Ticaret Heyeti


Etiyopya-Tanzanya Ticaret Heyeti(8-12 Mart 2011)
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) organizasyonu ile 8-12 Mart 2011 tarihleri arasında Etiyopya ve Tanzanya'ya yönelik Ticaret Heyeti Programı gerçekleştirilecek.
Devlet Bakanınımız Sn.Zafer Çağlayan'ın katılımı ve Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinasyonu ile gerçekleştirilecek program ile Türkiye'nin bu iki ülkeye yönelik ticari ve ekonomik işbirliği imkanlarının artırılması ve ihracatçı firmalarımızın pazar paylarının artırılması amaçlanıyor.
Girişimcilerimize potansiyel iş fırsatları sunan Etiyopya ve Tanzanya'da yeni ihracat imkanlarının oluşturulması planlanan Heyete; makine ve aksamları, inşaat malzemeleri, gıda ürünleri, tekstil ve hazır giyim, otomotiv ve yan sanayi, tıbbi araç ve gereçler, elektronik ürünler, elektrikli cihazlar ve aksamları, bilişim ve savunma sanayi ürünleri, müiteahhitlik ve müşavirlik sektörlerinde faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız katılabilecek.
Söz konusu Ticaret Heyeti Programı kapsamında, Türkiye'den ve anılan ülkelerden üst düzey yetkililerin katılımıyla düzenlenecek İş Forumu'nun yanı sıra, Türk ve Etiyopyalı/Tanzanyalı girişimciler arasında görüşmeler gerçekleştirilecek. Bu çerçevede sözkonusu program, gerek anılan pazarlara girmek isteyen gerekse pazar paylarını daha da artırmayı amaçlayan firmalar için önemli bir fırsat oluşturmaktadır.
Bu kapsamda; programa katılmak isteyen firmaların "Etiyopya & Tanzanya Ticaret Başvuru Formu"nu eksiksiz doldurarak, kişi başına 1.000.-€ tutarındaki avansı Türkiye ihracatçılar Meclisi (TİM) Vakıflar Bankası TR93 0001 50015 8048 0009 634 35 Euro banka hesabına yatırmaları ve ilgili banka dekontu ile başvuru formunu akifkorkmaz@tim.org.tr adresine en geç 14 Şubat 2011 Pazartesi günü mesai bitimine kadar iletmeleri gerekmektedir. Katılımların kesinleşmesi için avans bedelinin ödenmesi gerekmekte olup katılım bedelinin tespitine yönelik çalışmalar devam ettiğinden katılım ücreti başvuru yapan firmalara bilahare bildirilecektir.
Daha fazla bilgi için:
Türkiye İhracatçılar Meclisi
Akif Korkmaz - 0212 454 04 90
Bu sayfa 10 Şubat 2011 Perşembe tarihinde yayınlanmıştır.
PAYLAŞ