IAOIP

Uluslararası İnovasyon Profesyonelleri Derneği'nin (IAOIP) Türkiye Temsilciliği TİM Ortaklığıyla Kuruluyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Uluslararası İnovasyon Profesyonelleri Derneği'nin (IAOIP) Türkiye temsilcisi oluyor. Konuyla ilgili işbirliği protokolü Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası'nda TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ve IAOIP Başkanı Brett Trusko tarafından imzalandı.

TİM bünyesinde yapılanan IAOIP Türkiye Temsilciliği “İnovasyon Profesyoneli Sertifikası, İnovasyon Yöneticisi Sertifikası, Design-Thinking Sertifikası, Yaratıcı Problem Çözme Teorisi (TRIZ) Sertifikası, İnovasyon Metodları Sertifikası” gibi inovasyon alanında yetkinlikleri geliştirmek amaçlı sertifika programları düzenleyecek.

2012 yılında ABD'de kurulan, 80 ülkeden 1.700'e yakın üye sayısıyla Uluslararası İnovasyon Profesyonelleri Derneği (IAOIP) inovasyon alanında bilimsel yayın yapıyor, inovasyon alanında farklı yetkinliklerde çeşitli sertifika programları sunuyor ve spesifik uzmanlık alanlarında yetkinlikleri geliştirmek ve belgelendirmek üzere sertifika programları geliştiriyor.

IAOIP, Özel sektör, kamu ve sivil toplum dahil her kuruluş ve profesyoneli için inovasyon alanında akademik temelli en doğru bilgi, alanında dünyaca ünlü uzmanların tecrübe aktarımı çerçevesinde en güvenilir kaynağı ve uluslararası iletişim ağını sağlayan bir platforma sahiplik ediyor.

TİM'in IAOIP ile kurduğu işbirliği çerçevesinde IAOIP'in sunduğu kurumsal (gümüş, altın, platin), akademik – araştırmacı - idareci, profesyonel, öğrenci ve paydaş üye (İhracatçı Birlikleri Üyeleri) olmak üzere 5 farklı üyelik sistemi kapsamında Global Innovation Science Handbook kitabı, inovasyon bilimi dergisine erişim, sertifika çalışma kitapçıkları, indirimli sertifika sınavları, uluslararası çalışma grubu üyelikleri, uluslararası inovasyon konferanslarında indirimler ve webinarlara katılım gibi farklı üyelik düzeylerinde sunulan çeşitli avantajlar bulunuyor. IAOIP Üyeliği Dünya'da inovasyon alanına ilgi duyan ve inovasyon profesyonelleri arasında güçlü bir iletişim ağı sağlıyor.

IAOIP Türkiye Temsilciliği'nin kurulmasıyla birlikte, Türkiye'den IAOIP'ye üye olmak isteyenler için IAOIP bünyesindeki farklı üyelik kategorileri ve hizmetlerine indirimli erişim sağlanacak. 

Tüm ihracatçı firmaların ücretsiz üye olabileceği sistem kapsamında öğrenci, profesyonel, akademik ve kurumsal üyelik kapsamında da indirimler uygulanacak.

Temsilcilik faaliyetleri inovasyon alanında Türkiye'deki yetkinlikleri çeşitli konferanslar ve eğitim fırsatlarına daha kolay erişim sağlayarak geliştirmeye odaklı olacak ve Türkiye'de inovasyon alanında çalışanlar arasında bir işbirliği ortamı kuracaktır.

Söz konusu hizmetlerden indirimli faydalanmak isteyen ihracatçı birlik üyesi firmalar aşağıda yer alan ön başvuru formunu doldurarak katılım sürecini başlatabilecek. İhracatçı birliklerine üye olmayan firma profesyonelleri, akademisyen ve öğrenciler ise www.iaoip.org adresinden üye olabilecekler.

 

Ön Başvuru Formunu Doldurun

PAYLAŞ