Gündem

Türkiye'nin cazibesi dünyada 45. sırada

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), İtalya Büyükelçiliği ve İtalyan Ticaret Ajansı ile birlikte İtalya'nın lider düşünce kuruluşu European House Ambrosetti'nin hazırladığı Küresel Cazibe Endeksi'nin tanıtımını gerçekleştirdi.

LOJİSTİK KONUSUNDAKİ GÜNCEL GELİŞMELER TİM'DE MASAYA YATIRILDI

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), son dönemde navlun fiyatlarındaki artışı değerlendirmek üzere Lojistik Bilgilendirme Toplantısı düzenledi.

İHRACAT ŞAMPİYONLARI ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, TİM 24. Olağan Genel Kurulu'na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a her daim ihracatçıların yanında olduğu için teşekkür etti. “Ancak, beklentilerimiz henüz bitmedi. Eğer biterse, yerimizde saydığımız anlamına gelir” diyen Büyükekşi, 10 madde ile beklentilerini açıkladı. Ayrıca Genel Kurul'da ihracat şampiyonları ödüllerine kavuştu.

TÜRKİYE-ROMANYA İŞ FORUMU SONA ERDİ

Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve TİM organizasyonunda düzenlenen Türkiye-Romanya İş Forumu ve ikili iş görüşmeleri, 13 Haziran 2017 tarihinde, Romanya'nın başkenti Bükreş'te gerçekleştirildi. Heyete, Meclis Başkan Vekili Sn. Süleyman KOCASERT başkanlık etti.

İHRACATÇILAR GÜNEY AFRİKA'DA BULUŞTU

Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde Güney Afrikalı ve Türk iş adamları, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile Güney Afrika Siyah İş Adamları Konseyinin düzenlediği iş forumunda buluştu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi, Hükümete KDV Reformu Raporu Sunacak

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, gündemde olan KDV sistemi reformunda ihracatçıların beklenti ve önerilerini içeren bir rapor hazırlattıklarını söyledi. Büyükekşi, “Söz konusu raporumuzda, KDV reformunun temel unsurlarını baz alarak örnek ülkelerle karşılaştırma yaparak nihai önerilerimizi Temmuz ayının başında Maliye Bakanımız Naci Ağbal'a arz edeceğiz. Ardından kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

BÜYÜME'NİN YARISI NET İHRACATTAN

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, 2017 yılı 1. çeyrek büyüme verileri konusunda değerlendirmelerde bulundu. Net dış ticaretin beklentileri dâhilinde büyümeye 2,2 puanlık katkı sağladığını söyleyen TİM Başkanı şunları belirtti:

TİM İlk 1000 İhracatçı Firmayı Açıkladı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından hazırlanan İlk 1000 İhracatçı Firma-2016 araştırmasına göre, en fazla ihracat yapan şirketler sıralamasında zirvenin sahibi 3,9 milyar dolar ile Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. oldu. İkinci 3,1 milyar dolar ile Tofaş Türk Otomobil Fab. A.Ş., üçüncü 2,8 milyar dolar ile Oyak-Renault Otomobil Fab. A.Ş. oldu.

BÜYÜKEKŞİ, son günlerde dünya gündemini meşgul eden Orta Doğu'daki gelişmeler ve Katar'ı değerlendirdi

Mübarek Ramazan ayında Müslüman ve kardeş ülkeler arasında yaşanan böylesi tatsız olayların son derece üzücü olduğunu kaydeden TİM Başkanı “Orta Doğu'da derin dostluğumuz bulunan ülkeler arasında yaşanan husumet bizleri ziyadesiyle üzdü.

TİM Başkanı: “İlk dört ayda TL ile ihracat yüzde 127 arttı”

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, dış ticarette Türk Lirasının kullanımının her geçen yıl arttığına dikkat çekerek “Bu yılın ilk dört ayında TL ile ihracatımız yüzde 127 artış kaydetti. TL'nin ihracatımız içindeki payı bu dönemde yüzde 9,6 ile rekor seviyeye ulaştı” dedi.
Bu sayfa en son 17 Mayıs 2017 Çarşamba tarihinde güncellenmiştir.
PAYLAŞ