Genç TİM Başkan Yardımcıları

Atasay KAMER
Genç TİM Başkan Yardımcısı

Atasay KAMER

Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

Atasay Kuyumculuk Sanayi Ve Ticaret A.Ş. - İstanbul

 

1986 doğumlu Atasay Kamer, London School of Economics and Political Science'ta Yönetim Ekonomisi, New York Pace Üniversite'sinde İşletme Yönetimi lisans eğitiminin ardından Goldman Sachs'ta staj yapmıştır. Stajın ardından Türkiye'ye dönerek dedesi Atasay Kamer'in ilk oluşturduğu Asgold markasının yeniden canlandırma ve pazarlama sürecinde görev almıştır. Kurduğu sistem ve geliştirdiği projeler ile hızlıca Atasay bünyesinde de çalışmalarını faaliyete geçirerek Atasay'ın Pırlanta Markaları Direktörlüğü'ne geçmiştir.

2015 Ocak ayından itibaren ise CEO'luk görevine atanan Atasay Kamer, aile şirketi olan Atasay Kuyumculuk ve markalarını uluslararası birer marka haline getirmeyi hedefliyor.

Burak ATEŞ
Genç TİM Başkan Yardımcısı

Burak ATEŞ

Altın Ateş Kimya A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi - İstanbul

7 Şubat 1988 doğumlu Burak Ateş, Maltepe Üniversitesi Ekonomi bölümünden 2011 yılında mezun oldu. 2011-2013 yılları arasında Alp Ateş Demir Ltd.Şti. firmasında Yönetim Kurulu Üyeliği, 2013 yılından bu yana Altın Ateş Kimya A.Ş, 2016 yılından bu yana Standard Doğalgaz Enerji AŞ., 2017 yılından bu yana Smart Teknoloji A.Ş. ve 2020 yılından bu yana Artlog Lojistik A.Ş firmasında Yönetim Kurulu üyeliği yapan Ateş İngilizce bilmektedir.
 

Burak ÖNDER
Genç TİM Başkan Yardımcısı

Burak ÖNDER

TİM Başkan Danışmanı

Lux Plastik Genel Müdürü - İstanbul

1982 İstanbul doğumlu olup, Aslen Sivaslı'dır. Üniversite Mezunu ve İngilizce bilmektedir. 2008 Yılından itibaren Lüks Plastik'de çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2014'den bu yana Firmanın Genel Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

2015 - Nisan 2021 yılları arasında EVSİD  (Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuş olup, halen Denetim Kurulu Üyesi olarak göreve devam etmektedir.

2016 - 2019 yılları arasında PAGEV Türk Plastik Sanayicileri Vakfı Yönetim Kurulu Üyelisi olarak görev yapmıştır. 2014 – 2018 yılları arasında İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuştur.

Burak ÖNDER evli ve 3 çocuk babasıdır.

Erdal ÖZER
Genç TİM Başkan Yardımcısı

Erdal ÖZER

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

Erme Grup Nakliyat Turizm İnşaat İç Ve Dış Tic. Ltd. Şti. - Trabzon

 

Erdal Özer, 12 Nisan 1982 yılında Trabzon'da doğmuştur. İlköğrenimini İstanbul'da, orta öğrenimini Trabzon'da tamamlayan Özer, 2007 yılında Başkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler lisans bölümünden mezun olmuştur. Lisans öğrenimi süresince çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev almış, Avrupa Birliği programları çerçevesince TBMM ile çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Uzun yıllar aile şirketlerinin finans, perakende ve toptan ticaret departmanlarında çeşitli kademelerde görev alan Özer, 2012 yılında Erme Grup Nakliyat Turizm İnşaat İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti. unvanlı şirketini kurmuş ve halen bu şirkette üst kademe yöneticilik yapmaktadır.

Ayrıca, gıda, gemi acenteliği ve nakliye sektörlerinde yatırımları bulunan Özer aşağıda unvanları yer alan şirketlerde pay sahibi ve/veya yöneticidir.

  • Özer Gıda Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi
  • Özkale Gıda Tarım İnşaat İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi
  • Melis Shipping S.A.
  • Temel Reis Shipping CO

İyi derecede İngilizce bilen Özer, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Eren Günhan ULUSOY
Genç TİM Başkan Yardımcısı

Eren Günhan ULUSOY

Karadeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar Ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı

Unay Un San. Ve Tic. A.Ş. - Samsun

 

1981 yılında Samsun'da doğmuştur. Samsun Anadolu Lisesinden 1999 yılında mezun olan Eren Günhan Ulusoy, yüksek öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nde 2003 yılında, yüksek lisansını Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tarım Ekonomisi Bölümü'nde 2014 yılında, doktora eğitimini ise 2021 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Tarım Ekonomisi Ana Bilim Dalı'nda tamamlamıştır.

2003 yılı Temmuz'unda Ulusoy Un Sanayi'nde, ihracat bölümünde iş hayatına başlamıştır. 2004 yılı Temmuz ayında Genel Müdürlük görevine getirilen Ulusoy, bu görevini 2010 yılı Ekim ayına kadar sürdürmüştür. 2010 yılı Ekim ayından itibaren, şirketin İcra Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmüş, şirketi 2014 yılı sonunda halka açık hale getirmiştir. 2015 yılı Mart ayında gerçekleştirilen genel kurulda, Ulusoy'un Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiştir. Aynı zamanda 2008 yılından itibaren Samsun Serbest Bölgesi İşletici A.Ş. (SASBAŞ) Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmektedir.

Birçok sosyal ve mesleki derneğin de üyesi olan Eren Günhan Ulusoy, halen Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) Yönetim Kurulu Başkanlığı, Uluslararası Değirmenciler Birliği (IAOM) Avrasya Bölgesi Yönetim Konseyi Başkanlığı, Karadeniz Hububat Bakliyat ve Yağlı Tohumlar İhracatçılar Birliği (KİB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir.

Ulusoy, Forbes, Fortune ve Economist yayınları da dahil olmak üzere farklı medya kuruluşları tarafından Türkiye'nin 40 yaş altı en güçlü 40 CEO'su arasında 3. ila 7. sırada yer almıştır. Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarında finansal analiz, risk yönetimi, stratejik karar verme ve tedarik zinciri yönetimi alanlarında konuşmacı ve eğitmen olarak birçok konferansa katılmış, sektörde deneyimli ve tanınmış bir iş insanıdır.

Işılay REİS YORGUN
Genç TİM Başkan Yardımcısı

Işılay REİS YORGUN

İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar Ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

Reis Tarımsal Ürünler San Ve Tic A.Ş. - İstanbul

 

2006 yılında iş hayatına atılan Reis, eğitim süreci devam ederken de çalışmalarını sürdürmüştür. 2006-2008 yılları arasında Halkla İlişkiler faaliyetlerinde bulundu. 2009-2010 yılları arasında basın sektöründe gazete editörü olarak çalıştı. Bir aile şirketi olan Reis Tarımsal Ürünler San. Tic A.Ş. firmasında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini yürütüyor. 

Gerçekleştirdiği “Sosyal Sorumluluk” ve “İtibar Yönetimi” projeleri ile ödüllendirilmiştir. Çocuklar ve gençler arasında hızla yayılan günümüzün en önemli sağlık sorunlarından biri olan obeziteye karşı dengeli ve sağlıklı beslenme ile ilgili ve diğer sosyal sorumluluk projelerini devletin resmî kurumları ve yetkililerle paylaşmaya devam ediyor.

Yaşanabilir bir dünya Sürdürülebilir gelecek diyerek Türkiye'de “Bakliyat köyleri” oluşturarak tarımın geleceğine katkı sağladı.

Işılay Reis Yorgun sivil toplum kuruluşu, dernek ve vakıflarda da çalışmalarına devam ediyor.

2015 yılından itibaren KASİAD Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir. 

2018 yılında İstanbul Hububat Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri ihracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, TİM Delegesi, Sektör Kurulu ve TİM Tarım Komisyonu üyeliği aktif olarak üstlendiği görevlerden bazılarıdır.

2019 yılında başladığı TİM Kadın Konseyi üyeliği görevini de devam ettirmektedir.

2020 yılında TÜSİAB üyeliği ile Tohum üreticisi olarak da çalışmalarını sürdürmektedir.

2021 yılında Türkiye'de yapay zekaya dair farkındalık oluşturmak adına AIPA Yapay Zeka Politikaları Derneği Kurucu üyesi olarak görev almaktadır.

Ülkesine tarım alanında hizmet sunmayı, yerli ürünlerin Türk markasıyla tanıtımına katkı sağlamayı ilke edinmiştir.

Işılay Reis Yorgun evli, 2 çocuk annesidir.

 

İpek TEYMUR KÜLEKÇİ
Genç TİM Başkan Yardımcısı

İpek TEYMUR KÜLEKÇİ

Güneydoğu Anadolu Tekstil Ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

Teymur Tekstil San. Ve Tic. A.Ş. - Gaziantep

 

İpek Teymur Külekçi, 1985 Yılı Gaziantep/Şahinbey doğumludur.  

Hali hazırda Teymur Tekstil San. Ve Tic. A.Ş. firmasını temsil etmektedir.

İngilizce bilmektedir.

Kübra ORAKÇIOĞLU KAZAN
Genç TİM Başkan Yardımcısı

Kübra ORAKÇIOĞLU KAZAN

ORKA Holding Global Pazarlama Direktörü - İstanbul

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü'nü 2010 yılında tamamlamış olan Kübra ORAKÇIOĞLU KAZAN, 2011 yılında SUNY New Paltz'dan iyi bir derece ile mezun olmuştur.

Çalışma hayatına lise yıllarında başlamış olup mağazacılık sistemine bu dönemde ilk adımlarını atmıştır. Üniversite eğitimini tamamlayıp, New York'taki iş tecrübesinden sonra aile şirketinde çalışmaya devam etmek için Türkiye'ye dönmüştür. ORKA HOLDING'te farklı departmanlarda aktif görevler yürütmekle birlikte, şu anda Global Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlenmektedir. Sorumlulukları arasında, ORKA HOLDING'in yurtdışı pazarlarına açılımında, ilgili ülkelerdeki pazarlama stratejileri ve devlet desteklerinin organizasyonu yer almakta olup Orka Holding bünyesindeki markaların Stratejik İş Planları & Gelişim yol haritaları ve yıllık Performans Raporları gibi süreçleri de yürütmektedir.

Diğer yandan da 2017 yılında İTÜ Girişimcilik ve Yenilikçilik Yönetimi Yüksek Lisans programından mezun olmuştur. Yaşam boyu eğitim felsefesini benimseyerek kişisel gelişiminin devamında ise SUNY New Paltz'da MBA'ını bu yıl tamamlamıştır.

Aynı zamanda Pazarlama Türkiye ve The Brand Planet gibi çeşitli web sitelerinde de pazarlama yazarlığını yürütmektedir.

DEIK yurtdışı yatırım iş konseyi üyeliğini aktif olarak yürütmekte ve Yeni Dünya İş kadınları Platformu'nda da kadınların iş hayatında aktif olmalarına yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Mehmet TAŞKIN
Genç TİM Başkan Yardımcısı

Mehmet TAŞKIN

Doğu Anadolu İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

Karataş Kuy. Pet. Ürn. Güm. Gıda San. İth. İhr. Giy. Nak. ve Dış Tic. Ltd. Şti. - Şırnak

 

1983 yılında Şırnak ili Cizre İlçesinde doğan Mehmet TAŞKIN, Şırnak'ta eğitim öğretim hayatını tamamlayıp çalışma hayatına halen Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptığı Karataş Group, İklim Soğuk Hava Deposu, Asur Uluslarası Nakliyat firmalarında devam etmektedir.

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Mehmet Taşkın,

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Muhammet Zekeriya TANRIVERDİ
Genç TİM Başkan Yardımcısı

Muhammet Zekeriya TANRIVERDİ

İstanbul Tekstil Ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Lutuf Mensucat A.Ş. - İstanbul

 

1987 yılında Kahramanmaraş'ta doğdu. Liseyi Tarsus Amerikan Koleji'nde tamamladı. Üniversiteyi İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme-Ekonomi Lisans bölümünden mezun olduktan sonra 1 yıl bağımsız denetim firmasında çalıştıktan sonra aile şirketleri olan Lutuf Mensucat A.Ş ve Ensar Tekstil Sanayi ve Tic. Anonim Şirketlerinde Yönetim Kurulu üyeliğine başladı.

Kızılay İstanbul Kurucu üyesi ve Beşiktaş Spor Kulübü Kongre üyesidir.

İyi seviyede İngilizce bilmektedir. Evlidir.

Mustafa MERTÖZ
Genç TİM Başkan Yardımcısı

Mustafa MERTÖZ

Mesan Kilit A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi - İstanbul

Mustafa Selçuk ÇEVİK
Genç TİM Başkan Yardımcısı

Mustafa Selçuk ÇEVİK

Çevkur Madencilik Genel Müdürü - İstanbul

3 Mayıs 1988 yılında Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde doğan . Mustafa Selçuk Çevik İlk öğrenimini Kayseri'de, orta ve lise eğitimimi ise Ankara'da tamamladı. Lisans eğitimi için ABD / Miami'deki  St.Thomas University'de Finans eğitimi aldı ve eğitim sırasında kendi işini geliştirmeye başladı.

Aile şirketi olan Karizma Enerji ile yenilenebilir enerji işine odaklanarak santral kurulumunu gerçekleştirdi.

2014 yılının ilk yarısında İstanbul Maden İhracatçıları Birliği'ne Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. 2014-2016 yılları arasında Maden Sektörü Başkanlar Konseyi'nde Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği'nde en genç Yönetim Kurulu Üyesi oldu ve Başkanlar Konseyi'nde de bu göreve gelen en genç Başkan Yardımcısı unvanını aldı.

Okan OĞUZ
Genç TİM Başkan Yardımcısı

Okan OĞUZ

Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Asies Internatıonal Tekstil Ltd. Şti. - Denizli

 

Okan Oğuz 1982 Denizli doğumludur.

İlköğretim ve Lise Eğitimini Denizli'de tamamladı.

Üniversite/Lisans Eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümünde tamamladı.

Lisans Eğitimin ardından, Rusça dil eğitimi için Lomosonov Moskova Devlet Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesinde bulundu.

2006-2013 yılları arasında Kazakistan'da yaşadı. Ülkenin ilk ev tekstili mağazacılığı yapan şirketin kurucu genel müdürlüğünü üstlendi.

Ev ve otel tekstili alanında faaliyet gösteren Türkiye'deki ana ihracat şirketinin yanında Kazakistan ve Rusya Federasyonu merkezli şirketlerinin genel koordinatörlüğünü yürütmektedir.

İyi derecede Rusça, İngilizce ve Kazakça bilen Oğuz,

Evli ve 2 kız babasıdır.

Osman BAŞTAŞ
Genç TİM Başkan Yardımcısı

Osman BAŞTAŞ

İklimlendirme Sanayii İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu Üyesi

Diktaş Soğ. Ve Metal İml. San. Tic. A.Ş. - Ankara

 

Osman Baştaş, 1981 Yılı Kırıkkale doğumludur.  Bilkent Üniversitesi mezunudur.

Hali hazırda Diktaş Soğ. Ve Metal İml. San. Tic. A.Ş. firmasını temsil etmektedir. Ankara Sanayi Odası Meclis Üyeliği, İSİB Denetim Kurulu Üyeliği,  ASO 1. OSB Denetim Kurulu Üyeliği ve  ANGİAD Yönetim Kurulu üyeliği bulunmaktadır.

İngilizce bilmektedir.

Özbek Haldun ÖZLER
Genç TİM Başkan Yardımcısı

Özbek Haldun ÖZLER

Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Muhasip Üyesi

Özler Tarım Ürürleri Üretim Pazarlama San. ve Tic. A.Ş. - Adana

Tarım sektöründe faaliyet gösteren Özler Tarım firmasının 3. Kuşak temsilcisi olan Özbek Özler, 1984 yılında Adana'da doğmuştur. Liseyi Tarsus Amerikan Koleji'nde okuyan Özbek Özler, üniversite tahsilini Amerika'da University of New Hampshire'da İşletme ve İktisat çift ana dal okuyarak yapmıştır.

17 yıldır aile şirketlerinde çalışan Özbek Özler, Özler Tarım'ın Genel Müdürlüğünün yanı sıra, grubun diğer şirketlerinin de Yönetim Kurulu üyeliğini yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Hali hazırda Özler Tarım Ürürleri Üretim Pazarlama San. ve Tic. A.Ş. firmasını temsil eden Özler, İngilizce bilmektedir.

Selim ŞANKAYA
Genç TİM Başkan Yardımcısı

Selim ŞANKAYA

Uludağ Hazırgiyim Ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

Yeşim Teks. San. Ve Tic. A.Ş. - Bursa

 

1989 yılında İstanbul'da doğan Selim Şankaya, lise öğrenimini Koç Lisesinde tamamladıktan sonra, 2009 yılında Amerikan lisesinde Yüksek Okul diploması ile mezun olmuştur. Selim, 2014 yılında İtalya'nın Milano eyaletinde Luigi Comerciale Bocconi Üniversitesi'nde İşletme mezunu oldu.

2012 yılında,  iki ortakla beraber Italya'da Georgita Srl'yi kurdu, tüketicilerin cep telefonu, kamu hizmetleri, internet ödemeleri ve diğer gerekli ödemeleri ödeme kutusu makinaları aracılığıyla yapabildikleri yeni bir ödeme sistemini faaliyete geçirdi. Bu işletme, 2015 yılında başarıyla satıldı. Selim, İstanbul'da, Baker Tilly Güreli firmasında stajyer olarak Vergi ve Denetim Departmanlarında çalışmıştır.

2015 yılında Yeşim'e katılan Selim, ailesinin tekstil ve konfeksiyon sektöründe çalışan üçüncü nesli oldu. Selim, Yeşim'de Finans ve İhracat dahil çeşitli departmanlarda çalıştı ve iş geliştirme ve Finans yönetimi konularına doğrudan dahil oldu.

Mısır'da faaliyette olan Jade Textile'in  Genel Müdürüdür. Jade Textile, daha önceki adıyla Yeşim Tekstil olan Almaxtex'in yüzde yüz iştirakidir. 2015 yılında Jade'e katıldığından bu yana, Selim, liderlik ekibini önemli FAVÖK yüzde büyümesi ile, en yüksek geliri üç katına çıkarmayı başardı.

2017'nin başından bu yana,  Mısır'da bir fabrika ve boyahane inşa etmek için 65.000.000 dolarlık bir yatırıma öncülük ederek, Kahire ve İskenderiye'deki fabrikalara ilave olarak üçüncü (Ismailia) bir lokasyon ekledi. Mısır'da 132M$ ile ihracatta birinci, en büyük firma konumundadır.

Selim, yeni fabrikanın kurulumu ve inşaa edilmesi için kaynak araziyi, fabrikanın kurulumunu ve yönetim ekibini titizlikle seçti, yönetti ve denetledi

Sosyal sorumluluk Selim'in hayatının ayrılmaz bir parçasıdır ve maddi yardıma ihtiyacı olan öğrenciler için üniversite eğitimini desteklemek amacıyla Türk Eğitim Vakfı'nın Şükrü Şankaya Eğitim Bursu için bir proje düzenlemesinde yardımcı oldu.

Şu an Yeşim Grup Co CEO olarak yer alan Selim Şankaya akıcı ingilizce ve orta seviye Almanca olmak üzere dil bilmektedir.

İlgi alanları arasında Her türlü bireysel ve takım sporları, özellikle de Global Futbol. Okumayı ve seyahat etmeyi sever.

Turan GÖKSAN
Genç TİM Başkan Yardımcısı

Turan GÖKSAN

Ege Tekstil Ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı

Menderes Tekstil Sanayi Ve Ticaret A.Ş. - İzmir

 

1984 yılında İzmir'de doğdu. Orta ve lise eğitimini İzmir Amerikan Lisesi'nde tamamladı. 2006 yılında Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Amerika'da New York Pace Üniversitesi'nde Finans masterını tamamlayıp Aile şirketleri olan Akça Holding'de çalışmaya başladı. Akça Holding Yönetim Kurulu üyeliği ve Finans Direktörü görevini sürdürmektedir. 

2014 -2018 yıllarında Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon Birliği Yönetim Kurulu üyeliği ve TİM delegesi, 2018 yılından itibaren de Ege Tekstil ve Hammaddeleri Birliğinde Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmektedir.

Tüsiad, Egiad, Basifed ve Taider üyelikleri de bulunan GÖKSAN, evli ve 1 kız çocuk babasıdır. 

Yusuf AKGÜL
Genç TİM Başkan Yardımcısı

Yusuf AKGÜL

Batı Akdeniz İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu Üyesi

Yakup Akgül Ahşap Orman Ürünleri Petrol İnşaat San. Tic. Paz. Ltd. Şti. - Antalya

 

Yusuf Akgül 1981 yılı Antalya doğumludur. Anadolu Üniversitesi mezunudur.  

Hali hazırda Yusuf Akgül, Yakup Akgül Ahşap firmasını temsil etmektedir.

İngilizce bilmektedir.

CANLI DESTEK