Çanakkale Zaferi'nin 100. Yıldönümü

Çanakkale Zaferi'nin 100. yıldönümünü değerlendiren TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi "Zaferin 100. yılında Çanakkale'de yatan yüzbinlerce şehidimizi, hayatta olmayan Çanakkale gazilerimizi, Allah'tan rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Büyük hedeflere doğru adım adım ilerlediğimiz şu günlerde Çanakkale ruhunu bir kez daha idrak ediyoruz” dedi.

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Çanakkale Zaferi'nin 100. yıldönümünü şu sözlerle değerlendirdi:

"Ulu Önder Atatürk'ün de vurguladığı gibi "Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.” Çanakkale Zaferi, milletin birlik ve beraberlik içinde, vatan ve millet sevgisiyle yazdığı bir kahramanlık destanıdır. Öğrencisinden yazarına, doktorundan memuruna topyekûn bir savunma ile yüz binlerce şehit verilerek bu vatan korunmuş ve "Çanakkale geçilmez” dedirtilmiş ise bugün de, biz ihracatçılar atalarımızın verdiği bu sözü yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Çanakkale ruhundan aldığımız ilham ve cesaretle, Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümü olan 2023 yılı için ortaya koyduğumuz hedeflere ulaşmak için var gücümüzle sarılıyoruz. O gün şanlı Türk askeri çok zor şartlarda zaferi kazanmasını bildi. Bugün biz de ihracatçılar olarak çok zorlu koşullar altında ihracat gerçekleştiriyoruz. Nasıl o zor şartlara rağmen Türk ordusu o gün zafer kazanmışsa biz de Cumhuriyetimizin 100. Yılı habercisi olan 2023 yılında hedeflerimize ulaşmak için küresel rekabet savaşını inovasyon, tasarım, Ar-Ge ve markalaşma yolunda yapacağımız atılımlarla kazanacağız.

PAYLAŞ