Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a Düzenlenen Saldırıyı Kınıyoruz

Dün Ankara'da, Rusya Federasyonu Büyükelçi Sayın Andrey Gennadiyeviç Karlov'a düzenlenen menfur saldırı bizleri derinden yaralamıştır. Bir takım karanlık odaklar yine gün yüzüne çıkarak bu kez komşumuz Rusya'nın ülkemizdeki temsilcisi Karlov'un canına kastetmişlerdir.

Birçok konuda işbirliklerimizi pekiştirdiğimiz komşumuz Rusya ile siyasi ve ticari anlamda günden güne gelişen ilişkilerimize darbe vurulması amaçlanmış; her iki ülke de bu menfur saldırı neticesinde zarara uğratılmak istenmiştir.

Her iki ülkenin halkları ve resmi makamları Andrey Karlov'a düzenlenen menfur saldırının altında yatan nedenleri açıkça görmüştür. Bu tür cani eylemler, gerek Rusya'yı gerekse ülkemizi hedeflerinden ve ortak menfaatler doğrultusunda iş birlikliği içinde olmaktan asla alıkoyamaz.

Ankara'da Andrey Karlov'a düzenlenen alçakça saldırıyı, Türk halkının bir ferdi ve ihracatçılarımızın temsilcisi olarak lanetliyor; kıymetli Büyükelçinin ailesine, Rus halkına ve resmi makamlarına taziyelerimi arz ediyorum.

Mehmet BÜYÜKEKŞİ

TİM BAŞKANI

PAYLAŞ