Gabon ve Senegal Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti

Başbakanımız Sn. R. Tayyİp ERDOĞAN başkanlığında, Ekonomi Bakanı Sn. Zafer ÇAĞLAYAN'ın katılımları ile Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda; Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) organizasyonunda, Genel Sekreterliğimiz işbirliğinde 06-11 Ocak 2013 tarihlerinde Gabon-Nijer Senegal'e yönelik Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti düzenlenecektir.

Girişimcilerimize potansiyel iş fırsatları sunan Gabon,Nijer ve Senegal'de pazar payımızın artırılması ve anılan ülkelere yönelik yeni ihracat imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu heyete gıda, tarım ve hayvancılık ürünleri, balıkçılık, makine ve ekipmanları, otomotiv ve yedek parça, kimyevi maddeler ve mamulleri, temizlik ve hijyen ürünleri, mobilya, medikal ürünler ve cihazlar, tekstil ve hazır giyim, güvenlik malzemeleri ve ekipmanları, turizm ve otelcilik, yapı ve inşaat makineleri ve malzemeleri, madencilik, petrol ürünleri, müteahhitlik ve teknik müşavirlik sektörleri başta olmak üzere uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız iştirak edebilecektir.

Söz konusu Ticaret ve Müteahitlik Heyeti Programı kapsamında; Türkiye, Gabon - Nijer - Senegal'den üst düzey yetkililerin katılımıyla Dakar, Niamey ve Libreville şehirlerinde düzenlenecek iş forumlarının yanı sıra her üç ülke girişimcileri ile iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

CANLI DESTEK