“Design Week Turkey” Tasarım Dünyasının Ünlü İsimlerini Türkiye'ye Getiriyor

Türkiye'de tasarım kültürünün oluşmasına ve Türk tasarımcıların dünyaya tanıtılmasına büyük katkı sağlayan Design Week Turkey 2019 (Türkiye Tasarım Haftası) Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 14-17 Kasım 2019 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek. “Tasarım Ötesi” ana temasıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen, Türkiye'nin en kapsamlı tasarım etkinliğinde, Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri de sahiplerini bulacak.

 

Tasarım dünyasını bir araya getirecek olan Design Week Turkey, 14-17 Kasım tarihlerinde “Tasarım Ötesi” ana temasıyla Haliç Kongre Merkezi'nde kapılarını açıyor. Bugüne kadar 120 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayan etkinlik, bu yıl 34 panel ve konferans, 53 sergi ve atölye çalışmalarında 100'den fazla konuşmacı ve 150'in üzerinde tasarımcıyı binlerce izleyici ile bir araya getirecek.

 

“Tasarım Ötesi” ana temasının altında Sürdürülebilirlik, Oyun Tasarımı, Tasarımda Rekabetin Kodları, Medical Tasarım, Çağdaş Mücevher Tasarımı başlıklı panellerin yer alacağı etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek törende Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri bu yıl 8. kez sahiplerini bulacak. Etkinlikte; Sebastian Bergne, Daan Roosegaarde, Niels van Roij, Ben Evans ve Rossana Orlandi gibi global düzeyde alanında uzman isimler konuşmacı olarak yer alacak.

Ulusal ve uluslararası pazar için tasarlanmış ürünleri kullanıcı ihtiyaçlarını dikkate alarak değerlendiren Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri'nde, finale kalan tüm ürünler Design Turkey için ayrılan özel alanda yerini alacak.

http://designweekturkey.com/'dan online kayıtın zorunlu olduğu Türkiye ve yakın coğrafyanın bu önemli tasarım etkinliği, ücretsiz ziyaret edilebilecek.

 

Instagram: https://www.instagram.com/designweekturkey/

Facebook: https://www.facebook.com/DesignWeekTurkey

Twitter: https://twitter.com/DesignWeekTR
CANLI DESTEK