"SENDE POTANSİYEL VAR"

Türkiye İnovasyon Haftası 2016

Afiş Tasarım Yarışması Şartnamesi

Konu:

Türkiye İnovasyon Haftası, her yıl Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı tarafından düzenlenen, değişimi gerçekleştirmek ve geleceği tasarlamak ve sanayi ve akademik çevre arasındaki bilgi ağını genişletmek üzere yenilikçi fikirler oluşturmak için düzenlenir. Bu vizyon doğrultusunda, inovasyon odaklı konferans, sergi ve atölye çalışmaları ile dünya çapında bir etkinlik olarak her yıl düzenlenir.

 

Hayatında inovasyonun gücünü benimsemiş ve başka hayatlara bu bakış açısıyla dokunmuş, ulusal ve uluslararası pek çok katılımcı ile gerçekleştirilen Türkiye İnovasyon Haftası, asal amacını ihracatın ve ihracatçının sorunlarının çözüm merkezi olmak, ihracatçıları yurt içinde ve yurt dışında temsil etmek, ihracatın geliştirilmesi yönünde politikalar üretmek olarak belirler.

 

Toplumsal ve bireysel hayatın her alanında inovasyonun sınırsız gücünü sınırsız potansiyelle birleştiren öncü kişi kurum ve kuruşların davet edildiği yenilikçi anlayışla her yıl, gençleri de inovasyonun sınırsız alanlarına katkıda bulunmaya teşvik eder.

 

Yarışmanın Amacı:

Bu yıl 5.si düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası 2016 için etkinliğin afişini, etkinlik içeriği doğrultusunda özgün, yaratıcı ve işlevselliği ön planda tutarak tasarlayacak üniversite öğrencileri ve profesyoneller için yarışma düzenlemek yarışmanın amacıdır. Yarışmaya katılacak tasarımlarda inovasyonun sınırsız gücünü İstanbul ile bağdaştırmak ve bu şekilde sınırsız inovasyon, sınırsız potansiyel vurgusunu ön planda tutmak önemli noktalardan biridir. Finalde ödüle layık tasarımların kullanımını sağlamak ve tasarım sahiplerini ödüllendirmek olarak sonuçlanacak yarışmaya Türkiye'deki bütün üniversitelerin öğrencileri ve profesyonel tasarımcılar katılabilir.

 

 

Seçici Kurul:

Türkiye İnovasyon Haftası Komitesi

 

Ödül:

5.000 TL

 

Son Başvuru Tarihi:

25 Temmuz 2016, Pazartesi

 

Değerlendirme Tarihi:

1 Ağustos 2016, Pazartesi

 

Sonuçların Açıklanması:

2 Ağustos 2016, Salı

 

 

Katılım Koşulları:

  • Yarışmaya, bir yarışmacı bir rumuzla en fazla üç afişle katılabilir. Aynı zamanda birden fazla yarışmacı ortak çalışmayla da katılabilir.
  • Birinciliğe layık afiş tasarımı bulunmaz ise Türkiye İhracatçılar Meclisi ödülün kimseye verilmeme hakkını saklı tutar.
  • Afişler, 50 x 70 cm. dikey, 70x50 cm. yatay olarak çalışılacaktır. Afiş çalışmalarında renk ve teknik kullanımında herhangi bir sınırlama yoktur. Ancak dört renkli (CMYK) ofset baskı teknolojisi ile elde edilebilen renklerin dışına çıkılmamalıdır. Çalışmalar 1/1 ölçüde, 300dpi çözünürlükte, tiff formatında hazırlanacaktır. Afişlerde görsel tasarımı destekleyen sözel mesajlar olarak "TÜRKİYE İNOVASYON HAFTASI” ile "8-9-10 ARALIK, İSTANBUL KONGRE MERKEZİ” tarih ve mekan bilgisi yer alacaktır. Belirtilen ibarelerin yer almadığı afişler değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Her bir afiş çalışması maksimum 300 karakterlik yazılı açıklaması ile beraber iletilmelidir. Yazılı açıklaması ile beraber gönderilmeyen tasarımlar değerlendirilmeye alınmayacaktır.

 

Katılım Şekli ve Adresi:

Projeler selin@ddf.com.tr adresine mail yoluyla iletilebilir.

 

Yarışmayı Düzenleyen Kuruluş:

Türkiye İhracatçılar Meclisi

PAYLAŞ