Katar Ticaret Heyeti

Ekonomi Bakanı Sn. Nihat ZEYBEKCİ'nin başkanlığında, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Meclisimiz organizasyonu ile 19-20 Nisan 2014 tarihlerinde Katar'a yönelik bir Ticaret Heyeti gerçekleştirilecektir.

İhracatçılarımıza önemli iş fırsatları sunan Katar'da, Pazar payımızın artırılması ve bölgeye yönelik yeni ihracat imkanlarının oluşturulması için düzenlenecek söz konusu heyete; ‘Enerji, Demir-Çelik, Kimyevi Maddeler ve Mamulleri, Tarım ve Hayvancılık, Havacılık ve Savunma Sanayii, Elektrik, İnşaat ve İnşaat Malzemeleri, Taahhüt Hizmetleri, Bilişim, Gemi-Yat' sektörleri başta olmak üzere uluslar arası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız katılabileceklerdir.

Söz konusu heyet kapsamında, Türkiye ve Katar'dan üst düzey yetkililerin katılımlarıyla düzenlenecek iş forumunun yanı sıra Katar'da her iki ülke girişimcileri ile iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir. Bahse konu heyet, gerek ilgili pazara girmek isteyen gerekse pazar paylarını daha da arttırmayı amaçlayan firmalarımız için önemli fırsatlar oluşturmaktadır. Başvuruların mümkün olan en kısa zamanda yapılması, Katar'da ikili görüşmeler için destek aldığımız Halkla İlişkiler şirketinin daha verimli hizmet sunmasına katkıda bulunacaktır.

Bu çerçevede, Katar Ticaret Heyeti programına katılmak isteyen firmaların, TİM'in (http://goo.gl/V8rysK) internet adresinde yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurarak, en geç 14 Nisan 2014 Pazartesi günü mesai bitimine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Organizasyon kapsamındaki uçak bileti, konaklama, toplantı ve transfer giderlerinin karşılanmasını teminen firmalarımızın, TİM - Vakıfbank Şirinevler Şubesi (282), (Iban No: TR93 0001 5001 5804 8000 9634 35), Swift Kodu: TVBATR2A AVRO hesabına 1.500.- Avro avans (iptal durumunda geri iadesiz) ödeme yapmaları ve ilgili banka dekontunu melikeemiroglu@tim.org.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.
Bu sayfa 10 Nisan 2014 Perşembe tarihinde yayınlanmıştır.
PAYLAŞ