TİM Başkanı Büyükekşi'den 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Büyükekşi, mesajında şöyle dedi:
Değerli Dostlarım,
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı bu yıl, Soma'da meydana gelen ve tüm Türkiye'yi acıya boğan elim kaza nedeniyle buruk bir şekilde idrak ediyoruz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde milletçe tek yürek olarak kazandığımız İstiklal Savaşı'nın fiilen başladığı 19 Mayıs, Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin de temellerinin atıldığı tarihi bir gündür.
Samsun'dan başlayarak Erzurum'da, Sivas'ta yeşeren ve tüm Türkiye'yi saran "büyük mücadele ruhu ve ödenen bedeller", gelecek nesillerine "muasır medeniyetler seviyesinin" üzerine çıkmış bir ülke bırakmak için canla başla çalışan 60 bin üyeli ihracat ailesinin de "büyük hedeflerine ulaşma azminde ilham kaynağı" olacaktır.
Türkiye Cumhuriyeti'ni bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyor, bu toprakların en büyük dinamizmi ve umudu olan gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı içtenlikle kutluyorum.

Mehmet BÜYÜKEKŞİ
Türkiye İhracatçılar Meclisi
Yönetim Kurulu Başkanı
PAYLAŞ