Denetim Kurulu

Ahmet Hamdi GÜRDOĞAN
Denetim Kurulu Üyesi

Ahmet Hamdi GÜRDOĞAN

Doğu Karadeniz İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı

1958 yılında Trabzon'da doğdu. 1998 yılında kurulan Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliğinin kuruluş çalışmalarında bulunarak, yapılan ilk genel kurulda Birliğin kurucu başkanı olarak görev almış olup 1998 -  2017 yılları arasında Birlik Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. 2022 yılında yapılan seçim sonucunda Volga Tarım Ür. Yet. San. Tic Ltd. Şti. temsilcisi olarak Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yrd. olarak görevini sürdürmektedir. Ayrıca, KTÜ bünyesinde kurulu bulunan Trabzon Teknoloji Bölgesi İşletici şirketin de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını yürütmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır. Rusça bilmektedir.

Ali Uğur ATEŞ
Denetim Kurulu Üyesi

 

ALİ UĞUR ATEŞ

05.05.1955 tarihinde Gaziantep İslâhiye ilçesinde dünyaya gelen Ali Uğur Ateş ilk, orta ve lise öğrenimini İslahiye'de tamamlamıştır. Yüksek öğrenimini ise Gaziantep Üniversitesi Matematik bölümünde 1976 yılında başarıyla tamamlamıştır. 1975 yılında Maliye ve Gümrük Bakanlığında göreve başlamış olup, 1989 yılında kendi isteğiyle ayrılarak, ticaret hayatına atılmıştır.

1989 yılında Alp-Ateş Gübre Ltd.Şti.'yi aile şirketi olarak kurmuş ve kurumsal bir organizasyona dönüştürmüş, 2003 yılında gübre sektörüne adım atarak dünyanın çeşitli ülkelerinden, tarımda kullanılmak üzere kimyasal gübre ithalatı ve dağıtımına başlamış, bayi sayısını 700'lere ulaştırarak şirketini Türkiye çapında üst sıralara yerleştirmiştir.

2010 yılında ise ikinci şirketi olan Alp-Ateş Kimya A.Ş.'yi kurarak, yine dünyanın çeşitli ülkelerinden, PVC, polietilen ve poliproplen gibi kimyasalları ithal ederek Türkiye'deki birçok sanayi kuruluşunun hammadde ihtiyacını temin etmiştir.

2013 yılında ortaklıktan ayrılarak kimyevi gübre, plastik hammadde ve tarım ürünlerinde faaliyet gösteren Altın Ateş Kimya A.Ş.'yi kurmuştur. 500.000 ton kapasiteli depo ve antrepolardaki yatay depo ve siloları ile depoculuk ve lojistik faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Ayrıca yeşil enerji alanında 4 MW'lık Güneş Enerjisi Santrallerini kurarak tesislerinin %100 enerji ihtiyacını yenilenebilir enerjiden elde etmektedir.

Şirket, 2014 yılından itibaren Fortune 500, Capital 100 listesine girmiş ve her yıl başarılarını arttırarak daha da üst sıralara yükselmiştir.

Halen; Akdeniz Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, TİM Yöneticiliği ve Danışmanlığı ile Türkiye Gübre İthalatçıları Derneği Başkanlığı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Hüseyin MEMİŞOĞLU
Denetim Kurulu Üyesi

Hüseyin MEMİŞOĞLU

Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı

Hüseyin Memişoğlu, 1964 yılında Denizli'de doğmuştur. İlk orta ve lise eğitimini Denizli'de tamamlamış olup, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde başlamış olduğu Yüksek Öğrenimini, ailenin ticari faaliyetlerine daha fazla zaman ayırma ihtiyacı ortaya çıkınca yarım bırakmak zorunda kalmıştır.

Askerlik görevini tamamlamasının ardından, resmi olarak ticaret hayatına başlamış ve zaman içerisinde ev tekstili sektöründe faaliyet göstermekte olan Cemeteks, Makroteks ve Makroteks USA firmalarının kuruluşunu gerçekleştirmiştir.

BASİAD'da (Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği) 5 yıl Başkanlık görevini icra etmiştir. 2005-2018 yılları arasında Denizli Ticaret Odası'nda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Meclis Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. 2008 yılından itibaren kısa bir süre Başkanlık görevi de dahil olmak üzere, Denizli İhracatçılar Birliği'nde Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Bunların yanısıra, çeşitli sivil toplum kuruşlarının yönetim organlarında yer alan Hüseyin Memişoğlu 2018 yılından bu yana Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Evli ve üç çocuk babası olan Memişoğlu, orta düzeyde İngilizce konuşmaktadır.

CANLI DESTEK