Etiyopya Tanzanya Ticaret Heyeti

Etiyopya-Tanzanya Ticaret Heyeti(8-12 Mart 2011)
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 8-12 Mart 2011 tarihleri arasında Etiyopya ve Tanzanya'ya yönelik Ticaret Heyeti Programı gerçekleştirilecek.
Devlet Bakanınımız Sn.Zafer Çağlayan'ın katılımı ve Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinasyonu ile gerçekleştirilecek program ile Türkiye'nin bu iki ülkeye yönelik ticari ve ekonomik işbirliği imkanlarının artırılması ve ihracatçı firmalarımızın pazar paylarının artırılması amaçlanıyor.
Girişimcilerimize potansiyel iş fırsatları sunan Etiyopya ve Tanzanya'da yeni ihracat imkanlarının oluşturulması planlanan Heyete; makine ve aksamları, inşaat malzemeleri, gıda ürünleri, tekstil ve hazır giyim, otomotiv ve yan sanayi, tıbbi araç ve gereçler, elektronik ürünler, elektrikli cihazlar ve aksamları, bilişim ve savunma sanayi ürünleri, müiteahhitlik ve müşavirlik sektörlerinde faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız katılabilecek.
Söz konusu Ticaret Heyeti Programı kapsamında, Türkiye'den ve anılan ülkelerden üst düzey yetkililerin katılımıyla düzenlenecek İş Forumu'nun yanı sıra, Türk ve Etiyopyalı/Tanzanyalı girişimciler arasında görüşmeler gerçekleştirilecek. Bu çerçevede sözkonusu program, gerek anılan pazarlara girmek isteyen gerekse pazar paylarını daha da artırmayı amaçlayan firmalar için önemli bir fırsat oluşturmaktadır.
CANLI DESTEK