Işılay REİS YORGUN

İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar Ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

Reis Tarımsal Ürünler San Ve Tic A.Ş. - İstanbul

 

2006 yılında iş hayatına atılan Reis, eğitim süreci devam ederken de çalışmalarını sürdürmüştür. 2006-2008 yılları arasında Halkla İlişkiler faaliyetlerinde bulundu. 2009-2010 yılları arasında basın sektöründe gazete editörü olarak çalıştı. Bir aile şirketi olan Reis Tarımsal Ürünler San. Tic A.Ş. firmasında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini yürütüyor. 

Gerçekleştirdiği “Sosyal Sorumluluk” ve “İtibar Yönetimi” projeleri ile ödüllendirilmiştir. Çocuklar ve gençler arasında hızla yayılan günümüzün en önemli sağlık sorunlarından biri olan obeziteye karşı dengeli ve sağlıklı beslenme ile ilgili ve diğer sosyal sorumluluk projelerini devletin resmî kurumları ve yetkililerle paylaşmaya devam ediyor.

Yaşanabilir bir dünya Sürdürülebilir gelecek diyerek Türkiye'de “Bakliyat köyleri” oluşturarak tarımın geleceğine katkı sağladı.

Işılay Reis Yorgun sivil toplum kuruluşu, dernek ve vakıflarda da çalışmalarına devam ediyor.

2015 yılından itibaren KASİAD Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir. 

2018 yılında İstanbul Hububat Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri ihracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, TİM Delegesi, Sektör Kurulu ve TİM Tarım Komisyonu üyeliği aktif olarak üstlendiği görevlerden bazılarıdır.

2019 yılında başladığı TİM Kadın Konseyi üyeliği görevini de devam ettirmektedir.

2020 yılında TÜSİAB üyeliği ile Tohum üreticisi olarak da çalışmalarını sürdürmektedir.

2021 yılında Türkiye'de yapay zekaya dair farkındalık oluşturmak adına AIPA Yapay Zeka Politikaları Derneği Kurucu üyesi olarak görev almaktadır.

Ülkesine tarım alanında hizmet sunmayı, yerli ürünlerin Türk markasıyla tanıtımına katkı sağlamayı ilke edinmiştir.

Işılay Reis Yorgun evli, 2 çocuk annesidir.

 

CANLI DESTEK