TİM: Başkanvekilimiz Sayın Çıkrıkçıoğlu, görevlerinin başındadır.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili Sayın Mustafa Çıkrıkçıoğlu'nun birkaç saat süren polis sorgulamasının ardından herhangi bir takibata gerek olmadığı tespit edilerek serbest bırakılmasından ve adaletin tecelli etmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz.

İş dünyamıza, sosyal hayatımıza ve Türkiye'nin ihracatına olağanüstü katma değerler getirmiş olan Mustafa Çıkrıkçıoğlu Bey'in böyle bir duruma maruz kalmasını derin üzüntü ile karşılamıştık.

Başkanvekilimiz Mustafa Çıkrıkçıoğlu dün gece serbest bırakılmıştır ve görevinin başındadır.

Sayın Çıkrıkçıoğlu, Türkiye ihracatına büyük emekleri geçmiş bir sanayicidir. Bundan sonra da çalışmalarına aynı şevkle devam edecektir.

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Çıkrıkçıoğlu için:

Kendi işlerinin yanında, TİM Yönetim Kurulu, Sektörler Konseyi, Çelik Sektör Kurulu, Çelik İhracatçılar Birliği'ndeki görevlerini özveri ile yürüten Çıkrıkçıoğlu'nun aramıza dönmesinden dolayı büyük sevinç yaşıyoruz. Mustafa Bey'in şahsına, ailesine, iş dünyamıza ve bütün TİM camiasına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Böyle bir süreçte adaleti hızla tecelli ettiren tüm yargı mensuplarına ve emniyet teşkilatı mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi

Bir çok ticaret heyetine başkanlık ederek ihracatımızın firma ve yeni pazarlar boyutunda çeşitlenmesinde payı olan Mustafa Çıkrıkçıoğlu Bey'e aramıza yeniden hoşgeldiniz diyoruz.

PAYLAŞ