Libya Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti

Ekonomi Bakanı Sn. Zafer ÇAĞLAYAN'ın başkanlığında, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Meclisimiz organizasyonu ile Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) tarafından 12 Şubat 2013 tarihinde Libya'ya (Trablus ) yönelik bir Ticaret ve Müteahitlik Heyeti Programı gerçekleştirilecektir.

İhracatçılarımıza potansiyel iş fırsatları sunan Libya'da, pazar payımızın artırılması ve bölgeye yönelik yeni ihracat imkanlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu heyete " Tarım ve gıda ürünleri, makine ve aksamları, otomotiv ve yan sanayi, demir ve demir dışı metaller, beyaz eşya, elektrikli ve elektronik ürünler ve kablolar, kimyevi maddeler ve mamulleri, boru ve bağlantı parçaları, doğal taşlar, madencilik, mücevherat ve değerli taşlar, ayakkabı, halı, ambalaj ürünleri, bankacılık, mobilya, ilaç, medikal ürünler ve cihazlar, tekstil ve hazır giyim, hayvancılık, petrol ürünleri, inşaat makineleri ve malzemeleri, müteahhitlik ve turizm ” sektörleri başta olmak üzere uluslar arası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız katılabileceklerdir.

Söz konusu Ticaret ve Müteahitlik Heyeti Programı kapsamında, Türkiye'den ve Libya'dan üst düzey yetkililerin katılımıyla Trablus'ta düzenlenecek iş forumunun yanı sıra Trablus'da her iki ülke girişimcileri ile iş görüşmeleri gerçekleştirilecek olup bahse konu program, gerek ilgili pazara girmek isteyen gerekse pazar paylarını daha da arttırmayı amaçlayan firmalar için önemli bir fırsat oluşturmaktadır.

Bu çerçevede, Libya Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti programına katılmak isteyen firmaların, OAİB'in http://goo.gl/mrrpK internet adresinde yer alan Başvuru Formunu eksiksiz doldurarak, elektronik ortamda en geç 7 Şubat 2013 Perşembe günü mesai bitimine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Organizasyon kapsamındaki uçak bileti, toplantı ve transfer giderlerinin karşılanmasını teminen firmalarımızın, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri'nin İş Bankası Köroğlu Şb. Şube Kodu: 4234 IBAN: TR92 0006 4000 0024 2340 419730 AVRO hesabına 1100.- Avro (iptal durumunda geri iadesiz) ödeme yapmaları ve ilgili banka dekontunu oaib-pr@oaib.org.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.


Bilgi için İlgili Kişi:

(OAİB Tanıtım, Fuar, Organizasyon Ve Eğitim Şubesi ):

Ebru ATAMER - +90.312.447 27 40 / 161

Başak GÖKÇEOĞLU - +90.312.447 27 40 / 164

Mustafa MUTLU - +90.312.447 27 40 / 165

PAYLAŞ