Sedef SEDEF

Sedef SEDEF

Ege Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu Üyesi

DOREMİ MOBİLYA SAN.VE TİC. LTD.ŞTİ.-İZMİR

 

Sedef SEDEF, 1993 yılında İzmir'de doğdu. Eğitim hayatına M.E.V. Koleji Özel Güzelbahçe Okulları'nda başladı, 2011 yılında M.E.V. Koleji Özel Güzelbahçe Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Yine aynı yıl burslu olarak Bilkent Üniversite'si İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde üniversite hayatına başladı, sonraki yıllarda bölüm değiştirerek Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden 2015 yılında mezun oldu.

2011 yılında iş hayatına atılan Sedef, eğitim süreci devam ederken de çalışmalarını sürdürmüştür. 2011-2015 yılları arasında Dış Ticaret faaliyetlerinde bulundu. Aynı zamanda 2014-2015 yılları arasında yiyecek-içecek ve otelcilik sektöründe çalıştı. Bir aile şirketi olan Doremi Mobilya San. Tic. Ltd. Şti. firmasında Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Ayrıca birçok Sivil Toplum örgütüyle birlikte çeşitli Sosyal Sorumluluk projeleri yürütmektedir.

2010 yılında babası Veysi Sedef'in Ege Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçılar birliğinde başladığı Denetim Kurulu Üyeliği görevini 2018 yılında devralmıştır. Ege Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçılar Birliği Denetim Kurulu Üyeliği, Sektör Kurulu Üyeliği, TİM Kadın Konseyi Üyeliği görevlerini üstlenmektedir.

CANLI DESTEK