Gündem

İhracat Pusulası'nda Brezilya Pazarı Ele Alındı

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından gerçekleştirilen İhracat Pusulası etkinlikleri kapsamında Brezilya pazarı ele alındı.

Körfezin İncisi Katar'da İhracatçılarımıza Yoğun İlgi

Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Meclisimiz organizasyonunda 19-22 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen Katar Ticaret Heyeti, ülkenin başkenti Doha'da gerçekleştirildi.

TİM'den “Tüm Zamanların Rekoru” için Dört Talep

TİM, ihracatçının 30 yıldır bekleyen sorunlarına hızla çözüm getiren Hükümetten 2018 yılında “tüm zamanların rekorunu” kırmak için dört talepte bulundu. TİM, bu kapsamda 60 İhracatçı Birliği ve Sektör Konseyi Başkanlarını Hükümetin altı Bakanı ile Ankara'da buluşturdu.

14 Şubat'ta Sevgilimiz "Mehmetçik" Olsun..!

14 Şubat'ta Sevgilimiz "Mehmetçik" Olsun..! Hediyeler "Mehmetçiklerimize" Olsun..!

İhracatta iyimserlik son beş yılın zirvesinde

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) “İhracatçı Eğilim Araştırması 2017 yılı 4. Çeyrek Gerçekleşme ve 2018 yılı 1. Çeyrek Beklenti” anketi sonuçlarına göre, firmaların dörtte üçü 2018 yılında ihracatlarının geçen yıla göre artacağını öngörüyor.

İnovasyonun şampiyonlar ligi için ön kayıtlar başladı

TİM'in bu yıl beşincisini düzenleyeceği inovasyon geliştirme programı İnovalig'e 1000'in üzerinde firmanın başvurması bekleniyor.

İhracat, Ocak ayında yüzde 16.3 artışla 12 milyar 198 milyon dolara çıktı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre Ocak ayında ihracat geçen yılın aynı ayına göre yüzde 16,3 artarak 12 milyar 198 milyon dolara yükseldi.

2018 YILININ İLK HEYETİ FİLDİŞİ SAHİLİ'NE DÜZENLENDİ

Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve TİM organizasyonunda düzenlenen Türkiye-Fildişi Sahili İş Forumu ve ikili iş görüşmeleri, 24-26 Ocak 2018 tarihinde, Fildişi Sahili'nin en büyük şehri olan Abican'da gerçekleştirildi. Heyete, TİM Başkan Vekili Sn. Mustafa ÇIKRIKÇIOĞLU başkanlık etti.

Türk firmaları Afrika pazarına Fildişi Sahili'nden girebilir

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin hedef Pazar ülkeleri ihracatçılara tanıtmak amacıyla bir süredir gerçekleştirdiği İhracat Pusulası etkinliklerinde bu kez Rota da Fildişi Sahili yer aldı.

TÜM STK'LAR TEK YÜREK MEHMETÇİĞİN YANINDA

Sivil toplum ve iş dünyasını temsil eden 16 kuruluş ortak bir açıklama ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na tam destek verdi.
PAYLAŞ