Mukaddes BAŞKAYA

Mukaddes BAŞKAYA

Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

GARDENYA TEKSTİL KONF. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.- DENİZLİ

 1972 yılında Denizli'de doğan Mukaddes Başkaya,  ilk ve orta öğrenimini burada bitirdi.

1994 yılında Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun olan Başkaya, okuduğu bölüm yerine tekstil sektörünü tercih ederek 1995 yılında Tekstil İhracat Pazarlama Departmanında çalışmaya başladı.

1998 yılında eşi İlker Başkaya ile birlikte, Ev Tekstili Üretim, Tasarım ve İhracat Şirketi olan Gardenya Tekstili Konfeksiyon San. ve Tic. Ltd. Şti'ni  kuran Başkaya, hayallerinin peşinden giderek 2013 yılında Plaj Giyimi markası 'SHIKKA'yı kurdu.

Markasıyla da Amerika, Fransa başta olmak üzere birçok ülkeye ihracat yapan Başkaya, DETGİS (Denizli Tekstil Giyim Sanayicileri Derneği) Başkan Yardımcılığı, HİGE-DER (Hazır Giyim İhracat Geliştirme Derneği) Başkan Yardımcılığı, MHGF (Moda ve Hazır Giyim Federasyonu) Yönetim Kurulu Üyeliğini halen başarı ile sürdürmektedir.

DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasında 2013 -2017 yıllarında yarışmacı koçluğu, 2018 yılında jüri üyeliği yapan Başkaya, 2018  yılından itibaren DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması Komite Başkanlığını yürütmektedir.

DETGİS tarafından 2016 yılından beri Denizli'de düzenlenen Denizli Fashion Week organizasyonu içerisinde yer alan Başkaya, evli ve 2 çocuk annesidir.

CANLI DESTEK