Gabon ve Senegal Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti

Başbakanımız Sn. R. Tayyİp ERDOĞAN başkanlığında, Ekonomi Bakanı Sn. Zafer ÇAĞLAYAN'ın katılımları ile Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda; Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) organizasyonunda, Genel Sekreterliğimiz işbirliğinde 06-11 Ocak 2013 tarihlerinde Gabon-Nijer Senegal'e yönelik Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti düzenlenecektir.

Girişimcilerimize potansiyel iş fırsatları sunan Gabon,Nijer ve Senegal'de pazar payımızın artırılması ve anılan ülkelere yönelik yeni ihracat imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu heyete gıda, tarım ve hayvancılık ürünleri, balıkçılık, makine ve ekipmanları, otomotiv ve yedek parça, kimyevi maddeler ve mamulleri, temizlik ve hijyen ürünleri, mobilya, medikal ürünler ve cihazlar, tekstil ve hazır giyim, güvenlik malzemeleri ve ekipmanları, turizm ve otelcilik, yapı ve inşaat makineleri ve malzemeleri, madencilik, petrol ürünleri, müteahhitlik ve teknik müşavirlik sektörleri başta olmak üzere uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız iştirak edebilecektir.

Söz konusu Ticaret ve Müteahitlik Heyeti Programı kapsamında; Türkiye, Gabon - Nijer - Senegal'den üst düzey yetkililerin katılımıyla Dakar, Niamey ve Libreville şehirlerinde düzenlenecek iş forumlarının yanı sıra her üç ülke girişimcileri ile iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Bu çerçevede, Gabon, Nijer ve Senegal Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti programına katılmak isteyen firmaların, Birliğimiz www.immib.org.tr internet adresinde yer alan Başvuru Formunu ( goo.gl/AcQfT ) eksiksiz doldurarak, elektronik ortamda en geç 27 Aralık 2012 Perşembe günü mesai bitimine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Organizasyon kapsamındaki uçak bileti, konaklama, toplantı ve transfer giderlerinin karşılanmasını teminen firmalarımızın, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'nin Vakıfbank - Güneşli Şubesi (Şube Kodu:383) ( Hesap No: 00158048013092703) ( Iban No: TR93 0001 5001 5804 8013 0927 03; Swift Kodu: TVBATR2A) Euro Hesabı'na 4.000.- EURO (katılımcının iptal etmesi durumunda iade edilmez) ödeme yapmaları ve ilgili banka dekontunu Birliğimizin 212-454 00 93 numaralı faksına veya ahmet.goksel@immib.org.tr e-mail adresine göndermeleri gerekmektedir.

BAŞVURU FORMU TIKLAYINIZ.

Başvuru için İlgili Kişiler (IMMIB Kurumsal İletişim ve Organizasyon Şubesi):

Ahmet GÖKSEL / Tel: 212-454 00 21 Abdullah KESKİN / Tel: 212-454 09
DİKKAT:
GABON, NİJER VE SENEGAL'E VİZE ALIMLARINDA, GÜMRÜK ÇIKIŞ VE GİRİŞLERİNDE SARI HUMMA AŞISI OLUNDUĞU GÖSTERİR BELGE TALEP EDİLMEKTEDİR.
AŞI KARTINIZI, TÜM SEYAHAT ESNASINDA PASAPORTUNUZLA BİRLİKTE YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKMEKTEDİR.

SARI HUMMA AŞISININ YAPILABİLECEĞİ SEYEHAT MERKEZLERİ İÇİN: (bkz. seyahat sağlığı merkezleri)

Sarıhumma: Bu ülkelere giden 9 aylıktan büyük tüm yolculara seyahate çıkmadan en az 10 gün önce 1 doz sarıhumma aşısı tavsiye edilir. Aşının 10 yıl koruyuculuğu vardır.

Sarıhumma hastalığının görüldüğü bir ülkeden gelen 1 yaşın üzerindeki tüm yolculardan on gün önce sarıhumma aşısı ile aşılandığını gösterenuluslararası aşı sertifikası istenir.

SITMA

Sıtmadan korunmak için gitmeden önce başlanması gereken ilaçlar: Seyahate çıkmadan 1 hafta önce Seyahat Sağlığı Merkezlerinden alınacak Sıtma Hapına Başlanır.

Hiçbir koruyucu ilaç tedavisi sıtmaya karşı %100 koruma sağlamaz. Sıtmadan ve sinek ısırmalarıyla bulaşan diğer hastalıklardan korunmak için bazı özel önlemlerin de alınması gerekir. Böcek uzaklaştırıcılar kullanmak, geceleri uyurken cibinlik ile yatmak, sinek bobinleri, böcek spreyleri, uzun giysiler giymek gibi özel önlemler almak çok büyük önem taşır.

SENEGAL BİLGİ NOTU İÇİN: TIKLAYINIZ

GABON BİLGİ NOTU İÇİN: TIKLAYINIZ

NİJER BİLGİ NOTU İÇİN: TIKLAYINIZ

VİZE NOTU:

GABON - NİJER - SENEGAL HEYETİNE KATILIM SAĞLAYACAK FİRMALARIN VİZE İÇİN EKTEKİ FORMLARI DOLDURARAK, RESİM, PASAPORT VE AŞI KARNELERİNİN 31.12.2012 PAZARTESİ GÜNÜ MESAİ BİTİMİNE KADAR AŞAĞIDA BELİRTİLEN ADRESTE OLACAK ŞEKİLDE GÖNDERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

Cankat ÖĞÜN
Operasyon Sorumlusu
AKIN DANIŞMANLIK TURİZM ORGANİZASYON LTD.ŞTİ.
Tel : (312) 425 59 31
Gsm : (530) 505 80 03
Fax : (312) 425 12 60
msn : akindanismanlik1@hotmail.com
skype : akindanismanlik1
www.akindanismanlik.com.tr
Atatürk Bulvarı No:141 Bulvar Palas A-Blok No:86
06640 Bakanlıklar - Ankara

Bu sayfa 24 Aralık 2012 Pazartesi tarihinde yayınlanmıştır.
PAYLAŞ