2020 TİM'in yılı, sizin yılınız olsun

Sanayimizi sırtında taşıyan, hiçbir zaman sorunla, bahane ile değil çözümle ve rekorlarla gündeme gelen ihracat ailesi…

2020 TİM'in yılı, sizin yılınız olsun

Değerli ihracat ailesi

Yepyeni bir yılın ilk günlerinde büyük umutlarla Ocak sayımızı size ulaştırıyoruz. Türkiye'nin ihracatının kırdığı rekoru Ocak ayının ilk günlerinde kamuoyu ile paylaşacak, sonra da bu rekorun hikâyesini uzun uzun ve gururla bir sonraki sayımızda size anlatacağız.

2020 Türkiye'nin alıştığı büyüme dönemine geri dönüş yılı olacak. Teknoloji çağının başladığı yıl olacak. Yerli ve milli kalkınma hedefinin bütün gücüyle açığa çıktığı bir yıl olacak.

TİM de stratejisini Türkiye'nin bu adanmış ve odaklanmış stratejisi ile uyumlu olarak belirledi.

Önce bununla ilgili yeni bir uygulamayı duyurarak başlamak istiyorum.

TİM Proje Dijital Dönüşüm Ofisi ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisinin ortak çalışması ile artık ihracatçılar, birlik üyeliği sorgulama ve doğrulama işlemlerini e-Devlet kapısından da yapabilecekler. İhracatçılar, e-Devletten ihtiyaç duydukları her anda alabilecekleri belgeyi, müşavirlik ve bankacılık işlemlerinde, hal kayıt belgesi olarak ve ikili iş görüşmelerinde referans mektubu için de ek belge olarak da kullanabilecekler.

Bunun için firmalarımız oturdukları koltuktan bile kalkmak zorunda olmayacak. E-dönüşüm ve e-uyum süreci TİM'de kesintisiz olarak sürecek.

Bütün üyelerimizi TİM'in dijital dünyasına davet ediyorum. Bu e-dünyayı tanıdıkça sevecek ve TİM'den daha verimli bir şekilde faydalanacaksınız.

Değerli Meslektaşlarım.

TİM'in Ticaret Bakanlığımızla, Cumhurbaşkanlığımızla ortak bir strateji ve tam uyum içinde çalıştığını gösteren bir diğer konu ise Yeşil pasaportta sağlanan iyileştirmeler. Sayın Bakanımız Ruhsar Pekcan'a bir de buradan teşekkür ediyorum. İhracatçının Yeşil pasaport alabilmesi için gereken 1 milyon dolar ihracat miktarını 500 bin dolara indirme konusunda ve geçerlilik süresinin 4 yıla çıkarılması noktasında büyük güç verdi. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu sese kulak verdi ve motivasyonumuzu ikiye katladı. Bize düşen artık bu jestte yeni ihracatlarla karşılık vermektir.

Bütün ihracatçılara kutlu olsun. Hayırlı ve başarılı ihracatlar olarak geri dönsün.

Türkiye'nin değerli ihracatçıları,

Sanayimizi sırtında taşıyan, hiçbir zaman sorunla, bahane ile değil çözümle ve rekorlarla gündeme gelen dostlarımız.

Ne mutlu ki ülkemiz, sanayinin büyük gücü yanına hizmet sektörünün enerjisini de ekliyor. Türkiye hizmet sektöründe en az sanayi kadar büyük hedefler koyuyor. TİM olarak başlattığımız Türkiye'nin Büyük 500 Hizmet İhracatçısı çalışmamızı bu yıl Hizmet İhracatçıları Birliğimiz gerçekleştirdi. Her yere ve her şeye bizzat vakit ayıran Cumhurbaşkanımız sektörün büyük hedeflerine destek olmak için o gün de aramızdaydı. Hizmet ihracatçıları TİM'in asli ve ayrılmaz bir parçasıdır. Başarılarının daim olmasını diliyor ve her türlü desteği vereceğimizi ifade ediyoruz.

Son olarak; 2020 için vatanımıza bir bütün olarak refah ve huzur dileğinde bulunuyorum. Tarihin bu kritik dönemecinde her birimizin üzerinde büyük sorumluluklar var. Allah hepinize güç kuvvet versin. Güzel bir gelecek bizi bekliyor. Bu inançla hepinizi saygıyla selamlıyorum.

CANLI DESTEK