ABD Ticaret Heyeti

Ekonomi Bakanı Sn. Zafer ÇAĞLAYAN başkanlığında, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) - Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) organizasyonu ile İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından 01-05 Nisan 2013 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri'ne (Houston-Austin) yönelik bir Ticaret Heyeti programı düzenlenecektir.

 

Girişimcilerimize potansiyel iş fırsatları sunan ABD'de pazar payımızın artırılması ve yeni ihracat imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek heyete gıda, tarım ve hayvancılık, kablo, havacılık ve uzay, savunma sanayii, enerji, petrol ve petro-kimya ürünleri , makina, boru ve bağlantı parçaları (vana, pompa dahil) bilişim ve yazılım, gemicilik , inşaat ve sinema sektörleri başta olmak üzere uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız iştirak edebilecektir.

 

Söz konusu Ticaret Heyeti Programı kapsamında; Türkiye ve ABD'den üst düzey yetkililerin katılımıyla Houston ve Austin şehirlerinde düzenlenecek iş forumlarının yanı sıra her iki ülke girişimcileri ile iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

 

CANLI DESTEK