"Turkey Standı" Hırvatistan'da Büyük İlgi Gördü

Hırvatistan'ın Opatija şehrinde 02-04 Kasım 2016 tarihlerinde düzenlenen "Dünya Helal Günü Hırvatistan - World Halal Day Croatia 2016” etkinliği kapsamında gerçekleştirilen "Dünya Helal Ürünleri Fuarında” T.C. Ekonomi Bakanlığı ile Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinasyonu ve İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği organizasyonunda yapılan "Türkiye Standı” ilgi odağı oldu.

Etkinlik, başta Hırvatistan Cumhurbaşkanı Sn. Kolinda Grabar Kitaroviç olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakan Yardımcısı Sn. Fatih Metin ve Hırvatistan Diyanet Kurumu Müftüsü Sn. Aziz Hasanoviç'in de aralarında bulunduğu protokolün açılış konuşmaları ile başladı. Akabinde Sn. Kitaroviç, Sn. Metin ve beraberindeki üst düzey heyet "Türkiye Standı”nı ziyaret ettiler.

Ülkemizin yeni tanıtım kimliğini oluşturan Türkiye markası konseptine uygun olarak başarılı biçimde tasarlanan "Türkiye Standı” gerek resmi heyetler gerek diğer fuar katılımcısı ülkeler ve ziyaretçiler tarafından övgü toplamıştır. Turkey standına gelen ziyaretçilere ikramlık servislerin yanı sıra Turkish Perspective dergisi, Turkey Discover the Potential tanıtım kitapçığı ve Turkey Discover the Potential logo tanıtım kitapçığı dağıtılmış olup, Türkiye Standı” ile birlikte fuara katılan Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu ve Fındık Tanıtım Grubu stantları en çok ilgi gören standlar olmuştur. Düzenlenen gala yemeğinde TİM'e fuar organizasyonuna yaptıkları katkılarından dolayı “teşekkür belgesi” verilmiştir.

 

 

PAYLAŞ