TİM'den YTÜ ve Warwick Üniversitesi ortak master programına burs desteği

Türkiye İhracatçılar Meclisi, sanayide nitelikli işgücünü artırmaya yönelik çalışmalar kapsamında Warwick Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nin birlikte düzenlediği inovasyona yönelik "Endüstriyel AR-GE ve Teknoloji Yönetimi" lisans üstü sertifika ve master programına katılacak 30 kişiye 3,000 TL. lik burs imkânı sağlayacak.

İngiltere'de her yıl binlercesanayicinin katıldığı program, Çin, Hindistan, Malezya, Singapur, Rusya ve benzeri 9 ülkenin ardından Türkiye'de de yürütülmeye başladı. Üretime ve dünya rekabetine yönelik sanayi deneyimlerine dayanarak hazırlanan programda eğitimler, modüler bir şekilde, çalışan kişilerin iş kaybını en aza indirecek şekilde düzenlendi ve her bir modül Çarşamba'dan Pazar'a beş gün boyunca 40 saatlik dersler şeklinde tasarlandı. Ayrıca, katılımcılar her modül için iş konusu ile ilgili 60 saatlikbir proje çalışması yapacak.

Bir yılda tamamlanacak "'Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi" 6 modüllük sertifika programı bedeli 12.960.00 TL (%8 KDV Dahil) olup, burs dışında kalan 6.000.00 TL. sinin katılımcı tarafından ödenmesi gerekiyor. Sertifikayı almaya hak kazananlar, üç master modülü almak ve tez yazmak suretiyle Warwick master diploması alabilecek.

Eğitimler Yıldız Teknik üniversitesi Beşiktaş kampüsünde Warwick personeli tarafından İngilizce olarak verilmekte olup kayıt yapılabilecek ilk modül 25 Eylül 2013 tarihinde başlamaktadır. Bu modül Türkiye sanayiinin globalleşmesi için çok önemli olan "Supply Chain Management" konusundadır.

Daha fazla bilgi ve kayıt için lütfen http://warwick.yildiz.edu.trveya 0 212 383 21 35 numaralı telefonu arayınız.

CANLI DESTEK