Başak TURGUT

Çelik İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı

EREĞLİ DEMİR VE ÇELİK FABRİKALARI TİC. A.Ş.- İSTANBUL

 

Başak Turgut, 1997 Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümü mezunudur.

İş hayatına Ernst &Young şirketinde denetçi ve danışman olarak başladı. 2003-2009 yılları arasında büyük ölçekli çeşitli sanayi şirketlerinin yeniden yapılanma ve stratejik yönetim projelerini ve Azerbeycan da sıfırdan yatırım projelerini yönetti. İş hayatı boyunca İngiltere, Hollanda, İsviçre, Hong Kong ve Çin deki çeşitli projeleri yönetmiş ve uluslararası geniş bilgi ve tecrübe kazanmıştır.

2010-2013 yılları arasında Türkiye'nin en büyük entegre yassı çelik üreticileri olan Erdemir ve İsdemir şirketlerinin içinde olduğu Oyak Maden ve Metalurji Grubunun Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. 2013 Şubat ayından itibaren Grubun Pazarlama ve Satış Koordinatörlüğünü yürütmektedir. 2015 yılından itibaren yine grup şirketlerinden biri olan Erdemir Çelik Servisi Merkezi San. ve Tic. A.Ş.'nin Genel Müdürlüğünü yapmaktadır.

Başak Turgut, Türkiye Çelik Üreticileri Derneği yönetim kurulu üyeliği yapmış ve Türkiye Çelik Üreticileri Yüksek İstişare Konseyi üyeliği ve Türkiye Çelik İhracatçıları Birliği başkan yardımcılığı görevlerini yürütmektedir.