TİM'den Haberler

EPC TURKEY Yurtdışında İhale Fırsatları Sunuyor

Türk Müteahhitlerine ve mühendislik firmalarına uluslararası pazardaki ihaleleri ve ihalelere ilişkin güncel gelişmeleri düzenli olarak takip hizmeti veren  EPC Tukey, ihracatçı EPC firmalarına özel fırsatlar sunuyor.

TİM-TEB Girişim Evi

Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Türk Ekonomi Bankası işbirliği ile yürütülen TİM-TEB Girişim Evleri tanıtıcı broşürü için tıklayınız.

İNOVASYON VE GİRİŞİMCİLİK EKONOMİSİ TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI

Bilim ve teknolojide yaşanan baş döndürücü gelişmelerin küreselleşme sürecinin en temel dinamiğini oluşturduğu bir dönemde, artık bilim-teknoloji ve ekonomi politikalarının odağına inovasyon olgusu yerleşmiş durumdadır.

ÜNİVERSİTELERDEN AR-GE'YE 3,3 MİLYAR LİRA

2016 yılında merkezi yönetim bütçesinden Ar-Ge faaliyetlerine yapılan harcama bir önceki seneye göre yüzde 21,6 artarak 7,5 milyar liraya çıktı.

AVUSTRALYA'DA MİLLİ KATILIM FUARININ ÖNCÜSÜ ‘KUMİB' SİDNEY'DE BOY GÖSTERDİ

Avustralya'nın Sidney kentinde 11-14 Eylül 2017 tarihleri arasında İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nin (KUMİB) organizatörlüğünde ve T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen FINE FOOD AUSTRALIA 2017

EXIMBANK İHRACATA FİNANSMAN DESTEĞİNİ YÜZDE 15 ARTIRDI

Türk Eximbank'ın 2017 yılının ilk yarısında ihracatçılara sunduğu toplam finansman desteği geçen yıla göre yüzde 15 artarak 16,3 milyar dolardan 18,8 milyar dolara yükselirken, bu desteğin 11,7 milyar doları nakdi kredi, 7 milyar doları ise alacak sigortası olarak sağlandı.

Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı Tanıtım Toplantısı

29/7/2017 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan “Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı” ile ilgili olarak 17 Ağustos 2017 tarihinde tanıtım toplantıları düzenlenecektir.

TİM'de yeni Genel Sekreter Yardımcıları göreve başladı

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) yeni Genel Sekreter Yardımcıları Caner Çolak ve Cihat Gök görevlerine başladı. TİM'deki görevlerinden önce, Çolak, Ekonomi Bakanlığında Dış Ticaret Uzmanı ve Özel Kalem Müdürü, Gök ise Bakan Danışmanı olarak görev yapıyordu.

“Yatırımlarda Devlet Yardımları hakkında değişikliğe gidildi.”

Bu karar ile birlikte lisanslı depoculuk ve nükleer enerji santrali yatırımları, yatırımlarda devlet yardımları hakkında karar kapsamında öncelikli yatırım konuları arasına alınırken söz konusu yatırımlar, beşinci bölge teşvik uygulamalarından yararlanabilecektir. Ancak bu yatırımlar, altıncı bölgede yer almaları halinde bulunduğu bölge desteklerine tabi olacaktır.

‘Sürdürülebilir İş Ödülleri' için son başvuru tarihi 15 Ağustos

Yılın başarılı sürdürülebilir iş modellerini ödüllendiren Sürdürülebilir İş Ödülleri için başvurular başladı. Bu yıl dördüncü kez düzenlenen ödüller için başvurular 15 Ağustos'a kadar sürecek.
Bu sayfa 5 Şubat 2011 Cumartesi tarihinde yayınlanmıştır.
PAYLAŞ