TİM'den Reyhanlı'daki hain saldırıya kınama

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen bombalı saldırı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Büyükekşi, Türkiye'nin suçluları cezalandırarak emin adımlarla yoluna devam edeceğini belirterek şunları söyledi:

"Yaklaşık 10 yıldır süren siyasi istikrarımızı, çözüm süreci ile taçlandırmanın arifesinde Reyhanlı'da yaşanan hain saldırıyı nefretle kınıyoruz. Yaklaşık 30 yıldır terörün acısını çekiyoruz. Ülkemiz terörde çok sayıda değerli evladını kaybetti. Huzur ve güven ortamına hasret kalmıştık. Son dönemde takdirle izlediğimiz ve başından itibaren destek verdiğimiz çözüm süreci ile yeni bir döneme adım atmak üzere iken; Hatay'ın Reyhanlı ilçesinden gelen bombalı saldırı haberi, huzurumuzu bozmak isteyenlerin boş durmadığını gösteriyor.

Türkiye bu hain saldırıya gereken cevabı verecek güçtedir. Dileğimiz, hızla sonuç alınması, huzur ve güven ortamının korunmasıdır. 57 bin ihracatçının temsilcisi Türkiye İhracatçılar Meclisi olarak, 2023 yılı için belirlediğimiz 500 milyar dolarlık ihracat hedefine kilitlendik. Bu hedefimize ulaşmamızı sağlayacak güçlü ve istikrarlı bir Türkiye yaratmak için ortaya konular çabalara yürekten destek veriyor, katkılar yapıyoruz.

Türkiye'nin barış ve huzur ortamında daha büyük başarılara imza atmasını istemeyenlere inat; daha büyük bir çaba göstererek hedeflerimize ulaşacağız.

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen ve dönem itibariyle düşündürücü olan bombalı saldırıyı şiddetle kınıyor; hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Türkiye; dolaylı ya da doğrudan şekilde çözüm sürecini baltalamak isteyen hiçbir unsura boyun eğmeden, tek vücut olacak, yaralarını sarıp, suçluları cezalandırarak yoluna emin adımlarla devam edecektir.”

CANLI DESTEK