Rusya Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti

Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın Moskova resmi ziyareti ile eş zamanlı olarak, Devlet Bakanımız Sayın Zafer ÇAĞLAYAN'ın katılımıyla, Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinasyonunda, Türkiye İhracatçılar Meclisi, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu organizasyonunda 13 - 16 Mart 2011 tarihleri arasında St. Petersburg ve Moskova'ya yönelik olarak Rusya Federasyonu Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programı düzenlenecektir.

Anılan ticaret heyetine, tekstil ve hazır giyim, otomotiv ve yan sanayi, kimyevi maddeler, plastik ve plastikten mamul eşya, temizlik maddeleri, kâğıt ürünleri, ilaç sanayi, medikal ekipmanlar ve hastane malzemeleri, gıda ürünleri, gıda işleme makineleri, elektrikli ve elektronik cihazlar, makine ve ekipmanları, tarım aletleri, demir-çelik ürünleri, inşaat malzemeleri, mobilya, mücevherat, madencilik ve müteahhitlik sektörlerinde uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden tüm firmalarımız katılabilecektir.

Bu kapsamda, Rusya Federasyonu'nun "St. Petersburg ve Moskova” şehirlerinde; Türk ve Rus iş adamları arasında ticaret, yatırım, müteahhitlik ve müşavirlik konularının görüşülebileceği İkili İş Görüşmelerinin gerçekleştirilmesi; ayrıca ilgili ülkenin iş çevrelerinin de katılımıyla Türk yurtdışı müteahhitlik, yatırım ve ihracat potansiyelinin tanıtımının yapılacağı ve iki ülke arası işbirliği olanaklarının değerlendirileceği "Türkiye - Rusya İş Forumu'nun düzenlenmesi planlanmaktadır.

CANLI DESTEK