Sektörel Ticaret Heyeti (Rusya- Yaş Sebze Meyve)

Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde Akdeniz Yaş Meyve - Sebze İhracatçıları Birliği organizatörlüğünde 12-17 Aralık 2011 tarihleri arasında Rusya Federasyonu'nda Rostov, Krasnodar ve Novorossiysk şehirlerini kapsayan Yaş Meyve Sebze ürünlerini yönelik bir "Sektörel Ticaret Heyeti Programı” düzenlenecek.
 
Türkiye'nin en önde gelen yaş meyve pazarı olan Rusya ile ikili ticarette ve ekonomik ilişkilerde son dönemde yaşanan olumlu gelişmeler sonucu Yaş Meyve Sebze sektörünün Rusya pazarında daha da geliştirilmesi ve sektör/firma çeşitliliğinin sağlanması amacıyla düzenlenecek söz konusu Ticaret Heyeti Programı kapsamında, Türk, Rus işadamları ve bürokratları arasında ikili iş görüşmelerinin yapılması, katılımcıların götürecekleri katalog ve broşürlerin teşhir edilmesi, ilgili kurum ve kuruluşların ziyaret edilmesi ve ticari potansiyeli olan bölgelerin ziyareti planlanıyor.
 
Rostov, Krasnodar ve Novorossiysk / RUSYA Yaş Meyve Sebze Sektörel Ticaret Heyeti Programı firma katılım payı 1.500 Euro (aynı firmadan 2. kişi için katılım payı  1.250 Euro) olarak belirlendi.
 
Katılım payına; İstanbul – Rostov / Krasnador – İstanbul uçak biletleri, Rostov- Krasnador ve Novorossiysk'e karayolu ile ulaşım, Rostov ve Krasnador'da Otellerde 5 gece konaklama (oda+kahvaltı), öğle ve akşam yemekleri, alan vergisi, yerel firmalarla ikili iş görüşmeleri, tercümanlık hizmetleri, Rostov - Krasnador havaalanı-otel-havaalanı transferleri ve ikili iş görüşmeleri için gerekli olan bütün hizmetler dahildir. Oteldeki ekstra oda harcamaları ve diğer ekstra harcamalar katılım payına dahil olmayıp organizasyona İstanbul dışından katılacak firmaların iç hat uçuşları ve yurt dışı çıkış pul bedelleri de kendileri tarafından karşılanacak.
 
İlgili Sektörel Ticaret Heyeti Para-Kredi ve Koordinasyon Kurulu'nun 2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğ'in 4. Bölümüne istinaden gerçekleştiriliyor ve firma katılım payları o tarihleri kapsayan tahmini maliyetler üzerinden hesaplanıyor. Heyet programı sonunda gerçekleşen maliyetlerin, tahmini maliyetlerden düşük olması durumunda TCMB'nın ilgili heyet desteğini Genel Sekreterlik hesabına yatırmasını müteakip oluşan fark katılımcı firmaların hesabına aktarılacak.
CANLI DESTEK