Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti

Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın Moskova resmi ziyareti ile eş zamanlı olarak, Devlet Bakanımız Sayın Zafer ÇAĞLAYAN'ın katılımıyla, Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinasyonunda, Türkiye İhracatçılar Meclisi, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu ve Türkiye İşadamları Ve Sanayiciler Konfederasyonu organizasyonunda 13 - 16 Mart 2011 tarihleri arasında St. Petersburg ve Moskova'ya yönelik olarak Rusya Federasyonu Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programı düzenlenecektir.

Anılan ticaret heyetine, tekstil ve hazır giyim, otomotiv ve yan sanayi, kimyevi maddeler, plastik ve plastikten mamul eşya, temizlik maddeleri, kâğıt ürünleri, ilaç sanayi, medikal ekipmanlar ve hastane malzemeleri, gıda ürünleri, gıda işleme makineleri, elektrikli ve elektronik cihazlar, makine ve ekipmanları, tarım aletleri, demir-çelik ürünleri, inşaat malzemeleri, mobilya, mücevherat, madencilik ve müteahhitlik sektörlerinde uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden tüm firmalarımız katılabilecektir.

Bu kapsamda, Rusya Federasyonu'nun "St. Petersburg ve Moskova” şehirlerinde; Türk ve Rus iş adamları arasında ticaret, yatırım, müteahhitlik ve müşavirlik konularının görüşülebileceği İkili İş Görüşmelerinin gerçekleştirilmesi; ayrıca ilgili ülkenin iş çevrelerinin de katılımıyla Türk yurtdışı müteahhitlik, yatırım ve ihracat potansiyelinin tanıtımının yapılacağı ve iki ülke arası işbirliği olanaklarının değerlendirileceği "Türkiye - Rusya İş Forumu'nun düzenlenmesi planlanmaktadır.

Bu çerçevede, Rusya Federasyonu Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti programına katılmak isteyen firmaların, www.immib.org.tr internet adresinde yer alan Başvuru Formunu eksiksiz doldurarak, elektronik ortamda en geç 4 Mart 2011 Cuma günü mesai bitimine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Organizasyon kapsamındaki konaklama, uçak bileti, toplantı ve transfer giderlerinin karşılanmasını teminen firmaların 1500- EURO (iptal durumunda geri iadesiz) ön ödemesini İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği'nin Halkbank Yeşilköy Şubesi (Şube Kodu:890) (Iban No: TR60 0001 2009 8900 002P 0000 01; Swift Kodu:TRHBTR2A(XXX) hesabına yatırmaları ve ilgili banka dekontunun İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birliklerinin 212-454 03 93 numaralı faksına veya abdullah.keskin@immib.org.tr e-mail adresine göndermeleri gerekmektedir.

Bu sayfa 23 Şubat 2011 Çarşamba tarihinde yayınlanmıştır.
PAYLAŞ