Bosna-Hersek Ticaret Heyeti

Ekonomi Bakanı Sn. Nihat ZEYBEKCİ'nin başkanlığında, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Meclisimiz organizasyonu ile 10-11 Nisan 2014 tarihlerinde Bosna Hersek'e yönelik bir Ticaret Heyeti gerçekleştirilecektir.

İhracatçılarımıza önemli iş fırsatları sunan Bosna Hersek'te, Pazar payımızın artırılması ve bölgeye yönelik yeni ihracat imkanlarının oluşturulması için düzenlenecek söz konusu heyete 'Gıda (Şekerli ve Çikolatalı Mamuller, Bisküvi, Sert Kabuklu Meyveler, Yaş ve Konserve Meyve Sebze, Makarna), Oto Ana ve Yan Sanayi, Kimya Sanayi, Temizlik Maddeleri, Hazır Giyim, Mobilya, Elektronik, Beyaz Eşya, Elektrikli Makineler ve Kablolar, Kağıt ve Karton Ürünleri, Plastik İnşaat Malzemeleri, Boru ve Bağlantı Parçaları, Cam ve Seramik İnşaat Malzemeleri, Ambalaj Malzemeleri, Halı, Kumaş ve Ev Tekstili' sektörleri başta olmak üzere uluslar arası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız katılabileceklerdir.

Söz konusu heyet kapsamında, Türkiye ve Bosna Hersek'ten üst düzey yetkililerin katılımlarıyla düzenlenecek seminerlerin yanı sıra Bosna Hersek'te her iki ülke girişimcileri ile iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir. Bahse konu heyet, gerek ilgili pazara girmek isteyen gerekse pazar paylarını daha da arttırmayı amaçlayan firmalarımız için önemli fırsatlar oluşturmaktadır.

CANLI DESTEK