Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Ekonomi Bakanlığı, Afrika Birliği Komisyonu ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından,2-3 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda, "Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu" düzenlenecek. Forum ile  Türkiye ve Afrika ülkeleri iş çevreleri arasında uzun süreli işbirliğinin tesis edilmesini amaçlıyor.

Küresel rekabetin artmasıyla uluslararası enerji şirketlerinin yeni piyasa arayışlarını hızlanmasıyla, enerji yatırımcıları rotaları Afrika kıtasına yöneliyor. Bu noktada, Türk yatırımcılar ve Afrikalı önderler, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Ekonomi Bakanlığı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından 2-3 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek 'Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nda bir araya gelecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde, bölgedeki yatırım imkanları, kıtada bulunan rezervler ve iş yapma fırsatlarının ele alınacağı 'Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'na Afrika ülkelerinden bakanlar, özel kuruluşların yöneticileri, firma temsilcileri, Afrika Birliği ve Afrika Kalkınma Bankası üst düzey yetkilileri ve Afrika Bölgesel Ekonomik Topluluklarının Genel Sekreterleri katılacak.
 

Forum kapsamında Türkiye İhracatçılar Meclisi  Türk ve Afrikalı işinsanları ile B2B görüşmeler organize ediyor. Yaklaşık 700 Afrikalı işadamının forum kapsamında organize edilen B2B toplantısına  davet edildiği listeye aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Afrikalı İşinsanları B2B Görüşme Listesi için tıklayınız.

Tarih : 2 Kasım 2016 Çarşamba

Saat: 15:30-18:30

Yer: İstanbul Lütfi Kırdar ICEC, Teras Çadır

PAYLAŞ