Yeni Teşvik Sistemi Tanıtımı: Van

Bilindiği üzere Yatırımlarda Devlet Yardımları'nı düzenleyen Bakanlar Kurulu Kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiş, Karar'ın getirdiği yeni teşvik uygulamasında ülkemiz, yatırım olanakları bakımından 6 bölgeye ayrılmıştır. Bölgesel gelişmişlik farklarının giderilmesi amacıyla 6. bölge olarak tanımlandırılan Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi, sanayicilerimiz için iş gücü maliyetleri açısından en avantajlı bölge olarak öne çıkarılmaktadır.

Bölgenin, mevcut durumu göz önünde bulundurulduğunda yeni teşvik sistemi ile özellikle tekstil, hazır giyim, deri, ayakkabı, saraciye, mobilya, tarım makineleri, kuyumculuk, oyuncak gibi sektörler başta olmak üzere emek yoğun sektörler için, hem bölgesel gelişmişliğe sağlanacak katkı, hem de elde edilecek büyük olanaklar bakımından yatırım için cazip hale geldiği inancındayız. Bu amaçla, 6. Bölge kapsamındaki Muş ve Şanlıurfa illerine düzenlediğimiz ziyaretlerle bölgenin alt yapısı, ticari ve sınai olanakları ile demografik yapısını yerinde inceleyerek hem bölge işadamlarıyla önemli temaslarda bulunduk hem de birçok yatırımın ilk adımlarını attık.

Bu defa, aynı amaçla 22 Eylül 2012 Cumartesi günü Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan başkanlığında, Meclisimiz organizasyonu ile Van ilimize bir inceleme seyahati düzenlenecektir. Program dahilinde Van'da yer alan Ticaret ve Sanayi Odalarının başkanları ile bölge sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinin de katılımıyla toplantı düzenlenerek, toplantı kapsamında yatırım imkanlarının daha detaylı görüşülmesi için sektör masaları oluşturulacaktır. Ayrıca çeşitli sanayi kuruluşlarına da ziyaretler gerçekleştirilecektir. Özel uçakla günü birlik gerçekleştirilecek seyahate ilişkin katılım ücreti 500 TL olup ilgili ödemenin ;

İHKİB EĞİTİM VAKFI İKTİSADİ İŞLETMESİ VAKIFLAR BANKASI - ŞİRİNEVLER ŞB. TR300001500158007281150851 nolu hesabına katılacak kişi ismi belirtilerek yapılması gerekmektedir.

PROGRAM (22 Eylül 2012)

07:00 İstanbul Atatürk Havalimanı'nda buluşma

08:00 Van Ferit Melen Havaalanı'na hareket (Özel Uçak)

10:00 Yeni Teşvik Sistemi toplantısı- Sektör Masaları Oturumları

13:00 Öğle Yemeği

14:30 Organize Sanayi Bölgesi ve Firma Ziyaretleri- Şehir Turu

17:00 İstanbul'a dönüş (AHL)

Bu sayfa 14 Eylül 2012 Cuma tarihinde yayınlanmıştır.
PAYLAŞ