23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Değerli Dostlarım,

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Genel Kurul Salonu'nda oturum düzeninin tam karşısında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ait şu sözler herkesin görebileceği bir şekilde yazılıdır: "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir."

Bu sözleri tüm derinliği ile yüreğinde hisseden başka bir millet dünya üzerinde sanmıyorum ki olsun. Bu büyük anlayış, Türk milletine işgalden kurtuluş için yaptığı destansı mücadelenin kıvılcımını ateşlemiş, darbelere, demokrasi düşmanlarına karşı dimdik ayakta durmasını sağlamıştır.

Bugün Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutladığımız 23 Nisan'da kurulan Büyük Meclis, mücadelenin, Cumhuriyetin, gelişmenin, kalkınmanın temelini atmış, daima bize ışık tutmuştur. Ve ne mutlu ki 98 yıl önce atalarımızın attığı bu önemli adım, çocuklara armağan edilmiş ve tüm dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olarak da tarihe geçmiştir.

Bizlere bugünün Türkiyesi'ni daim kılma görevi veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kurucularımıza ve şehitlerimize bir kez daha minnetlerimizi sunuyoruz. Çocuklarımıza, gelecek nesillerimize daha gelişmiş bir ülke, daha mutlu yarınlar sunmak için canla başla çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Hepimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

 

Mehmet BÜYÜKEKŞİ

TİM Başkanı

PAYLAŞ