İran Ticaret Heyeti

Meclisimiz organizasyonunda, 21-26 Eylül 2014 tarihleri arasında İran'ın Tahran ve Tebriz şehirlerine yönelik bir Ticaret Heyeti programı düzenlenecektir.

Girişimcilerimize potansiyel iş fırsatları sunan İran'da pazar payımızın artırılması ve anılan ülkeye yönelik yeni ihracat imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu heyete;Tekstil (Bay / Bayan, Çocuk hazır giyim, iş elbiseleri), Tekstil Ham Maddeleri (İplik, Elyaf, Lif, Kumaş), Ev Tekstili Ürünleri ve Ham Maddeleri (Perde, Perdelik Kumaş), Deri, Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri (Mobilya Ham Maddeleri, Mobilya Aksesuarları, Büro Mobilyaları, Hastane Mobilyaları v.d), Otomotiv Yan Sanayii Ürünleri, İklimlendirme Sanayii Ürünleri (Radyatör-Klima), Makineler (Hububatın Öğütülmesine ve İşlenmesine İmkan Veren Makine ve Cihazlar, Baklagil veya Hububat Öğüten Makine ve Cihazlar, Metal İşleme Makineleri, Ahşap işleme Makineleri, Asansör ve Parçaları v.b.), Kimyevi Ürünler (Tutkal, Yapışkan Bantlar, Haşerat Öldürücüler, Vernikler, Boyalar v.b.), Temizlik Ürünleri (Deodorant, Şampuan, Traş Kremleri, Nemlendirici Kremler, Sabun, Diş Macunları, Bebek Bezleri, Kağıt Mendil, Kurulama Havluları, Sabun İçermeyen Yıkama ve Temizleme Ürünleri, v.b.), Gıda Ürünleri ve Gıda Ham Maddeleri (Kakao, Kakao Yağı, Kakao Tozu, Kakao Hamuru, Çikolata Ürünleri, Zeytinyağı, Mısır Yağı, Buğday Unu, Patlamış Mısır-Popcorn Yapımında Kullanılan Mısır, Tohumluk Mısır, Margarin, Süt ürünleri ve Kabuklu kuru yemişler), İnşaat Malzemeleri (Plastikten Kapılar ve Penceler, Sıhhi Tesisat Muslukları, Alüminyum Profiller, Prefabrik Yapılar, Banyo malzemeleri ve aksesuarları, Metal Pano,Seramik Mamulleri, v.b.), Küçük Ev Aletleri (Çelik tencere, Çaydanlık Mutfak eşyaları) Beyaz Eşya ve Beyaz Eşya Yan Sanayi Ürünleri, Otomasyon, Yazılım(Software), Telekomünikasyon, Müteahhitlik, Elektrik, Elektronik ve Güvenlik Sistemleri, Led Pano, Akaryakıt Pompa sistemleri, Turizm (Sağlık, Kültür turizmi), Matbaa ve Baskı Malzemeleri, Madencilik, LPG taşımacılığı ve Lojistik sektörlerinde faaliyet gösterenfirmalar başta olmak üzere,uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız iştirak edebilecektir.

Söz konusu Ticaret Heyeti Programı kapsamında, Türk ve İranlı girişimciler arasındaiş görüşmelerigerçekleştirilecektir. Bahse konu program gerek anılan pazara girmek isteyen gerekse pazar paylarını daha da arttırmayı amaçlayan firmalar için önemli bir fırsat oluşturmaktadır.

Bu çerçevede; İran Ticaret Heyetiprogramına katılmak isteyen firmaların,www.tim.org.tr internet adresinde yer alan Başvuru Formu'nu (http://goo.gl/NFXFIC ) eksiksiz doldurarak, elektronik ortamda en geç 5 Eylül 2014 Cumagünü mesai bitimine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Organizasyon kapsamındaki ekonomi sınıfı uçak bileti, konaklama, toplantı ve transfer giderlerinin karşılanmasını teminen firmalarımızın,İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhr. Birl. Eğitim Vakfı İkt. İşl. Birlik Turizm Seyahat Acentası, Yapı Kredi Bankası - Güneşli Şb. (976) IBAN TR41 0006 7010 0000 0036 2669 81 Avro hesabına 1500 € avans (katılımcının iptal etmesi durumunda iadesiz,) ödeme yapmalarıve ilgili banka dekontunu zaferunuvar@tim.org.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

Bu sayfa 6 Ağustos 2014 Çarşamba tarihinde yayınlanmıştır.
PAYLAŞ