Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Macaristan Ticaret Heyeti

Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Macaristan'a gerçekleştirecekleri resmi ziyaret ile eş zamanlı olarak, Ekonomi Bakanımız Sayın Zafer ÇAĞLAYAN'ın katılımları, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda; Meclisimiz, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) organizasyonu ile Uludağ İhracatçı Birlikleri tarafından 03-06 Şubat 2013 tarihleri arasında adı geçen ülkelere yönelik olarak bir Ticaret Heyeti programı düzenlenecektir.

Girişimcilerimize potansiyel iş fırsatları sunan Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Macaristan'da pazar payımızın artırılması ve anılan ülkelere yönelik yeni ihracat imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu heyete otomotiv ve yan sanayi, elektrik-elektronik, kimyevi maddeler ve mamulleri, tekstil ve hazır giyim sektörleri başta olmak üzere uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız iştirak edebilecektir.

Söz konusu Ticaret Heyeti Programı kapsamında, Türkiye'den ve anılan ülkelerden üst düzey yetkililerin katılımıyla düzenlenecek İş Forumlarının yanı sıra Türk ve yabancı girişimciler arasında iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir. Bu çerçevede, bahse konu program, gerek anılan pazarlara girmek isteyen gerekse pazar paylarını daha da arttırmayı amaçlayan firmalarımız için önemli bir fırsat oluşturmaktadır.

Bu kapsamda, programa katılmak isteyen firmaların 2.500 € tutarındaki avans tutarını Uludağ İhracatçı Birlikleri'nin Vakıflar Bankası Bursa Organize San. Şubesi (Şube Kodu:398) (€ Hesap No: 00158048000610745) (IBAN NO: TR39 0001 5001 5804 8000 6107 45) banka hesabına yatırmalarının ardından aşağıda belirtilen başvuru linkinden en geç 29 Ocak 2013 Salı günü mesai bitimine kadar başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Katılımınızın kesinleşmesi için avans bedelinin ödenmesi gerekmekte olup; katılımdan vazgeçilmesi halinde avans bedeli iade edilmeyecektir.

Heyet programının tespitine yönelik çalışmalar devam ettiğinden taslak program başvuru yapan firmalara bilahare iletilecektir.

Başvuru Linki; http://goo.gl/UehrL

Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (UİB)

Sevcan ÖZKÖK

Tel: 0224 219 10 00/1906 E-Posta: ozkoks@uib.org.tr

Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Macaristan pazarları hakkında detaylı bilgi için;

Songül BEKTAŞOĞLU, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Macaristan Ülke Masası Uzmanı

Tel: 0312 204 76 20 E-Posta: bektasoglus@ekonomi.gov.tr

Ayşe Oya BENLİ ÖZBAŞ, Slovakya Ülke Masası Uzmanı

Tel: 0312 204 76 20 E-posta: benlio@ekonomi.gov.tr

Bu sayfa 24 Ocak 2013 Perşembe tarihinde yayınlanmıştır.
PAYLAŞ