Büyükekşi “Türkiye-AB Sivil Toplum Buluşmaları”na Katıldı

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik ile resmi temaslarda bulunmak üzere Berlin'de bir dizi ziyarete katıldı. Bakan Çelik'in başkanlık ettiği heyet Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından düzenlenen “Türkiye-AB Sivil Toplum Buluşmaları” kapsamında 14-15 Aralık 2016 tarihlerinde Berlin'de çeşitli temaslarda bulundu.

Ziyaret kapsamında, ilk olarak Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik Berlin'de Körber Vakfı'nca düzenlenen kahvaltılı toplantıya katılarak bir konuşma yaptı. Ardından, Avrupa'dan Sorumlu Federal Devlet Bakanı Michael Roth ile çalışma yemeğinde görüşmelerde bulundu. Sonrasında ise, Entegrasyon, Göç ve Mültecilerden Sorumlu Federal Devlet Bakanı Aydan Özoğuz ile görüşmeler gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Berlin programı kapsamında Almanya'nın Özel İşlerden Sorumlu ve göç ve mülteci konularının eşgüdümünü de yürüten Federal Bakanı Peter Altmaier tarafından verilen çalışma kahvaltısına da katıldı.

Bakan Çelik'in Berlin'deki temaslarında Türkiye-AB ilişkilerindeki son gelişmelerin yanı sıra terörle mücadele, göç, vize serbestisi, Almanya ile ikili ilişkilerimiz ve işbirliği konuları ele alındı.

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin de katılım gösterdiği “Türkiye-AB Sivil Toplum Buluşmaları” başlıklı toplantı serisisinin kapsamında Türkiye'den ve Almanya'dan temsilcilerin bulunduğu toplantıların açılış konuşmaları Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik tarafından gerçekleştirildi.

PAYLAŞ