Derya PALA

Derya PALA

Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

DERYA TAVUKÇULUK İŞLETMESİ SAN. VE TİC. A.Ş.-İZMİR

 

1971 yılında Konya Ereğli'da doğan Derya Pala, ilköğrenimini Konya Ereğli'de Orta ve Lise eğitimini İzmir Karşıyaka Gazi Lisesinde tamamlamıştır. 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü'nden mezun olmuştur.

1995-1996 yılları arasında Ziraat Bankası Bankacılık okulunda 9 aylık teorik ve 3 aylık pratik eğitimden sonra 1998 Eylül'üne kadar Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürlüğünde Uzman olarak çalışmıştır.

2000 yılına kadar Ankara'da pasta atölyesi işletmiştir. 2000 yılından bu yana bir aile işletmesi olan Derya Tavukçuluk A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesidir.

2014 yılında Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Pala, 13 Nisan 2018 tarihinde Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına seçildi.

Pala, aynı zamanda İzmir Yumurta Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Yumurta Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de sürdürüyor. Pala, İngilizce biliyor.

CANLI DESTEK