Eren Günhan ULUSOY

Karadeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar Ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı

Unay Un San. Ve Tic. A.Ş. - Samsun

 

1981 yılında Samsun'da doğmuştur. Samsun Anadolu Lisesinden 1999 yılında mezun olan Eren Günhan Ulusoy, yüksek öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nde 2003 yılında, yüksek lisansını Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tarım Ekonomisi Bölümü'nde 2014 yılında, doktora eğitimini ise 2021 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Tarım Ekonomisi Ana Bilim Dalı'nda tamamlamıştır.

2003 yılı Temmuz'unda Ulusoy Un Sanayi'nde, ihracat bölümünde iş hayatına başlamıştır. 2004 yılı Temmuz ayında Genel Müdürlük görevine getirilen Ulusoy, bu görevini 2010 yılı Ekim ayına kadar sürdürmüştür. 2010 yılı Ekim ayından itibaren, şirketin İcra Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmüş, şirketi 2014 yılı sonunda halka açık hale getirmiştir. 2015 yılı Mart ayında gerçekleştirilen genel kurulda, Ulusoy'un Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiştir. Aynı zamanda 2008 yılından itibaren Samsun Serbest Bölgesi İşletici A.Ş. (SASBAŞ) Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmektedir.

Birçok sosyal ve mesleki derneğin de üyesi olan Eren Günhan Ulusoy, halen Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) Yönetim Kurulu Başkanlığı, Uluslararası Değirmenciler Birliği (IAOM) Avrasya Bölgesi Yönetim Konseyi Başkanlığı, Karadeniz Hububat Bakliyat ve Yağlı Tohumlar İhracatçılar Birliği (KİB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir.

Ulusoy, Forbes, Fortune ve Economist yayınları da dahil olmak üzere farklı medya kuruluşları tarafından Türkiye'nin 40 yaş altı en güçlü 40 CEO'su arasında 3. ila 7. sırada yer almıştır. Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarında finansal analiz, risk yönetimi, stratejik karar verme ve tedarik zinciri yönetimi alanlarında konuşmacı ve eğitmen olarak birçok konferansa katılmış, sektörde deneyimli ve tanınmış bir iş insanıdır.

CANLI DESTEK