ABD Ticaret Heyeti

Ekonomi Bakanı Sn. Zafer ÇAĞLAYAN başkanlığında, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) - Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) organizasyonu ile İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından 01-05 Nisan 2013 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri'ne (Houston-Austin) yönelik bir Ticaret Heyeti programı düzenlenecektir.

Girişimcilerimize potansiyel iş fırsatları sunan ABD'de pazar payımızın artırılması ve yeni ihracat imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek heyete gıda, tarım ve hayvancılık, kablo, havacılık ve uzay, savunma sanayii, enerji, petrol ve petro-kimya ürünleri , makina, boru ve bağlantı parçaları (vana, pompa dahil) bilişim ve yazılım, gemicilik , inşaat ve sinema sektörleri başta olmak üzere uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız iştirak edebilecektir.

Söz konusu Ticaret Heyeti Programı kapsamında; Türkiye ve ABD'den üst düzey yetkililerin katılımıyla Houston ve Austin şehirlerinde düzenlenecek iş forumlarının yanı sıra her iki ülke girişimcileri ile iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Bu çerçevede, ABD Ticaret Heyeti programına katılmak isteyen firmaların, İMMİB internet adresinde (www.immib.org.tr) yer alan başvuru formunu (http://goo.gl/P469S) eksiksiz doldurarak, elektronik ortamda en geç 15 Mart 2013 Cuma günü mesai bitimine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Organizasyon kapsamındaki ekonomi sınıfı uçak bileti, toplantı ve transfer giderlerinin karşılanmasını teminen firmalarımızın, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'nin Vakıfbank - Güneşli Şubesi (Şube Kodu:383) (Hesap No: 00158048013092689) (Iban No: TR83 0001 5001 5804 8013 0926 89; Swift Kodu: TVBATR2A) USD Hesabı'na,4.750 USDavans (katılımcının iptal etmesi durumunda iade edilmez ) ödemesi yapmaları ve ilgili banka dekontunu İMMİB'e (Faks: 0212 4540093 veya Eposta:fatih.saricaoglu@immib.org.tr) iletmeleri gerekmektedir.

Bu sayfa 27 Şubat 2013 Çarşamba tarihinde yayınlanmıştır.
PAYLAŞ