“TİM-AIESEC Değişim Programı” Protokolü İmzaladı

 

İhracatçı firmalar tercihleri doğrultusunda 6 ay ile 1 sene süre zarfında yabancı çalışan (30 yaş altında, üniversiteden yeni mezun, yabancı uyruklu) istihdam edebileceklerdir.

Program kapsamında, yabancı çalışan “AIESEC Vizesi” sayesinde çalışma izninden muaf tutulacak olup, çalışanın ülkemize gelişinde karşılanması ve kalacak yerinin ayarlanması gibi hususlar AIESEC tarafından koordine edilecektir.

Değişim programı bedeli her bir stajyer için 1.500 TL (binbeşyüztürklirası) olarak belirlenmiştir. İhracatçı firma ile AIESEC arasında stajyer değişim programı kapsamında firma-stajyer eşleştirmesi sağlandığı takdirde ödeme, ihracatçı firma tarafından doğrudan AIESEC'e yapılacaktır.

Değişim programından yararlanmak isteyen firmalar ile AIESEC iletişime geçecek olup, yabancı çalışan istihdam etmek isteyen ihracatçı firmalar değişim programının başlaması için AIESEC ile “Danışmanlık ve Hizmet Sözleşmesi” imzalayacaktır.

Söz konusu programdan faydalanmak isteyen firmaların http://bit.ly/1q4lgFu linkinde yer alan başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları gerekmektedir.

PAYLAŞ