TİM Kadın Konseyi

Adalet İNANÇ
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Adalet İNANÇ

Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

ETSUN DIŞ TİC. A.Ş. / İSTANBUL

 

1955 yılı Mardin doğumlu. Eskisehir İ.T.İ.A yönetim bilimleri okudu. Breyer State University İşletme Bölümü mezunu.

İş hayatına 1974 Aralık ayında Garanti bankasında başladı. Çeşitli departmanlarda yöneticiliğin ardından Şube müdürü olarak 1995 yılında emekli oldu.

Akabinde Etsun Dış Ticaret Şirketinde Finansman Müdürü olarak göreve başladı. Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerini müteakip 4.5 yıldır şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

Meslek Sahibi İş Kadınları Derneği üyesi.

Bekâr olup 15 yıldır OAİB'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

Asiye AY ÇELİK
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Asiye AY ÇELİK

Çelik İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu Üyesi

TEZCAN GALVANİZLİ YAPI ELEMANLARI SAN. VE TİC. A.Ş- KOCAELİ

 

1974 yılında Hollanda'da doğdu. Hollanda' da başlayan eğitim hayatını Türkiye'de devam ettirerek Uludağ Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü'nden mezun oldu. Çelik sektöründe üretici bir firma ile başlayan kariyer hayatına  Tezcan Galvaniz' de devam etti. Tezcan Galvaniz' de 3 yıl İhracat  Müdürü görevini, 10 yıl Dış Ticaret Müdürü görevini yürüttü.

1999 yılında katıldığı Tezcan Galvaniz' de halen Ticari ve İdari İşlerden Sorumlu Direktör olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Evli ve bir çocuğu olan Asiye Ay Çelik, iyi derecede İngilizce, Flemenkçe ve Almanca bilmektedir.

Aslı TÜRKÜN KARAÇOR
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Aslı TÜRKÜN KARAÇOR

Uludağ İhracatçılar Birlikleri Yönetim Kurulu Üyesi

Dina/Vanelli Tekstil San. ve Tic. A.Ş.

 

Tekstilci bir ailenin çocuğu olarak 1982 yılında Bursa'da dünyaya gelen Aslı TÜRKÜN KARAÇOR,  ilkokulu Özel İnal Okulları'nda, ortaokulu Tunçsiper Okulları'nda liseyi de İsviçre'de Institute le Rosey Okulu'nda bitirdi. Üniversiteyi ise Londra'da Tekstil Tasarım bölümü üzerine Surrey Institute of Art and Design da tamamladı.

Üniversiteyi bitirmesi ile birlikte 2001 yılında aile şirketi olan Vanelli firmasının tasarım bölümünde çalışmaya başladı. Firmanın diğer bir kuruluşu olan Deco Center Mağazaların alımında ürün seçim ve yerleştirme görevinde bulundu.

2005 yılı itibari ile Arge departmanının yöneticisi olup koleksiyonlardan sorumludur.

Aslı Türkün Karaçor evli ve tek çocuk annesidir. 2009 tarihinden itibaren hem Türkün Holding Yönetim Kurulu Üyesi hem de Marketing Director olarak iş hayatına devam etmektedir.

 

Aysel YÜCESOY
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Aysel YÜCESOY

Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birliği Denetim Kurulu Üyesi

ASY NATUREL DOĞAL ÜRN. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. -MERSİN

 

1987 yılı Mersin doğumlu olan Aysel Yücesoy, 2005 yılında Tarsus Amerikan Koleji'nden, 2009 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun olmuştur. Halen İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği Yüksek Lisans bölümünde tez aşamasındadır.

Uluslararası ticaretteki piyasa deneyimlerinden sonra 2014'te Asy Naturel Doğal Ürünler San. ve Tic. Ltd. Şti.'ni kurarak ticari faaliyetlerine kendi firmasından devam etmeye başlamıştır.

Akdeniz Sağlık Sosyal Dayanışma ve Eğitim Vakfı'nda 2014-2016 arasında gençlik kolu başkanlığı yapmıştır.

Belki de Sensin Derneği'nde 2016'dan beri Mersin temsilciliği yaptıktan sonra 2018 yılında da yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir.

Ayşegül ÇAPAN
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Ayşegül ÇAPAN

İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Muhasip Üyesi

KORUMAZ KARDEŞLER ALÜMİNYUM SAN. A.Ş. - İSTANBUL

 

1973 yılında İstanbul' da doğmuş olup İktisat Bölümü mezunudur. Eğitimimi tamamladıktan sonra; alüminyum sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde çalışma hayatına başlamıştır. Aynı zamanda Türkiye Odalar Borsalar Birliği İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcılığı, İstanbul Sanayi Odası Meclis Üyesi görevlerini icra etmektedir.

Aysun ARAS
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Aysun ARAS

Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

SAVOLA GIDA SAN. VE TİC. A.Ş- İSTANBUL

 

1974 yılında İstanbul'da doğan Aysun Aras İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nden mezun oldu.  İş yaşamına 1998 yılında İktisat Bankası Yönetici Yetiştirme Programını tamamlayarak kurumsal bankacılık yöneticisi olarak başlamıştır.

Bankacılık kariyerinin ardından 2004-2012 yılları arasında yağ, yağlı tohumlar ve tahıl ticareti alanında faaliyet gösteren Bunge İstanbul ve Cenevre merkezlerinde finans ve ticari operasyonlar birimlerinde yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.

2012 yılında Türkiye'ye dönen Aras, halen Savola Gıda San. ve Tic. AŞ Tedarik Zinciri ve Dış Ticaret Direktörlüğünü yürütmektedir. Ege İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, TIM Dış İlişkiler, Fuarlar ve Heyetler Komisyonu üyesi ve Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu üyesi olarak da görev almaktadır.

İngilizce ve Almanca konuşmaktadır.

Ayşe Melike ALPAY ÖZMEN
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Ayşe Melike ALPAY ÖZMEN

Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

ALPAY MERMER MADENCİLİK İNŞ TAAH NAK İHR İTH VE SAN TİC LTD. ŞTİ.- MUĞLA

 

A. Melike Alpay Özmen, 1990 yılında İstanbul'da doğdu. Alman Lisesi'ni bitirdikten sonra Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi, ardından Galatasaray Üniversitesi Ekonomi Hukuku Yüksek Lisansını tamamladı. Çeşitli hukuk bürolarında, uluslararası tahkim ve şirketler hukuku alanlarında çalıştıktan sonra, aile şirketi olan Alpay Mermer'in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. 

Mermer üretimi ve ihracatı yapan Alpay Mermer firmasının ikinci nesil markası olan, mermerden tasarım yapan ve objeler üreten Minval markasını ortağı ile birlikte kurdu. Melike Alpay, Ege Maden İhracatçıları Birliği yönetim kurulu üyesi, İstanbul Barosu, KAGİDER ve Muğla Mermerciler Derneği üyesidir.

Bahar ELBAN
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Bahar ELBAN

İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu Üyesi

UNİFARM GIDA SAN İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.- İSTANBUL


1973 yılında İstanbul'da doğdu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü(lisans), İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Davranış Bilimleri Enstitüsünde(yüksek lisans) devam etti. Meslek hayatına eğitimci olarak başladı. On yıl çeşitli eğitim kurumlarında çalıştı. 2005 yılında Netnut Gıda İç ve Dış Tic. Ltd. şirketinde gıda ve tarım sektörüne girdi. Daha sonra Nova Tarım İç ve Dış Tic. Ltd. şirketinde devam etti. Halen Ünifarm Gıda San. İç ve Dış Tic. Ltd. Şirketinde yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Banu BEKİŞOĞLU
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Banu BEKİŞOĞLU

Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

SU DOĞALTAŞ MERMER MADENCİLİK İNŞ TUR İTH İHR SAN VE TİC LTD. ŞTİ.- AFYONKARAHİSAR

 

1982 yılında Elbistan'da doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Afyonkarahisar' da tamamladı.

Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra

Bilgi Üniversitesi'nde Executive MBA yapmıştır. 2005-2006 yıllarında Avrasya Araştırma Merkezi'nde görev yapmış, Ortadoğu üzerine çalışmalarda bulunmuştur.

2007 yılından itibaren doğal taş sektöründe faaliyet göstermektedir. 2010 yılında Su Doğal Taş Mermer Ltd. Şti. firmasını kurmuş ve aktif olarak ihracat hayatına atılmıştır. Afyonkarahisar Ticaret Odası Kadın Girişimciler üyesidir. Halen firmasında genel müdürlük görevine devam etmektedir.

2017 yılından bu yana Ege Maden İhracatçıları Birlikler yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. Doğal taş sektöründe ve çeşitli STK larda görevler yürütmektedir.

Belma YILMAZYİĞİT
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Belma YILMAZYİĞİT

Ankara Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

PREFİ PREFABRİK YAPI ENDÜSTRİ BİLİŞİM SANAYİ VE TİCARET A. Ş.- ANKARA

 

Mimar.  1955, Konya-Akşehir doğumlu. 1995 yılında kurduğu aile şirketi Prefi Prefabrik Yapı AŞ.  ve BVB İnşaat 'ın ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı.  Yurt içi ve yurt dışı anahtar teslimi prefabrike kamp tesisleri, hafif çelik konut, endüstri yapıları gibi pek çok projeyi başarıyla tamamlamıştır. 

TOBB Ankara İl Kadın Kurulu Başkan Yardımcısı, KAİSDER, Türk Yapısal Çelik Derneği ve KASİAD üyesidir.  Evli ve 1 çocuk annesidir.

Burcu NOYAN ERDEBİL
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Burcu NOYAN ERDEBİL

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

BERTEKS TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş.- BURSA

 

1977 yılı Bursa doğumludur. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olup, Berteks Tekstil A.Ş. bünyesinde kendisine ait birçok koleksiyon satışa sunulmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Çiğdem DEĞİRMENCİOĞLU
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Çiğdem DEĞİRMENCİOĞLU

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu Üyesi

ELATEK KAUÇUK SAN. TİC. A.Ş.- BURSA

 

1988 yılında Bursa'da dünyaya gelen Çiğdem Değirmencioğlu ilk ve orta öğrenimini aynı kentte tamamladı. 2010 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme ve Uluslarası Ticaret ve Finansman Lisans programlarından mezun olmuştur. Yüksek Lisans eğitimi için İsveç'e giden Çiğdem Değirmencioğlu, Lund Üniversitesi Kurumsal ve Finansal Yönetim (Corporate and Financial Management) master programını tamamlamıştır.

 İş hayatına 2011 yılında PWC Türkiye (PricewaterhouseCoopers) firması, bağımsız denetim departmanında bağımsız denetçi olarak başlamıştır. 2014 yılında Elatek Kauçuk Sanayi Ticaret A.Ş. firmasında iş hayatına devam eden Çiğdem Değirmencioğlu, Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak halen çalışmaya devam etmektedir. 2018 yılından itibaren OİB Denetim Kurulu Üyesi görevini sürdüren Değirmencioğlu İngilizce bilmektedir.

Çise CİĞER TÜRKOĞLU
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Çise CİĞER TÜRKOĞLU

İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçılar Birliği Denetim Kurulu Üyesi

Taya Endüstriyel Ürünler Dış Ticaret Ltd. Şti.

 

Lise öğrenimini 2003 yılında Tarsus Amerikan Koleji'nde tamamlayan Çise CİĞER TÜRKOĞLU, 2003-2004 yılları arasında Rotary Kulübü Öğrenci Değişim Programı ile Brezilya Recife kentinde 1 yıl dil eğitimi gördü. 2008 yılında Bilkent Üniversitesi ve SUNY Binghamton University işbirliğinde yürütülmüş Küresel ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden çift diploma ile mezun oldu. İlk iş hayatına New York'ta başladı. İstanbul'da çok uluslu firmalarda iş tecrübesi edindi. Aile şirketleri olan İNTERTİM LTD. ve İNTERPALET A.Ş.'de değişik alanlarda görev aldıktan sonra, bugün yatırım ve iş geliştirme alanlarında görev almakta ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. İstanbul'da yer alan TAYA Endüstriyel Ürünler Dış Ticaret Ltd. şirketinin ortağıdır. HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu ve TAİDER Türkiye Aile İşletmeleri Derneği başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev almaktadır.

Derya PALA
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Derya PALA

Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

DERYA TAVUKÇULUK İŞLETMESİ SAN. VE TİC. A.Ş.-İZMİR

 

1971 yılında Konya Ereğli'da doğan Derya Pala, ilköğrenimini Konya Ereğli'de Orta ve Lise eğitimini İzmir Karşıyaka Gazi Lisesinde tamamlamıştır. 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü'nden mezun olmuştur.

1995-1996 yılları arasında Ziraat Bankası Bankacılık okulunda 9 aylık teorik ve 3 aylık pratik eğitimden sonra 1998 Eylül'üne kadar Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürlüğünde Uzman olarak çalışmıştır.

2000 yılına kadar Ankara'da pasta atölyesi işletmiştir. 2000 yılından bu yana bir aile işletmesi olan Derya Tavukçuluk A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesidir.

2014 yılında Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Pala, 13 Nisan 2018 tarihinde Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına seçildi.

Pala, aynı zamanda İzmir Yumurta Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Yumurta Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de sürdürüyor. Pala, İngilizce biliyor.

Didem ELMAS
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Didem ELMAS

TİM A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

Kuru Meyve Sektör Kurulu Başkan Yardımcısı

TİM Yayın Kurulu Üyesi

DİDEM GIDA İTH. İHR. VE TİC. SAN. A.Ş.- ISTANBUL

 

1980 yılında İstanbul'da doğan Didem Elmas, İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümü'nden mezun oldu.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünde yüksek lisans eğitimini aldıktan sonra çalışma hayatına atılan Elmas, Lokmas Gıda Tic. Ltd. Şirketinde yönetici olarak görev alıyor.

2017 yılından beri Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği yönetim kurulu üyesi olarak görev alan Elmas, ayrıca Kuru Meyve Sektör Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini ve TİM Yayın Kurulu üyeliğini sürdürüyor.

Ece ERKOÇ
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Ece ERKOÇ

Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

Ada Denizcilik ve Tersane İşletmeciliği A.Ş.

 

1991 yılında İstanbul'da doğdu. 2010 yılında Üsküdar Amerikan Lisesi'nde lise eğitimini aldıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. İki sene avukatlık ortaklığında çalıştıktan sonra University of Kent'de İşletme masterını tamamlamıştır.  

Daha sonra aile şirketi olan Ada Denizcilik ve Tersanecilik A.Ş.'de 2017 Ekim ayından bu yana Kontrat Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

İyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilmektedir.

Emine Tuğba HAZAR
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Emine Tuğba HAZAR

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği TİM Delegesi

TULİNE TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.-İZMİR

 

Emine Tuğba Hazar, 1979 yılında İzmir'de doğdu. Eğitim hayatına İzmir'de devam ederek ortaokul ve lise tahsilini Özel Çakabey Kolejinde, yüksek tahsilini ise 9 Eylül Üniversitesi İngilizce İşletmecilik bölümünü bitirerek 2000 yılında tamamladı.

Eğitim süresi içinde çalışma hayatına başlayarak mezuniyet sonrasında da devamla bir İhracat ve imalatçı firmada staj dönemini tamamlamış, 2004 yılında kendisine ait Tuline Tekstil firmasını kurmuş, halen firmanın Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Ege İhracatçı birliklerinde iki dönemdir Yönetim Kurulu Üyeliği yapmakta olup aynı zamanda Moda Tasarım Yarışması Komitesi Başkanlığı 'nı yürütmektedir.

Fatma UÇURUM
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Fatma UÇURUM

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

BOSSA Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş.

Fatma UÇURUM, 1987 Kayseri doğumlu, Yeditepe Üniversitesi İktisat bölümü mezunudur. İş hayatına Çaytaş Gıda Pazarlama ve Reklam Hiz. Tic. A.Ş. firmasında Pazar araştırma raporlama uzmanı olarak başlamış daha sonra IPSOS Araştırma Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. firmasında Proje Yetkilisi olarak görev yapmıştır. Aralık 2015 yılından beri Oğuz Tekstil A.Ş. firmasında ve Haziran 2017 tarihinden beri BOSSA Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş. firmasında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

2011-2012 yılları arasında Columbia Üniversitesinde Amerikan Dili programına katılmış olan Fatma Uçurum, Bahçeşehir Üniversitesi'nde Pazarlama programında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Firdevs KÜLEKÇİOĞLU
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Firdevs KÜLEKÇİOĞLU

İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

TSM DENİZ ÜRÜNLERİ SAN VE TİC. A.Ş.- İSTANBUL

 

1980 yılında doğan Firdevs Külekçioğlu, Uludağ Üniversitesi Dış Ticaret ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümlerinden mezunu olduktan sonra 2001 yılında aile şirketinde 4. kuşak olarak iş hayatına başlamıştır.

Su Ürünleri sektöründe dünyanın sayılı şirketleri arasında gösterilen, Türkiye'nin çeşitli şehirlerindeki 10 ayrı tesiste üretim yapan 8 firmayı bünyesinde barındıran Group Sagun'da Yönetim Kurulu Üyesi olarak 17 yıldır görev yapan Firdevs Külekçioğlu, 2018 yılında İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliğinde ilk kadın yönetim kurulu üyesi olmuştur ayrıca Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin kadın ihracatçı sayısını artırmak amacıyla oluşturduğu TİM Kadın Konseyi'nin üyesidir.

Evli ve bir çocuk annesidir.

​Hatice Deniz KİBRİTÇİ
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Hatice Deniz KİBRİTÇİ

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

SEVİMLİ AYK. DERİ SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.- İZMİR

1968 yılında Ankara'da doğan Hatice Deniz Kibritçi, Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. İş yaşamına 1996 yılında Sevimli Deri Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.'nde yönetici olarak başlayan Kibritçi, halen şirketin Finans Müdürlüğü görevini yürütüyor. 2018 yılı itibariyle Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliğinde Yönetim Kurulu Üyesi olan Kibritçi, İngilizce bilmektedir.

Handan KURT ALAGÖZ
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Handan KURT ALAGÖZ

İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçı Birliği Denetim Kurulu Üyesi

İSTANBUL FINDIK SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.- İSTANBUL

 

1983 yılında Ünye'de doğan Handan Kurt Alagöz, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi'nden 2005 yılında mezun oldu. İş yaşamına 2005 yılında İstanbul Fındık San. Tic. A.Ş.'de yönetici olarak başlayan Kurt Alagöz, halen şirketin Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini yürütüyor. Ayrıca İstanbul Fındık San. Tic. Ltd. Şti.'nin de Genel Müdürlük görevini yürütüyor.  İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçılar Birliğinde Denetim Kurulu üyeliğini sürdüren Kurt Alagöz, evli ve 1 çocuk annesidir.

Hatice ÖZ
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Hatice ÖZ

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

LOKMAN ECZA DEPOSU TURİZM TİCARET SANAYİ A.Ş- ANTALYA

 

Antalya'nın Manavgat İlçesinde doğan Hatice ÖZ, İlk orta lise öğrenimini Manavgat'ta tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirerek iş hayatına eczacı olarak başlamıştır. Lokman Ecza Deposu, Tane Itriyat ve Elektronik Şirketi, Tane Enterprises firmalarının kurucu ortağıdır. Yönetim Kurulu başkanı olarak görev aldığı grup şirketlerinde toplam 200'den fazla çalışanı ile kaliteli hizmet anlayışını temel alan anlayışı ile hizmet vermektedir.

Sosyal sorumluluk projelerine de önem veren Hatice ÖZ, “ Bir şirket bulunduğu topluma karşı sorumluluklarının olduğunu bilmelidir. Bunun içinde topluma karşı sosyal sorumluluk projeleri ile destek vermeli, bunları hayata geçirmeli ve topluma en etkili faydayı sağlamayı kendisine bir borç bilmelidir.”  düşüncesiyle her sene birçok başarılı sosyal sorumluluk projesine imza atmaktadır. Dijigenç Projesi (TİSK 2017 En İyi Uygulama Ödülü), İsraf Projesi, Antalya Kadın Futbol takımını desteklemek, İstismara uğrayan çocuklar ile ilgili sosyal iyileştirme programları, Uyuşturucu ve bağımlı madde kullanımından kurtulan gençlerin istihdama katılmasını sağlamak için yapılan çalışmalar, İl Gençlik Ve Spor Müdürlüğü ile beraber yürütülen projeler, Sevgi evinde yaşayan çocuklara yönelik gerçekleştirilen çalışmalar, Uluslararası Robotik yarışmalara katılan gençlere vermiş olduğu destek bunlardan birkaç tanesidir. 

Hatice ÖZ, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB)'nde Yönetim Kurulu Üyesi, Antalya Sanayi ve İş adamları (ANSİAD) üyesi, KAGİDER üyesi, Antalya Yeşilay Başkan Yardımcısı ve ANTİKAD üyesidir. Hatice ÖZ evli ve 3 çocuk annesidir.

Huriye YAMANYILMAZ
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Huriye YAMANYILMAZ

Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı

MAYSU SU TARIM GIDA ÜRÜN. TEKS. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. - ADANA

 

25 Ocak 1977 tarihinde Adana'da doğan Huriye YAMANYILMAZ, yükseköğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde, Yüksek lisansını Çukurova Üniversitesi İşletme (MBA) Bölümünde tamamladı. Eğitiminin ardından sahibi olduğu Aras İnşaat Mühendislik ve Enerji Ticaret Sanayi Ltd. Şti' nde devlet taahhüt işleri, %50 ortağı olduğu Maysu Pazarlama Gıda Tic. Ltd. Şti. ile ticaret yapmaktadır. Maysu Su Tarım Gıda Ürün. Teks. San. Tic. Ltd. Şti. firması ile de 4 yıldır ihracatla uğraşmaktadır. Adana İşkadınları Derneği (İŞKAD)'ın başkan yardımcısı olan YAMANYILMAZ, aynı zamanda TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Delegesidir. İyi derecede İngilizce bilen YAMANYILMAZ, evli ve 2 çocuk annesidir.

Hülya GEDİK
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Hülya GEDİK

İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

GEDIK KAYNAK SANAYI VE TICARET A.S.-İSTANBUL

 

Hülya Gedik 1987 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olmuştur. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadında İngilizce bölümünde master yapmıştır. 1999 yılında Price waterhouse Coopers'da staj yaptı.

Küçük yaşlardan itibaren şirketin her kademesinde deneyim kazanana Hülya Gedik ilk olarak sanayi tesislerin de ihracat departmanını kurdu, kaynak sektöründe önemli ihracat satışlarını gerçekleştirdi ve ödüller kazandı. Gedik Eğitim Vakfı'na bağlı olan İstanbul GEDİK Üniversitesi kurulumunda 2010 senesinde önemli rol aldı.

2015 senesinde Gedik Holding iştiraklerine Gedik Sağlık şirketini de ekleyerek, sağlıklı yaşam amaçlı merkez ve restaurant işine adım attı.  2007 yılında GEDİK Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Hülya Gedik halen bu görevini ve İstanbul Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Üyesi Olunan ve Görev Üstlenilen Ulusal ve Uluslararası Kuruluşlar: 

IIW Uluslararası Kaynak Konfederasyonu Üyesi

EWA Avrupa Kaynak Derneği Üyesi

EWF Avrupa Kaynak Federasyonu Üyesi

TÜSİAD Üyesi

İDDMİB  Yönetim Kurulu Üyesi

DEİK Türkiye -İngiltere İş Konseyi Başkan Yardımcısı

DEİK Eğitim Ekonomisi İş Konseyi Üyesi

DEİK Yurtdışı Yatırımlar  İş Konseyi Üyesi

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği Üyesi

Işılay REİS YORGUN
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Işılay REİS YORGUN

İstanbul Hububat Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri ihracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

REİS TARIMSAL ÜRÜNLER SAN VE TİC A.Ş.- İSTANBUL

 

Işılay Reis Yorgun, 1988 yılında İstanbul'da doğdu. Eğitim hayatına İstanbul'da devam etti. 2010 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesinde Halkla İlişkiler bölümünden birincilikle mezun oldu. 2012 yılında aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde başarı bursu ile İşletme Mastırını tamamladı.

2006 yılında iş hayatına atılan Reis, eğitim süreci devam ederken de çalışmalarını sürdürmüştür. 2006-2008 yılları arasında Halkla İlişkiler faaliyetlerinde bulundu. 2009-2010 yılları arasında basın sektöründe çalıştı. Bir aile şirketi olan Reis Tarımsal Ürünler San. Tic A.Ş. firmasında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini yürütüyor. Ayrıca gerçekleştirdiği “Sosyal Sorumluluk” ve “İtibar Yönetimi” projeleri ile ödüllendirilmiştir. Çocuklar ve gençler arasında hızla yayılan günümüzün en önemli sağlık sorunlarından biri olan obeziteye karşı dengeli ve sağlıklı beslenme ile ilgili ve diğer sosyal sorumluluk projelerini devletin resmi kurumları ve yetkililerle paylaşmaya devam ediyor.

2018 yılında İstanbul Hububat Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri ihracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, TİM Delegesi, Sektör Kurulu üyesi, TİM Kadın Konseyi görevlerini üstlenmiştir.

Işılay Reis Yorgun evli, 2 çocuk annesidir.

İpek TEYMUR KÜLEKÇİ

İpek TEYMUR KÜLEKÇİ

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliği Tekstil Ve Hammaddeleri Ihracatçilari Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

Teymur Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.

7 Ocak 1985 tarihinde Gaziantep'te doğan İpek TEYMUR KÜLEKÇİ, ilk, orta ve lise eğitimini Gaziantep Kolej Vakfı'nda tamamladıktan sonra, 2008 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olmuştur. Mezuniyetinin hemen ardından eğitim için Amerika'ya gitmiştir.

2009 yılında Amerika'daki eğitimini tamamlayıp Teymur Tekstil San. Ve Tic. A.Ş.'de iş yaşamına hemen entegre olup, aktif olarak görev ve sorumluk alıp, önce satış ve pazarlama departmanında çalışmaya başlamıştır, devamında Teymur Tekstil'in çeşitli birimlerinde görev almıştır.

2013 yılında atanmış olduğu Teymur Şirketler Grubu'nun önemli bacaklarından biri olan Teymur Continental Hotel'de yöneticilik görevini başarıyla sürdürmektedir.

Gaziantep Genç İş Adamları Derneği üyesidir ve bununla birlikte Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Gaziantep şubesi yönetiminde aktif rol almaktadır.

İyi derecede İngilizce bilen İpek TEYMUR KÜLEKÇİ evli ve iki çocuk annesidir.
Jale TUNÇEL
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Jale TUNÇEL

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

BİLKONT DIŞ TİC. VE TEKS. SAN. A.Ş.- İSTANBUL

 

1969 Bursa doğumlu, İTÜ Makina Fakültesi, Tekstil Mühendisliği bölümü mezunudur. 1990 yılında Bursa Rekor Dokuma' da üretim mühendisliği ile başlayan iş hayatına İstanbul'da hazırgiyim konfeksiyon üretim firmaları olan Rova Tekstil ve Esin Tekstil ile devam etmiştir. Şahinler Grubuna 1991 yılında Ünimoda firmasında Planlama Departmanındaki görevi ile başlamıştır, daha sonra 1992 yılından itibaren Bilkont Dış Ticaret firmasında 5 yıl kumaş üretiminde departman yöneticiliği sonrasında, 10 yıl Bilkont Dış Ticaret (Ticari)firmasının Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Bu süreçte dokuma kumaş, örgü kumaş ihracat ve üretim, tekstil boya ve kimyasallarında ithalat ve satış operasyonlarının yanında Çin ve Mısır ofislerinin açılışını da gerçekleştirmiştir. 2007-2017 yılları arasında Şahinler Holding Yönetim Kurulu Üyeliği görevi yapmıştır. Halen Şahinler Holding İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.
2018 yılında tezli İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır.
2008-2018 yılları arasında İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır. 2018 yılı Nisan ayından itibaren İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. İHKİB'in bir iştiraki olan İstanbul Moda Akademisi'nde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 2010 yılından beri sürdürmektedir

Melis VEKİLOĞLU
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Melis VEKİLOĞLU

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği  Yönetim Kurulu Üyesi

SUN TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.               

27 Eylül 1978 yılında İzmir'de doğan Melis Vekiloğlu, İlkokulu Mustafa Reşit Paşa İlköğretim okulunda tamamladıktan sonra, 1989-1996 yılları arasında orta ve lise hayatına İzmir Türk Kolejinde devam etmiştir. Üniversiteyi ise Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde 2001 yılında tamamlamıştır.Üniversiteden mezun olur olmaz Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de çalışmaya başlamıştır. Çalışma hayatı boyunca Sun Tekstil'in çeşitli pozisyonlarında ve kademelerinde görev almıştır. 2011 yılının sonunda Sun Tekstil Genel Müdür Yardımcılığına atanıp, 2016 Ekim ayından itibaren Sun Tekstil Genel Müdürü olarak görevini devam ettirmektedir.

Melisa TOKGÖZ MUTLU
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Melisa TOKGÖZ MUTLU

TİM YK Üyesi

İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği​​ Başkanı 

Meyve Sebze Mamulleri Sektor Kurulu Başkanı

CHERRY VALLEY GIDA SAN. TIC. LTD ŞTI.-İSTANBUL

 

1978 yılında İstanbul'da doğan Melisa Tokgoz Mutlu, lise öğretimini İtalyan Lisesi'nde tamamladıktan sonra, 2002 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu.

İş yaşamına 1998 yılında İtalyan ortaklı Cherry Valley Gıda San. Tic. Ltd 'nde yönetici olarak başlayan Mutlu, halen şirkette Genel Müdürlük görevini yürütmekte olup, aynı zamanda şirket ortağıdır.

Ayrıca  gıda sektoründe faaliyet gösteren  diğer bir aile şirketi olan Futem Temsilcilik ve Tic. Ltd Şirketi'nde de üst düzey yöneticilik yapmaktadır.

Bu görevlerinin yanı sıra 2013 yılında cam ürünler tasarlayan  ACCRACT markasının kurucularındandır.

2012 yılından beri Meyve  Sebze  Mamulleri Sektör Kurulu Başkanlığı'nı sürdürmekte olan Melisa Tokgoz Mutlu, 2013 – 2018 yılları arasında İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği​​ Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.  Nisan 2018 tarihinden itibaren ise Birlik Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Sektör Konseyi Başkanı olan Mutlu, TİM Yönetim Kurulu'nun da tek kadın üyesidir.

Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan  Mutlu, evli ve 2 çocuk annesidir.

Mukaddes BAŞKAYA
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Mukaddes BAŞKAYA

Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

GARDENYA TEKSTİL KONF. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.- DENİZLİ

 1972 yılında Denizli'de doğan Mukaddes Başkaya,  ilk ve orta öğrenimini burada bitirdi.

1994 yılında Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun olan Başkaya, okuduğu bölüm yerine tekstil sektörünü tercih ederek 1995 yılında Tekstil İhracat Pazarlama Departmanında çalışmaya başladı.

1998 yılında eşi İlker Başkaya ile birlikte, Ev Tekstili Üretim, Tasarım ve İhracat Şirketi olan Gardenya Tekstili Konfeksiyon San. ve Tic. Ltd. Şti'ni  kuran Başkaya, hayallerinin peşinden giderek 2013 yılında Plaj Giyimi markası 'SHIKKA'yı kurdu.

Markasıyla da Amerika, Fransa başta olmak üzere birçok ülkeye ihracat yapan Başkaya, DETGİS (Denizli Tekstil Giyim Sanayicileri Derneği) Başkan Yardımcılığı, HİGE-DER (Hazır Giyim İhracat Geliştirme Derneği) Başkan Yardımcılığı, MHGF (Moda ve Hazır Giyim Federasyonu) Yönetim Kurulu Üyeliğini halen başarı ile sürdürmektedir.

DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasında 2013 -2017 yıllarında yarışmacı koçluğu, 2018 yılında jüri üyeliği yapan Başkaya, 2018  yılından itibaren DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması Komite Başkanlığını yürütmektedir.

DETGİS tarafından 2016 yılından beri Denizli'de düzenlenen Denizli Fashion Week organizasyonu içerisinde yer alan Başkaya, evli ve 2 çocuk annesidir.

Nazlıcan SAGUN
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Nazlıcan SAGUN

İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

1995 yılında İstanbul'da doğan Nazlıcan Sagun, lise öğretimini Saint-Benoit Fransız Lisesi'nde tamamlayıp, 2019 yılında Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra aile şirketinde 4. kuşak olarak iş hayatına başlamıştır. Su Ürünleri sektöründe dünyanın sayılı şirketleri arasında gösterilen, Türkiye'nin çeşitli şehirlerindeki 10 ayrı tesiste üretim yapan 8 firmayı bünyesinde barındıran Group Sagun'da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Nazlıcan Sagun, 2020 yılında İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliğinde yönetim kurulu üyesi olmuştur.

​Nilay DENİZLİ
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Nilay DENİZLİ

İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu Üyesi

ALTEK DÖKÜM A.Ş.-İSTANBUL

 

1974 yılında Istanbul'da doğan Nilay Denizli, 1993 yılında Avusturya Lisesi'ni bitirmiş, 1998 yılında da Koç Üniversitesi İşletme Bölümün'den mezun olmuştıur.

İş yaşantısına 1998 yılında Koçbank, Finansal Kurumlar Departmanı'nda başlayan Denizli, 2001 yılından itibaren Altek Döküm A.Ş.'de Dış Ticaret Müdürü olarak çalışmaya başlamış, 2013 yılından itibaren de şirketin Genel Müdürlüğünü üstlenmiştir.

2013 yılından beri İstanbul Bakır ve Pirinç Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan Denizli, mevcutta ISO Meslek Komitesi Üyeliği ve IDDMIB Denetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

​Nilgün ÖZDEMİR
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Nilgün ÖZDEMİR

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği TİM Delegesi

SELÖZ TEKSTİL SPOR VE DAN. HİZM. LTD.ŞTİ. - İSTANBUL

 

27.09.1962 Samsun doğumlu olup,1969'da İstanbul'a yerleşmiştir.

1972-1980 Dönemi Özel Darüşşafaka Lisesi Mezunudur.

1980 yılında hazır giyim ve konfeksiyon üretimi  yapan ilk ihracatçı firmalarından olan Güneş Giyim San. Tic. A.Ş. ailesine katılarak her kademede  yerini almış, finansman konusunda uzmanlaşmıştır.

2008 yılında Selöz Tekstil'i temsil ederek  38 yıl boyunca sektörümüzü  dünya pazarlarında en iyi şekilde temsil etmeye çalışmıştır.

2002-2014 yılları arasında GİSAD Dış Ticaret Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

2008-2018 yılları arasında İstanbul Hazır Giyim Ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

OECD VE EURATEX çalışma gruplarında yer alarak İHKİB'İ temsil etmiştir.

Hâlihazırda Uygunluk Değerlendirme Derneği, UDDER'İN Başkan Vekilliği görevini yürütmektedir. Birçok sivil toplum kuruluşunda  sosyal sorumluluk projelerinde de görev alarak, uygunluk değerlendirilmesi ile ilgili yasa tasarısı hazırlıklarında çalışmıştır.

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği(TGSD)Yüksek İstişare Kurulu Üyesidir. 

2009 yılından itibaren  EKOTEKS Laboratuvar ve Gözetim Hizmetleri A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Evli ve 2 erkek çocuk annesidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Özge ERTUĞRUL PARLAS
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Özge ERTUĞRUL PARLAS

Ege Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu Üyesi

ERMİŞ MOBİLYA MALZEMELERİ TİC.VE SAN. A.Ş.-İZMİR

 

1983 yılında İzmir'de dünyaya gelen Özge Ertuğrul Parlas, 2001 yılında İzmir Amerikan Koleji'nden,  2005 yılında Koç Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

2005 yılında bu yana dedesi Ömer Ermiş'in kurmuş olduğu Ermiş Mobilya Malzemeleri Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi'nde Yönetim Kurulu üyesidir.

Nisan 2018'den bu yana Ege Sanayi Odası Mobilya Sanayi Meslek Komitesi Başkan Yardımcılığı, Ege Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu Üyeliği, Mayıs 2018'den bu yana İzmir Pancar Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet üyeliği görevlerini üstlenmektedir.

Özge Ertuğrul Parlas evli ve bir kız çocuk annesidir.

​Özlem BAKIREL
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Özlem BAKIREL

Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

KARDEMİR HADDECİLİK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ- İZMİR

 

22 Haziran 1975 yılında Denizli'de doğmuştur.

Ilkokulu DENIZLI GAZI ILKOKULU'NDA orta ve liseyi Denizli Anadolu Lisesi'nde okumuştur.

Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimari Ve Çevre Tasarımı Bölümü'nden mezun olmuştur. 

2001 yılından beri aile şirketi olan “KARDEMİR” grup şirketlerinin dış ticaret bölümünde görev almaktadır.

İngilizce ve İtalyanca olarak 2 dil bilmektedir.

Evli ve 2 çocuk annesidir.

Öznur UYSAL
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Öznur UYSAL

İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu Üyesi

SİT DİZAYN MOBİLYA SAN. TUR. VE TİC. LTD. ŞTİ.- İSTANBUL

 

Sitdesign 1983 yılında Hollanda da Öznur Uysal tarafından kuruldu.

Kaliteli oturma grupları üreten Sitdesign, hakiki deri ürün kategorisinde uzmanlaşmıştır. 1992 yılında üretiminin bir bölümünü Türkiye'ye taşıdı. Rahatlık, estetik ve kalite konusunda ödün vermeden, ürün yelpazesini genişleten SitDesign, ev, otel, ofis gibi iç mekân tasarım, proje ve uygulama hizmeti sunmaktadır.

Pelin ŞENSÖZ
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Pelin ŞENSÖZ

Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

NEŞE TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.- DENİZLİ

 

1983 yılında Denizli'de doğan Pelin Şensöz, Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Aynı yıl itibariyle aile şirketleri Neşe Tekstil A.Ş. 'de çalışma hayatına başladı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Şensöz 2013-2016 yılları arası Denizli Sanayi Odası 4. Grup Meslek Komitesi Başkanlığı ve 2014-2018 yılları arası BASİAD Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

​Pınar TAŞDELEN ENGİN
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Pınar TAŞDELEN ENGİN

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı

POLYTEKS TEKS. SAN. ARAŞ. VE EĞİTİM. A.Ş. -Yönetim Kurulu Başkan Vekili

 

1975 yılında Bursa'da doğan Pınar Taşdelen Engin, 1993 yılında Bursa Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü'nde başladığı üniversite eğitimini, 1999 yılında Manchester Üniversitesi'nden Tekstil Yüksek Mühendisi diploması alarak tamamladı.

İş hayatına 1999 yılında Polyteks Tekstil Sanayi Araştırma ve Eğitim A.Ş.'de başlayan ve birçok departmanda çeşitli görevlerde bulunan Engin, şu an Dış İlişkiler ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevine devam etmektedir.

2014-2018 yılları arasında Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği'nin (UTİB) Başkan Yardımcısı olan Pınar Taşdelen Engin, 2018 yılı Nisan ayında Türkiye'nin seçilen ilk kadın İhracatçı Birliği Başkanı olarak UTİB'deki görevini sürdürmektedir. Bursa Kültür, Sanat ve Turizm Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olan Pınar Taşdelen Engin, evli ve 2 çocuk annesidir. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Sedef SEDEF
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Sedef SEDEF

Ege Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu Üyesi

DOREMİ MOBİLYA SAN.VE TİC. LTD.ŞTİ.-İZMİR

 

Sedef SEDEF, 1993 yılında İzmir'de doğdu. Eğitim hayatına M.E.V. Koleji Özel Güzelbahçe Okulları'nda başladı, 2011 yılında M.E.V. Koleji Özel Güzelbahçe Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Yine aynı yıl burslu olarak Bilkent Üniversite'si İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde üniversite hayatına başladı, sonraki yıllarda bölüm değiştirerek Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden 2015 yılında mezun oldu.

2011 yılında iş hayatına atılan Sedef, eğitim süreci devam ederken de çalışmalarını sürdürmüştür. 2011-2015 yılları arasında Dış Ticaret faaliyetlerinde bulundu. Aynı zamanda 2014-2015 yılları arasında yiyecek-içecek ve otelcilik sektöründe çalıştı. Bir aile şirketi olan Doremi Mobilya San. Tic. Ltd. Şti. firmasında Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Ayrıca birçok Sivil Toplum örgütüyle birlikte çeşitli Sosyal Sorumluluk projeleri yürütmektedir.

2010 yılında babası Veysi Sedef'in Ege Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçılar birliğinde başladığı Denetim Kurulu Üyeliği görevini 2018 yılında devralmıştır. Ege Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçılar Birliği Denetim Kurulu Üyeliği, Sektör Kurulu Üyeliği, TİM Kadın Konseyi Üyeliği görevlerini üstlenmektedir.

Seray SEYFELİ
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Seray SEYFELİ

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

SEYFELİ DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.-İZMİR

 

Seray Seyfeli 1973 yılında Kuşadası-Aydın'da dünyaya geldi. Özel Türk kolejinden mezun olduktan sonra Anadolu üniversitesi İşletme fakültesini bitirdi. 2000 yılında İngiltere'de işletme ve dil eğitimi aldı.

Seyfeli tekstil Ltd. Şti., Seyfeli dış ticaret Ltd. Şti ve Fr kumaş AŞ'nin ortağı ve Pazarlama müdürüdür.

Ege Hazır Giyim Ve Konfeksiyoncular Birliği Yönetim Kurulu'nda başkan yardımcılığı, Sektör temsilciliği ve Dış Pazar strateji geliştirme komitesi başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

2013 yılından bu yana Ege iş kadınları derneği üyeliği ve 2017 yılından bu yana yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir. Ayrıca Basifed ve Türkkonfed üyesidir.

İngilizce bilen Seray Seyfeli evli ve bir erkek çocuk annesidir.

Sevda Kayhan YILMAZ
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Sevda Kayhan YILMAZ

Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

KAYAHAN İÇ VE DIŞ TİC. A.Ş.- KONYA

 

1965 yılında Konya'da doğdu. Orta öğrenimini Konya Anadolu Lisesi'nde tamamladı. ODTÜ İşletme Bölümü'nden 1988 yılında mezun olduktan sonra aile işletmesinin çeşitli birimlerinde çalıştı, farklı aile şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği yaptı. Kayahan ekibi ile birlikte, ürünlerinin Türkiye genelindeki yıllık ihracat rakamını bir önceki yıla göre 10 kat artırarak 1994 yılında üretimlerini Avrupa Birliği'ne satmaya başladılar. Halen Türkiye'nin 1800 mm çap ve 15 metre boya kadar hidrolik silindir üreten şirketinin yönetim kurulu başkanlığını ve genel müdürlüğünü yapmaktadır. Önceki dönemlerde MAİB Yönetim Kurulu üyeliği ve saymanlığı, MTG Yönetim Kurulu üyeliği ve saymanlığı, MİB Başkanlığı ve Konya Sanayi Odası Meclis Başkanlığı yapan YILMAZ, halen MAİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinin yanı sıra TOBB Makine İmalatçıları Sektör Meclisi üyeliği, Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeliği, AKDER Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

Sibel BAYAT
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Sibel BAYAT

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

OYAK RENAULT OTOM. FAB. A.Ş. / BURSA  

1969 yılında Bursa da doğmuştur. 1990 yılında Uludağ Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Kariyerine 1991 yılında  Oyak Renault da Network Uzmanı olarak başlamış, daha sonra  sırasıyla Tedarik Zinciri Uzmanı , Tedarik Zinciri Proses Mühendisliği Departman Müdürü, Inbound & Proses Departman Müdürü görevleriyle Oyak Renault da kariyer hayatına devam etmiştir. 2018 yılından beri Oyak Renault Tedarik Zinciri Direktörü ve [email protected] Türkiye Başkanlığını yürütmektedir. İyi derece de Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
Sibel KUTMAN ORAL
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Sibel KUTMAN ORAL

İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi 

DOLUCA BAĞCILIK VE ŞARAPÇILIK A.Ş- İSTANBUL

 

1975 İstanbul doğumlu olan Sibel Kutman Oral, lise öğrenimini Robert Kolej'de tamamladıktan sonra üniversite öğrenimini Amerika'da Wesleyan Üniversitesi'nde Modern Dance ve Business Marketing üzerine aldı. Daha sonra New York Universitesi'nde Wine Post Production ve Degustation eğitimini tamamladı. Sn. Sibel Kutman Oral 1998 yılından itibaren Doluca A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak  görev yapmakta olup, evli ve 1 çocuk annesidir.

Sultan TEPE
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Sultan TEPE

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

TEPAR TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş.- İSTANBUL

 

1966 Niğde doğumlu olan Sultan Tepe 1984 yılında Çamlıca Kız Lisesi'ni, ardından da ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Fakültesini bitirdi. 1990 yılında iş hayatına atılan Tepe 1995'ten buyana Teknik tekstiller için nitelikli ve fonksiyonel İplikler üretiminde faaliyet gösteren Tepar Tekstil San. ve Tic. A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk annesi olan Tepe, İTHİB ( İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçı Birliği ) Yönetim Kurulu Üyeliği, İSO 7.Gurup Meclis Üyeliği ve İSO Yönetim kurulu görevlerinin yanı sıra TOBB İstanbul Kadın Girişimciler İcra Kurulu ve Fenerbahçe Kulübü üyesi olup, İngilizce Bilmektedir.

​Şahika YÖRÜKOĞLU AŞKINER
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Şahika YÖRÜKOĞLU AŞKINER

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu Üyesi

ÖZ SİMGE TEKSTİL SANAYİ VE TİC. LTD.ŞTİ.- İZMİR

 

1964 yılında İzmir'in Tire ilçesinde çiftçi ve sanayici bir ailenin kızı doğan Şahika Yörükoğlu Aşkıner, ilköğretimini İzmir'de tamamladı. 1983 yılında İzmir Amerikan Kız Lisesinden mezun oldu. 1987 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi ve aynı yıl Vestel A.Ş Dış İlişkiler bölümünde işe başladı.

2 yıl sonra Vestel A.Ş den ayrılıp, Türk Ekonomi Bankası, İhracat servisinde çalışmaya başladı. Bankada 1 yıl çalıştıktan sonra 1990 yılında İzmir'in en büyük konfeksiyon ihracat firmalarından birisi olan Akdeniz Tekstil'de müşteri temsilcisi olarak işe başladı.

2 yıl burada çalışıp tecrübe kazandıktan sonra 28 yaşında, hâlihazırda ortağı olduğu olan Özsimge Tekstil Ltd Şti.yi kurdu. Fason olarak üretime başlayan firma şu anda başta İtalya, İngiltere, Danimarka olmak üzere birçok Avrupa ülkesine orta ve yüksek kalitede bay, bayan, çocuk ve bebek konfeksiyon üretimi ve ihracatı yapmaktadır. Bu yıl kuruluşunun 26.yılını tamamlamıştır. Firma kendi markası ile ilk defa Küba'ya konfeksiyon ihracatını gerçekleştirerek bir ilke imza atmıştır.

Şahika Yörükoğlu Aşkıner tekstil sektörüne başladığından beri Ege Giyim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulunda,  Ege İhracatçı Birliği Yönetim Kurulunda 10 yıldan fazla görev almıştır. Hali hazırda EİB Denetim Kurulu üyesidir. Bunun dışında 12 yıldır Yönetim Kurulu üyesi olduğu İzmir İtalyan Ticaret Odası başkan yardımcısıdır. Bu iki kurumunda da Yönetim Kurulu üyesi olması nedeni ile çeşitli yıllarda İtalyan'dan İzmir'e Alım Heyetleri getirmiş, İtalya'ya olan konfeksiyon ihracatını attırmak adına İzmir'den İtalya'nın çeşitli şehirlerine konfeksiyon ihracatçılarının götürülmesi organizasyonlarını düzenlemiştir.

Halihazırda Ege İhracatçı Birlikleri Tanıtım ve pazarlama komitesinde çok aktif olarak çalışmakta ve çeşitli ülkelere yapılan Ticaret Heyetleri ve Fuar organizasyonlarında görev almaktadır.

10 yıl önce İzmir'den kurulan EGIKAD -Ege İş Kadınları Derneğinin kurucu üyelerinden olup ilk başkan yardımcısıdır. 2012-2016 yılları arasında EBSO-Ege Bölgesi Sanayi Odası Konfeksiyon Meslek Komitesi Başkanlığı yapmıştır.

TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu'nun ilk başkan yardımcısıdır. Kendisi hâlihazırda ileri düzeyde İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca bilmektedir.

​Şendağ UZUN
TİM Kadın Konseyi Üyesi

​Şendağ UZUN

Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Muhasip Üye

FIGER MEYVE SEBZE MÜŞAVIRLIK ELEKTRIK SAN. VE. TIC. LTD. ŞTI.-BURSA

 

Şendağ Uzun 1968 yılında Bursa'da doğdu. Eğitim hayatı Bursa'da devam etmiş olup Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Mesleğine katkı olarak Genel Muhasebe, Dış Ticaret Uzmanlığı, Kalite Yönetim Sistemleri eğitimleri almıştır.                                                                                                                                               

 Aile ortaklığı ile 1994 yılında kendi şirketini kurarak yaş meyve sebze ihracatına başlamıştır. Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkeye ihracat yapmaktadır. Yaş meyve sebze sektörünün tüm zorluklarına ve sektörün erkek egemenliğine rağmen kadın olarak işinin, üretimin, ihracatın tüm sahalarında bizzat yer alarak aktif rol üstlenmiştir. Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçılar Birliği Yönetim kurullarında yaklaşık yirmi yıldır görev almaktadır ve bir dönem Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevinde bulunmuştur. Bir medya kuruluşunun düzenlediği EN'ler yarışmasında En İyi Kadın Girişimci Ödülünü almıştır.

STK Kuruluşlarında,

Bursa Sokak Çocukları Derneği'nde Yönetimde görev almıştır.

Bursam Derneği Yönetim kurulunda görev almıştır.

Siyasi parti il yönetiminde görev almıştır.

Evli ve 2 çocuk annesidir.

Şerife ALTINDAL
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Şerife ALTINDAL

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

ŞERİFE ALTINDAL- ANTALYA

 

ALTINDAL, 31.10.1974 yılında Burdur'un Bucak ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğretimini Bucak'ta tamamladı. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesinden 1996, Ankara Üniversitesi Tömer İngilizce bölümünden 2004 yılında mezun olan Altındal, iyi derecede İngilizce bilmektedir. 

2001 yılından beri Antalya'da Çiçek & dekorasyon ürünleri ve meyve &sebze ihracatında faaliyettedir. Elvan Çiçek İhracat &ithalat sahibi olarak Japonya, Çin, Kanada dâhil 20'ye yakın ülkeye ihracat yapmış ve halen yapmaktadır,

Evli ve 3 çocuk annesidir.

Şerife İNCİ EREN
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Şerife İNCİ EREN

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

İNCİ GS YUASA AKÜ SAN. VE TİC. A.Ş.- İZMİR

 

Nazilli'de doğan Şerife İnci Eren ilk, orta ve lise eğitimini İzmir Özel Çamlaraltı Lisesi'nde tamamladı. 1977 yılında, Boğaziçi Üniversitesi, İşletme ve Eğitim bölümlerinden mezun oldu.

İş yaşamına bugünkü Maxion Jantaş A.Ş.' de başlayan Eren, daha sonra Cidaş A.Ş. ve İnci Sigorta Ltd. Şirketi'nin genel müdürlük görevlerini üstlendi. 7 yıl İnci Akü YK Başkanlığı ve 3 yıl İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı ile İnci Aile Konseyi ve İnci Aile Meclis Başkanlığı yapmış olup, halen Cevdet İnci Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığına, devam etmektedir.  

Üyesi olduğu İzmir Ekonomik Kalkınma ve Koordinasyon Kurulu (İEKKK) / 2012 yılı dönemi toplantı başkanlığı ve Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER)'nin kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmıştır. ''Herkese Kitap Vakfı'' kurucu üyelerindendir. Halen Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) ve Uluslararası FBN (Family Business Network) organizasyonunda Yönetim Kurulu Üyesidir.

İş adamı Cahit Yaşar Eren ile evli olup, bir kız, bir erkek evlat ve üç torun sahibidir,  İngilizce bilmektedir.

​Tansu KUMRU
TİM Kadın Konseyi Üyesi

​Tansu KUMRU

Çimento Cam Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı

TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI A.Ş.- İSTANBUL

 

1968 yılında İstanbul'da doğan Tansu Kumru, 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını da aynı üniversitesinin İşletme Fakültesinde tamamlayan Kumru 1991 yılında Şişecam'da Endüstri Mühendisi olarak çalışmaya başladı. 1994 yılında Şişecam Topluluğunun Düzcam grubuna Geliştirme Uzmanı olarak geçen Kumru, Ürün Müdürlüğü, Pazarlama Müdürlüğü gibi çok çeşitli görevler üstlendi.

2016-2021 yılları arasında Düzcam Pazarlama Grup Müdürlüğü görevini yürüten Kumru, 2022 yılından itibaren Şişecam Satış & Pazarlama Strateji ve Performans Yönetimi Direktörü görevini üstlendi.

Kumru, 2018 yılından beri Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. TİM Marka Konseyinin de üyesi olan Kumru, evli ve bir çocuk annesidir.

Ümüt KAYGUSUZ YAVUZ
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Ümüt KAYGUSUZ YAVUZ

Ege Maden İhracatçıları Birliği TİM Delegesi

ORCA DIŞ TİC.VE MADEN SAN.LTD.ŞTİ. - İZMİR

 

1972 yılında Aksaray'da doğan Ümüt Kaygusuz Yavuz, 1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur.

21 yıldan beri Ümit Hukuk adı altında Hukuk bürosunda hem işletmeci hem yönetici olarak çalışmaktadır.(Hukuk firması Ticaret Hukuku alanında faaliyet göstermektedir)

Son 9 yıldan beri de Orca Dış Ticaret ve Maden Sanayi Ltd. Şti. ortağı ve yönetim kurulu üyesi olarak mermer ve doğaltaş ithalat ve ihracatı yapmaktadır.

İşleri sebebiyle hem İzmir hem Eskişehir'de ikamet etmekle birlikte evli ve 2 çocuk annesidir.

Yıldız BOZKURT ÖZCAN
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Yıldız BOZKURT ÖZCAN

Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

Med Marin Kılavuzluk ve Römorkör Hiz. İns. San. Tic. A.Ş

Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden şeref derecesiyle mezun olan Yıldız Bozkurt Özcan, iş hayatına ilk olarak Akbank'ta çalışarak başlamış, kariyerine devam ederken aynı zamanda Marmara Üniversitesi'nde Bankacılık Master Programını tamamlamıştır. Daha sonra Abn-Amro'da Kurumsal Bankacılık'ta çalışırken, bu sefer de İngiliz Hükümetinin verdiği bir bursla Southampton University'de International Banking and Finance  alanında master yapmıştır. Master programını tamamladıktan sonra City University London'dan bir burs alarak doktora programına devam etmiş, ancak akademik hayatı bırakma kararı alarak Türkiye'ye geri dönmüştür.  İnterbank'ta sırasıyla Kurumsal Pazarlama Yönetmenliği ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunmuş, daha sonra Ticari Bankacılık Bölümünü kurmak üzere Akbank Genel Müdürlük'e Grup Müdürü olarak geçmiş, sonrasında Bölüm Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Kurumsal ve Ticari Bankacılık alanında toplam 25 yıllık deneyime sahip olan Yıldız BOZKURT ÖZCAN, halihazırda Med Marine Holding bünyesinde Genel Müdür olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda kadınların iş hayatında varolmasını, sürekliliğini ve ileri gitmesini hedefleyen uluslararası bir STK olan Professional Women Network'ün İstanbul şubesinin kurucu üyesidir. İstanbul PWN içerisinde kurumsal üyeliklerden sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği ile birlikte Eş Başkanlık görevini yürütmektedir. 

​Z. Meltem DEMİRCİ KÖKNAR
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Z. Meltem DEMİRCİ KÖKNAR

Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu Üyesi

İDEALİM GIDA KONSERVECİLİK SAN. TİC. VE PAZ. LTD. ŞTİ.- MANİSA

 

1970 yılında İzmir de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Manisa Akhisar da okudu. Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünü bitirdi. 1994 Yılında STC Endüstriyel Ticaret firmasında çalışmaya başladı. 2000 yılında aile firması olan İdeal Tarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. 'ye geçti. Halen aynı şirkette yönetici olarak çalışmaktadır. Ege ihracatçı Birlikleri Zeytin Zeytinyağı Birliği 'nde denetim kurulu üyesidir.

​Zerrin TUNABOYLU ÜLKEN
TİM Kadın Konseyi Üyesi

Zerrin TUNABOYLU ÜLKEN

Ege Tekstil ve Hammadeleri İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu Üyesi

ZERRİN TUNABOYLU-İZMİR

 

1986 yılında İzmir'de doğdu. Koç Üniversitesi'nde İşletme lisans ve University of Reading'de Finans alanında yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. Proje finansmanı bölümünde bankacılık deneyiminin ardından 2011 yılından itibaren aile şirketi olan Tunaboylu Mefruşat'ta yöneticilik yapmaktadır.

CANLI DESTEK