Küba Ticaret Heyeti

Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Meclisimiz organizasyonu ile İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından 3-7 Kasım 2012 tarihleri arasında kurum/kuruluşların üst düzey temsilcilerinin katılımlarıyla Küba (Havana)'ya yönelik bir Ticaret heyeti programı düzenlenecektir.

İhracatçılarımıza potansiyel iş fırsatları sunan Küba'da, pazar payımızın artırılması ve yeni ihracat imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu heyete tarım ve gıda ürünleri, tekstil ve hazır giyim, otomotiv ve yan sanayi, makine ve ekipmanları, elektrik-elektronik, elektrikli makineler ve kablolar, demir çelik ürünleri, demir ve demir dışı metaller, beyaz eşya, mobilya, ağaç ve ağaç ürünleri, kimya ürünleri, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, sofra ve mutfak eşyaları, temizlik maddeleri, plastik eşya ve inşaat malzemeleri sektörleri başta olmak üzere uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız iştirak edebilecektir.

Söz konusu Ticaret Heyeti Programı kapsamında, 4-10 Kasım 2012 tarihleri arasında Havana'da gerçekleştirilecek 30. Havana Uluslararası Fuarı'na katılım sağlanacak olmasının yanı sıra Türk işadamları ve Kübalı muhataplar arasında ikili iş görüşmeleri tertip edilecektir. Bu çerçevede, bahse konu program, gerek anılan pazara girmek isteyen gerekse pazar paylarını daha da arttırmayı amaçlayan firmalar için önemli bir fırsat oluşturmaktadır.

CANLI DESTEK