Gündem

2017 yılının ihracat şampiyonları açıklandı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından hazırlanan İlk 1000 İhracatçı Firma-2017 araştırmasına göre, en fazla ihracat yapan şirketler sıralamasında zirve 4 milyar 797 milyon dolarla yine Ford Otomotiv Sanayi A.Ş.'nin oldu.

TİM GENEL KURULU TOPLANIYOR

TİM Genel Kurulunda, dört yıl boyunca görev yapmak üzere TİM Sektörler Konseyi, TİM Başkanı ve TİM Denetim Kurulu seçilecek.

GÜÇLÜ BÜYÜMEYE DEVAM

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, 2018 yılı 1. çeyrekte açıklanan %7.4'lük büyüme verisini değerlendirdi.

TİM, Eğilim Araştırması 1. Çeyrek Gerçekleşme ve 2. Çeyrek Beklenti sonuçlarını açıkladı: İhracatın cirodaki payı ilk çeyrekte arttı

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) “İhracatçı Eğilim Araştırması”na göre firma cirolarındaki ihracatın payı 2018 yılının ilk çeyreğinde yüzde 66,2'ye yükseldi. Firmaların yarısından fazlasının üretimi ve ihracatı artarken, en dikkat çekici artış ihracat birim fiyatlarında oldu. Her 5 firmanın 2'sinde ihracat birim fiyatları arttı. Araştırmada ilk çeyrek büyüme beklentisi yüzde 7, ikinci çeyrek ise yüzde 6,1 oldu.

Mayıs ayı ihracatımız yüzde 12,2 artışla 14 milyar dolara çıkarak bir rekora daha imza attı

Mayıs ayı Türkiye ihracatında rekor tazelenmesine sahne oldu ve aylık bazda tarihin en yüksek ihracat rakamına ulaşıldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre mayıs ayı ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12,2 artışla 14 milyar dolara yükseldi.

Ekonomi Bakanı Zeybekci'den ihracatçılara döviz kuru müjdesi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Eximbank üzerinden reeskont kredi kullanan ihracatçılara döviz kurunun sabitlendiği müjdesini vererek, "25 Mayıs ile 31 Temmuz arasında vadesiz reeskont döviz kredilerinin TL olarak ödenmesi imkanı getirildi ve kurları sabitlendi. ABD doları için 4,20, euro için 4,90, İngiliz sterlini için 5,60 olarak kurlar sabitlendi ihracatçılarımız için" dedi.

TİM Başkanı Büyükekşi: Merkez Bankası'nın proaktif adımlarının devamını bekliyoruz

Merkez Bankası bir taraftan hükümetin büyüme politikalarını desteklerken diğer taraftan döviz kurlarında ve enflasyonda istenmeyen gelişmelerin önüne geçmelidir. Özellikle son haftalarda yaşadığımız bu dalgalanmaların reel sektöre zarar vermesini engellemek için merkez bankamızın proaktif olarak adım atmasını bekliyoruz.

Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticareti ve Devlet Destekleri programı TİM'de gerçekleşti

Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından verilen Döviz Kaazandırıcı Hizmet Ticareti ve Desvlet Destekleri programı yoğun ilgiyle gerçekleşti.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi bir kez daha anıyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyorum.

İnoSuit Bilgi ve Deneyim Paylaşım Toplantısı İzmir'de yoğun ilgi gördü

Türkiye İhracatçılar Meclisi bugün Ege İhracatçı Birlikleri'nde (İzmir) yüze yakın firma temsilcisinin ve mentorun katılımıyla “İNOVASYON AMA NASIL?” konulu bir toplantı gerçekleştirdi.
PAYLAŞ