Denetim Kurulu

Ali Uğur ATEŞ
Denetim Kurulu Üyesi

Ali Uğur ATEŞ

Akdeniz Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı

 

Ali Uğur Ateş, 05.05.1955 tarihinde İslahiye'de doğdu, Gaziantep Üniversitesi Matematik bölümünden mezun oldu.

Maliye ve Gümrük Bakanlığı'nda 14 yıl görev yaptıktan sonra 1989 yılında Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürüttüğü Alp-Ateş Gübre A.Ş. firmasını kuran Ateş, 2013 yılında ise hali hazırda Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Altın Ateş Kimya A.Ş.'yi kurdu.

Daha önce iki dönem İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı, üç dönem İskenderun Ticaret ve Sanayi Yönetim Kurulu Üyeliği, iki dönem Doğru Yol Partisi İskenderun İlçe Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Hali hazırda Türkiye Gübre İthalatçı ve Dağıtıcılar Derneği Başkanlığı ve 2011 yılından bu yana Akdeniz Kimyevi Maddeler Ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini icra ediyor.

Ateş, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Ethem TANRIVER
Denetim Kurulu Üyesi

Ethem TANRIVER

Doğu Anadolu İhracatçıları Birliği Başkanı

1978 yılında Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde doğan Ethem Tanrıver, ilk ve ortaokulu Ürgüp'te, lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Çalışma hayatına halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptığı Kaptaş A.Ş.'de başlayan Tanrıver, Kaleblokbims Hafif Yapı Elemanları A.Ş. ile Politek-Terpa Elektronik Cihazlar Pazarlama San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürüyor. 2012-2018 yılları arasında Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Tanrıver, Bims Sanayicileri Derneği üyesidir. İngilizce bilen Tanrıver, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kenan BAYTAŞ
Denetim Kurulu Üyesi

Kenan BAYTAŞ

İKMİB Denetim Kurulu Üyesi

1953 yılında Derik'te doğan Kenan Baytaş, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. Merbolin ''(136 Yıllık) markasını üreten Merbolin Boya San. A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Baytaş ayrıca;  İstanbul Sanayi Odası Meclis Üyesi, İstanbul Sanayi Odası Mevzuat Başkanı, BOSAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevlerini yürütüyor.

İngilizce ve Arapça bilen Baytaş, evli, 2 çocuk babasıdır.

CANLI DESTEK
Şu anda mesai saatleri dışındayız
Eğer bize mesaj bırakırsanız size en kısa zamanda yardımcı olabiliriz.