TURKISHCERAMICS mimari yaklaşım ile Cersaie 2016'da

         Bu yıl 20 Türk seramik firması, en güncel koleksiyonlarla birlikte Cersaie 2016 Fuarı'nda yer alıyor. Seramik alanında faaliyet gösteren yirmi Türk markası, farklı boyutlardaki porselen seramikleri, yüzey ve kalınlık çeşitleri, ahşap, mermer, doğal taş ve beton yapılar gibi doğadan ilham alan çeşitli tasarımları ve lavabolar ve tuvaletler için tasarlanan yenilikçi ve kullanıcı dostu ürünleri ile Cersaie 2016 Uluslararası Seramik Karo ve Banyo Takımları Fuarı'nda izleyicilerin beğenisine sunarak son koleksiyonlarını tanıtıyor.

          Türk seramik endüstrisinin bir sonraki hedefi, proje tasarımı ve planlaması aşamalarında varlık gösterimi ve 'Turkishceramics' firmalarının prestijli projelerde öncelikli sırada tercih edilmesini sağlamak. Seramik Tanıtım Grubu 2014 yılı itibarıyla Türk seramiklerini İngiliz mimarlık dünyasına tanıtmak amacı ile özel etkinlikler geliştirmektedir. 'Turkishceramis' mimarları desteklemek ve kültür alışverişi sağlamak amacı ile önemli bir adım daha atarak “Sinan: The Fırst Starchıtect” projesini hayata geçirdi. 

         Londra'da gerçekleştirilen Mimar Sinan sergisinin açılışının ardından, Cersaie Fuar dönemi kapsamında proje Bologna şehrinin kalbinde yer alan Maggiore Meydanı'nda sergilenmekte ve sonrasında Berlin'de gerçekleştirilecek olan Dünya Mimarlık Festivali'ne doğru yol alacaktır. Sergi Mimar Sinan'ın hayatına, eserlerine ve seramik kullanımından kentsel altyapıya kadar uzanan geniş yelpazedeki çalışmalarının kaynağını oluşturan yapı sanatındaki ustalığına odaklanıyor.

PAYLAŞ