DENİB 5. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'na başvurular devam ediyor

Türkiye'de markalaşmaya dikkat çekmek, sektöre genç ve yaratıcı tasarımcılar kazandırmak amacıyla düzenlenen ve bu yıl 5.si yapılacak olan "TECH ANATOLIA” temalı DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'nın son başvuru tarihi 10 Haziran 2016 olarak duyuruldu.

Ekonomi Bakanlığı ve TİM destekleriyle DENİB tarafından ilki 2012 yılında "EKOLOJİ”, ikincisi "SU” , üçüncüsü "DÖNÜŞÜM”, dördüncüsü "RÜYA&DÜŞLER” temalarıyla gerçekleştirilen Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'nın bu yıl "TECH ANATOLIA” temasıyla 5. düzenleniyor.

Yarışmanın kreativ direktörü Gül Ağış ve Komite üyeleriyle Nisan ayı içerisinde İstanbul ve İzmir'deki üniversitelerde özel workshoplar yapılarak tanıtımını yapıyor. Son başvuru tarihi 10 Haziran 2016 olarak belirlenen yarışmanın 17 Haziran tarihinde ön elemesi gerçekleştirilecek.

TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT; "Yarışma ile her yıl dikkatleri biraz daha fazla üzerimize çekiyoruz. Ülkemizde tekstil sektörünün önemli bir şehri olan Denizli'de bu işi bir görev olarak kabul etmiş durumdayız ve şehrimizin tanıtımına da büyük katkı sağladığımız kanaatindeyim. 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedeflerimize ulaşmak için olmazsa olmazımız markalaşma ve inovasyonun önemine dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Başarı hem sürdürebilir hem de ölçülebilir olduğu müddetçe bir anlam ifade eder. Bu yıl 5.si düzenliyor olabilmek, sürdürebilirlik konusunda önemli bir mesaj olarak düşünüyorum, çünkü Denizli gibi Anadolu'nun çok hareketli önemli kentlerine girdiğinde doyasıya moda ağırlıklı iç içe geçmiş bir yarışmayı böyle organize edebilmek ve her yıl taşın üzerine taş koyup, tuğlanın üzerine tuğla koyarak gelişmeyi her birlikte izlemek açıkçası bize gurur ve mutluluk veriyor. 5.sini düzenleyeceğimiz yarışmanın ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum , diye konuştu.

  

 

 

PAYLAŞ