Venezuella-Arjantin Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan'ın başkanlığında, Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinasyonu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonu ile Uludağ İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği tarafından Venezuella ve Arjantin'e Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programı düzenlenecek.
Program; Türkiye'nin Venezuella ve Arjantin ile ticari ve ekonomik işbirliği imkanlarının artırılması ve ihracatçı firmalarımızın dış pazar paylarında artış sağlanması amacıyla 26 Şubat - 4 Mart 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek.
Girişimcilerimize potansiyel iş fırsatları sunan Venezuella ve Arjantin'de pazar payımızın artırılması ve bölgeye yönelik yeni ihracat imkanlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek.
Söz konusu heyete tarım ve gıda ürünleri, otomotiv ve yan sanayi, beyaz eşya, elektrikli cihazlar, kimyasal ürünler, tekstil ve hazır giyim, makine ve aksamları –özellikle asansör aksamları ve jeneratörler - plastik mamuller, cam eşya, inşaat ve inşaat malzemeleri – özellikle prefabrik yapılar - fiber optik kablo-telekomünikasyon malzemeleri ve müteahhitlik sektörlerinde faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız katılabilecek.
Söz konusu Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programı kapsamında, Türkiye'den ve anılan ülkelerden üst düzey yetkililerin katılımıyla düzenlenecek İş Forumlarının yanı sıra, Türk ve Venezuellalı/Arjantinli girişimciler arasında iş görüşmeleri gerçekleştirilecek. Bu çerçevede, bahse konu program, gerek anılan pazarlara girmek isteyen, gerekse pazar paylarını daha da artırmayı amaçlayan firmalar için önemli bir fırsat olacak.
CANLI DESTEK