Gündem

VENEZUELA TİCARET HEYETİ'NDE YENİ İŞ İMKÂNLARI HAKKINDA GÖRÜŞÜLDÜ

23-27 Nisan 2017 tarihleri arasında Küba'nın başkenti Havana ile Venezuela'nın başkenti Karakas'ta gerçekleştirilen Küba & Venezuela Ticaret Heyeti'nin ikinci ayağı, bugün sabah saatlerinde Venezuela'da gerçekleştirildi. 

Küba Ticaret Heyetimiz başarıyla gerçekleştirildi, şimdiki rotamız Venezuela!

İhracatta Atılım yılı ilan edilen 2017 yılında geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da  hedeflerine ulaşmak için çalışmalarını hız kesmeden  yürüten TİM, düzenlediği ticaret heyetleriyle yeni pazarlardaki iş fırsatlarını ihracatçılarla buluşturuyor. Bu kapsamda 2016 yılında Latin Amerika'ya düzenlenen Meksika&Kolombiya Ticaret Heyeti (7-11 Mart 2016), Panama&Guatemala Ticaret Heyeti (17-22 Temmuz 2016) ve Kolombiya Ticaret Heyeti (30 Ekim-4 Kasım 2016) verimli işbirliklerine vesile oldu.

TİMAKADEMİ Ankara'da hedef ülke Çin'i masaya yatırdı

TİMAKADEMİ tarafından düzenlenen, ihracatçı şehirlerle hedef ülkeleri buluşturan toplantıların 9'uncusu Ankara'da Hedef Ülke Çin teması ile gerçekleştirildi.

TİM-TEB Girişim Evi 2016 yılında 10 milyon TL ihracata imza attı

Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından 2013 yılında hayata geçirilen, 2015 yılında ise TİM'in dahil olmasıyla birlikte ülkenin en kapsamlı girişimcilik programına dönüşen TİM-TEB Girişim Evi, sadece 2016 yılında 10 milyon TL ihracata imza attı. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Bu rakamlar bizleri mutlu ediyor ancak potansiyelimizi yansıtmıyor. Üç yılda girişimcilerimizin 500 milyon TL ciro, 50 milyon TL ihracat gerçekleştirmesi hedefleniyor” dedi.

Yeni sistemle 2017, Türkiye'nin atılım yılı olacak

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, anayasa referandumunda evet kararı çıkmasını değerlendirdi. 

KGF bütçesinin yüzde 50'si ihracatçılara tahsis edilmeli

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ihracatın finansmanı konusunda iş birliği yapan Türk Eximbank ve Kredi Garanti Fonu'nu yeni düzenlemeler hakkında ihracatçılara bilgi verilmesi amacıyla düzenlediği toplantıda buluşturdu.

İhracatta Bahar Bereketi

Mart 2017 ihracatı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 19 artışla 13 milyar 616 milyon dolar oldu. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Atılım yılı ilan ettiğimiz 2017 yılında ihracatımız güçlü bir şekilde artmaya devam ediyor” dedi.

“2017'de güçlü ihracat artışı büyümemizi yukarı çekecek”

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, 2016 yılı 4.çeyrek büyüme verisini değerlendirdi. Büyükekşi, “Türkiye 2016 yılının son çeyreğinde yüzde 3,5 ile beklentilerin oldukça üzerinde bir büyüme performansı sergiledi.

Dünya, Türkiye'nin potansiyelini bu kez yabancı dostlarımızdan dinleyecek…

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'nin öncülüğünde, TİM koordinasyonu ve TOBB iş birliğiyle yurtdışında yürütülecek Türkiye İmaj Kampanyası, Çırağan Sarayı'nda yapılan lansman etkinliğiyle tanıtıldı. Etkinliğe T.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, TOBB Başkan Vekili Halim Mete, sivil toplum ve iş dünyasının temsilcileri ile küresel çapta faaliyet gösteren firmaların en üst düzey yöneticileri katıldı.

İhracatçıya Yeşil Pasaport hakkı yasalaştı

Son 3 takvim yılı itibarıyla yıllık ortalama ihracatı 1 milyon doların üzerinde olan mal ihracatçısı firmaların temsilcilerine, ihracat tutarlarına göre değişen sayıda hususi damgalı (yeşil) pasaport verilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Ne not, ne başka bir şey şevkimizi kırabilir

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Kredi derecelendirme şirketlerinin Türkiye ekonomisine yönelik değerlendirmelerini abartılı ve zamansız buluyoruz. Bu daha önceki açıklamalarda da geçerliydi; bugün Moody's'in yaptığı açıklama için de geçerli. Bugün gelen açıklama ya da benzerleri şevkimizi, moralimizi bozamaz” dedi.

E-ticaret sitelerine üyelik desteğiyle dünya ihracatçıların ayağına geliyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), e-ticaret platformları AliBaba, Kompass ve Turkish Exporters ile toplu üyelik anlaşmaları imzaladı. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Hedefimiz kısa süre içerisinde toplamda 10 bin firmamızın e-ticaret sitelerinde yer alması” dedi.

Büyükekşi;“Bize demokrasi dersi vermeye çalışan Avrupa'nın hangi zihniyet ve emellerle bu uygulamaları gerçekleştirdiğini anlamakta zorlanıyoruz”

Türkiye eski Türkiye değildir. Bölgesinin en önemli gücü, en büyük ekonomisi, ticaret merkezi konumuna dişiyle ve tırnağıyla gelmiş olan ülkemiz, bu uygulamalara karşı tepkisini elbette verecektir.” dedi.

TİM'den Bild'e kınama: Ekonomi Bakanımıza yapılmış hakaret bütün ülkeye yapılmış sayılır

Büyükekşi: “Bütün ülkeye yapılmış addediyor ve derhâl bu tavırdan dönülmesini bekliyoruz”

Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırmasına başvurular başladı

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) 2016'da başladığı ve geçtiğimiz Aralık ayında Sayın Başbakanımız ve 10 Bakanımızın katılımı ile dereceye giren firmaların ödüllendirildiği Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırmasının 2.'si için başvuru süreci başlıyor.

İhracatta ‘kısa ayın karı' yüzde 5,1 artış oldu 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre Şubat 2017 ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,1 artışla 11 milyar 296 milyon dolar oldu.

“Türkiye'de ticaret maliyetleri gerileyecek”

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren Ticaretin Kolaylaştırılması Anlaşmasına ilişkin yaptığı değerlendirmede “Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 112 ülkenin faydalanacağı anlaşmanın dünyada ticaret masraflarını yüzde 14 civarında azaltması ve küresel ticarete yılda 1 trilyon dolarlık bir katkı sağlaması öngörülüyor” diye konuştu

İhracatçılar mayısta İsrail'e gidiyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, İsrail'e 15-17 Mayıs tarihlerinde büyük bir ticaret heyeti düzenleneceğini açıkladı. İsrail İstanbul Başkonsolosu Shai Cohen, Türk işadamları için 3 yıllık çok girişli vize uygulamasına geçeceklerini söyledi.

Denizli'de Hedef Pazar İtalya

TİM Akademi tarafından hayata geçirilen '10 İl 10 Ülke Projesi'nin 'Denizli Hedef Pazar İtalya' konulu yedincisi toplantısı, ana çözüm ortakları olan HALKBANK ve VODAFONE'nun yanı sıra Ticari Alacak Sigorta Çözüm Ortağı; Coface Sigorta, Lojistik Çözüm Ortağı; UPS Türkiye, Medya Çözüm Ortakları Global Connection Uluslararası Medya ve Turkishtime Ekonomi Dergisi'nin katkıları ile Denizli Anemon Otel'de gerçekleştirildi.
Bu sayfa en son 3 Mart 2017 Cuma tarihinde güncellenmiştir.
PAYLAŞ