Küba Ticaret Heyetimiz başarıyla gerçekleştirildi, şimdiki rotamız Venezuela!

İharacatçılar Küba'da

İhracatta Atılım yılı ilan edilen 2017 yılında geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da  hedeflerine ulaşmak için çalışmalarını hız kesmeden  yürüten TİM, düzenlediği ticaret heyetleriyle yeni pazarlardaki iş fırsatlarını ihracatçılarla buluşturuyor. Bu kapsamda 2016 yılında Latin Amerika'ya düzenlenen Meksika&Kolombiya Ticaret Heyeti (7-11 Mart 2016), Panama&Guatemala Ticaret Heyeti (17-22 Temmuz 2016) ve Kolombiya Ticaret Heyeti (30 Ekim-4 Kasım 2016) verimli işbirliklerine vesile oldu.

2017 yılında ise Latin Amerika'daki ilk durak Küba oldu.  Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve TİM öncülüğünde gerçekleştirilen Küba-Venezuela Ticaret Heyeti'ne TİM Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu başkanlık etti. Türkiye'den 26 firma temsilcisi ile 60 Kübalı firma temsilcisinin bir araya geldiği iş forumu ve B2B  görüşmeler her iki taraf için de yeni fırsatlara zemin hazırladı.

T.C. Havana Büyükelçisi Sn.Berris Ekinci' nin de hazır bulunduğu ticaret heyetinde ihracatçılarımıza Küba hakkında detaylı bilgiler verildi.

Küba 'da yeni iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması ve pazar payının arttırılması için düzenlenen söz konusu heyette özellikle; Ulaştırma, Otomotiv, Enerji, Sağlık/Biyoteknoloji, İnşaat ve Yapı Malzemeleri, Elektrik&Elektronik, Beyaz Eşya, Mobilya, Tekstil, Tarım ve Tekstil Makineleri, Kozmetik, Kimya, Plastik Sanayi, Kağıt, Gıda, Dizi&Film ve İletişim sektörlerinde faaliyet gösteren, uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve/veya ihraç eden ya da ilgili sektörlerde yatırım yapmayı düşünen firmalar katılım gösterdi. Küba'da ilgili temasları gerçekleştiren Ticaret Heyeti'nin rotası Venezuela'ya çevirdi.

İlgili Fotoğraflar

PAYLAŞ