Azerbaycan (Gence) İşadamları Heyeti

Meclisimiz organizasyonu ile 2-5 Kasım 2013 tarihleri arasında Azerbaycan'ın Gence şehrine yönelik İşadamları Heyeti Programı düzenlenecektir. Heyet kapsamında her iki ülke girişimcilerini buluşturan ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir.

Gence nüfusuna göre Azerbaycan Cumhuriyetinin ikinci, sanayi ürünleri üretimine göre de Bakü ve Sumgayıt şehirlerinden sonra üçüncü sıradadır. Üretilen başlıca sanayi ürünleri demir dışı metaller (bakır ve alüminyum), otomobil, kamyon, traktör, şarap, gıda ürünleri gibi maddelerdir. Ayrıca, Gence bölgesinde çeşitli tarım ürünleri üretimi de yapılmaktadır. Bölgesel kalkınma programları kapsamında daha çok altyapının yenilenmesi veya yeniden kurulma faaliyetleri devam etmektedir. Yine bu kapsamda Gence 'de bir Organize Sanayi Bölgesi kurulması çalışmaları sürmektedir.

Ticaret Heyetine; otomotiv ve yan sanayi, makine ve ekipmanları, tekstil ve hazır giyim, ilaç sanayi, inşaat malzemeleri, elektrikli ve elektronik cihazlar, demir-çelik ürünleri, gıda ürünleri, plastik ve plastikten mamul eşya, temizlik maddeleri, kâğıt ürünleri, tohumculuk, zirai ilaçlar, konservecilik, seracılık, soğuk hava deposu, gıda ve gıda işleme tesisleri, tarımsal alet ve ekipmanları, komple tesis inşası, medikal ekipmanlar ve hastane malzemeleri ve madencilik sektöründe faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmaların katılımlarında fayda görülmektedir.

CANLI DESTEK