gelişmeler yer almaktadır.
Cumhuriyetin 98. Yılında Dört Rekor
01 Kasım 2021
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ekim ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Türk ihracatçısı, açıklanan verilere göre;  ekim ayı, tüm zamanların aylık ihracatı, son 12 ay ve yılın ilk 10 ayı ihracat rekorları kırdı. Cumhuriyetin ilanının 98. yıl dönümü olan ekim ayında Türkiye'nin ihracatı, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre, yüzde 20,2'lik artışla, 20,8 milyar dolara ulaştı. Bu rakam aynı zamanda Cumhuriyet tarihinin en yüksek aylık ihracatı oldu. Eylülden sonra ekimde de bir kez  daha 20 milyar dolar eşiğini geçen ihracat ailesi, yılın ilk 10 ayında, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 34'lük artışla 181,8 milyar dolarlık ihracata imza attı. Ticaret diplomasininin saha neferleri olan Türk ihracatçısı, son 12 ayda 215,7 milyar dolarlık ihracatla da 211 milyar dolarlık yıllık hedefini bir kez daha aştı.
Ekim 2021 Dış Ticaret Rakamları Basın Açıklaması
01 Kasım 2021
Can Yayın!!! T.C. Ticaret Bakanımız Sn. Dr. Mehmet MUŞ ve TİM Başkanımız Sn. İsmail GÜLLE'nin katılımlarıyla...
TİM Başkanı Gülle: İhracatta 220 Milyar Dolara Koşuyoruz
29 Ekim 2021
Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM), 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamak için yayınladığı özel film, izleyiciler tarafından büyük beğeni aldı.  TİM Başkanı İsmail Gülle, “Cumhuriyetin ilk yıllarında başlatılan ekonomik bağımsızlık mücadelesi her zaman devam edecektir. Ekonomik bağımsızlık ise ancak ve ancak üretim ve ihracatla mümkündür. İhracat, başlı başına bir Cumhuriyet projesidir. Atatürk'ün İzmir İktisat Kongresi'nde başlattığı ekonomik bağımsızlık mücadelesi bugün de devam ediyor. İnşallah bu küresel kriz sonrası dönem, Türkiye için yeni bir sıçrama dönemi olacak. Gelen rakamlar bize bunu söylüyor. Bugün ihracatçımız 100 bine ulaştı. Bunu 5 yıl içerisinde 130 binlere, 10 yıl içerisinde de 300 bine çıkartma arzusundayız. İhracatımız 1923 yılında 50 milyon dolardı. Bugün ise 220 milyar dolara gidiyor” dedi.
CANLI DESTEK