Banka Yöneticileri İle Bir araya Gelen TİM Başkanı Gülle: İhracat Kredilerine Ağırlık Verin Rekorlara Birlikte İmza Atalım

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, firmaların finansmana erişim konusunda yaşadıkları sıkıntıları TİM'de ağırladıkları banka yöneticilerine anlatarak, ihracatçı firmaların desteklenmesini talep etti.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu (TİM) Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulunu ağırladı. Toplantıya TBB Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın başkanlığındaki heyete, İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, Vakıflar Bankası Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, Türk Ekonomi Bankası Genel Müdürü Ümit Leblebici, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Akbank Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu, QNB Finansbank Genel Müdür Yardımcısı Ömür Tan, Burgan Bank Genel Müdür Yardımcısı Kerem Sözügüzel yer aldı.

Türkiye'nin yeni ekonomi modelinde ihracata dayalı büyümenin benimsendiğini hatırlatan TİM Başkanı İsmail Gülle, yükselen döviz kurlarının ekonomideki tüm aktörleri yeni çözümler üretmeye ve dayanışma içerisinde hareket etmeye yönlendirdiğini söyledi.

Her olumlu hamlenizi hayırla hatırlarız

TİM olarak; temsil ettikleri 71 bin ihracatçının finansal anlamda yaşadığı zorluklara çözümler üretmek için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Gülle, bu konuda bankalarla bazı protokoller imzaladıklarını hatırlatarak, “Böyle bir dönemde bankalarımızdan asıl beklediğimiz şey ise özellikle finansmana erişim konusunda imalat sanayine ve ihracata destek olmaları, ihracata yönelik kredilere ağırlık vererek, firmaları finansal açıdan rahatlatmaları. Bu şekilde firmalarımız daha çok üreterek, yeni pazarlar arayarak ülke ihracatının artmasına katkı sağlayacaklardır. Zor zamanlarda yapılanlar da söylenenler de unutulmuyor. Ülke olarak bu badireyi er ya da geç atlatacağız. İşte o zaman geriye dönüp baktığımızda, İhracatçılarımızın ayakta kalabilmesi, bin bir zorlukla kazandıkları pazarları kaybetmemesi için yapılan her olumlu işi, her hamleyi hayırla hatırlayacağız. Sizler ihracat kredilerine ağırlık verin, rekorlara birlikte imza atalım” açıklaması yaptı.

Toplantıya Katılan Banka ve TBB Yöneticileri

-           Hüseyin Aydın (TBB Başkanı) TC Ziraat Bankası A.Ş. Genel Müdürü

-           Adnan Bali - Türkiye İş Bankası A.Ş. Genel Müdürü

-           Levent Çelebioğlu Akbank T.A.Ş. Genel Müdür Yrd.

-           Osman Arslan Türkiye Halk Bankası A.Ş. Genel Müdürü

-           Mehmet Emin Özcan - Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Genel Müdürü

-           Ömür Tan - QNB Finansbank A.Ş. Genel Müdür Yrd.

-           Ümit Leblebici - Türk Ekonomi Bankası A.Ş. Genel Müdürü

-           Adnan Yıldırım - Türk Eximbank Genel Müdürü

-           Kerem Sözügüzel - Burgan Bank A.Ş.  Genel Müdür Yrd.

-           Ekrem Keskin - Türkiye Bankalar Birliği Genel Sekreteri
-          Ümit Ünsal - Türkiye Bankalar Birliği Kıdemli Uzman

 

Mart 2018 verileri kullanılarak aktif büyüklüğe göre sıralanmıştır.

İlgili Fotoğraflar

CANLI DESTEK