TİM'den Haberler

EXIMBANK İHRACATA FİNANSMAN DESTEĞİNİ YÜZDE 15 ARTIRDI

Türk Eximbank'ın 2017 yılının ilk yarısında ihracatçılara sunduğu toplam finansman desteği geçen yıla göre yüzde 15 artarak 16,3 milyar dolardan 18,8 milyar dolara yükselirken, bu desteğin 11,7 milyar doları nakdi kredi, 7 milyar doları ise alacak sigortası olarak sağlandı.

TİM-TEB Girişim Evi

TİM-TEB Girişim Evi'nin amacı, bulunduğu illerde, yenilikçi, yüksek katma değerli ve ihracat potansiyeline de sahip girişimcileri ve girişimci işletmeleri geliştirme ve güçlendirmektir

Dünya “tek tuşla” ihracatçının avucunda

Türkiye İhracatçılar Meclisi, (TİM) gerek ihracatını artırmak isteyen firmalar gerekse ilk kez ihracat yapmak isteyen firma ve girişimciler için İhracat Pusulası bilgilendirme portalini hayata geçirdi. Portal sayesinde firmalar hem Türkiye'nin hem de dünyanın dış ticaret verilerini aynı ekranda karşılaştırabilecek ve her türlü pazar analizi yapabilecek.

TİM ile Bankalar arasında imzalanan protokoller

Türkiye'nin en büyük bankaları ile yaptığı protokolleri için tıklayınız.

VİOP'ta Riskini Yönet Eğitim Semineri

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) olarak ihracatçılarımızın kur riskinden korunması amacıyla piyasa enstrümanlarını kullanmalarını önemsiyor ve bu yönde kamu ile özel sektör nezdinde girişimlerde bulunuyoruz. Bu doğrultuda Borsa İstanbul tarafından VİOP'ta risk yönetimi konusunda düzenlenen ve 24 Ekim 2018 tarihinde Borsa İstanbul Toplantı Salonu'nda gerçekleşecek olan Risk Yönetimi Semineri'ne davetlisiniz! Kayıt için tıklayınız!

10 SORUDA İNOVASYON

İnovasyon bir takım oyunudur, tüm rollerin en iyi şekilde oynanmasını sağlarsanız, yenilikçi büyük bir güç açığa çıkacaktır. İnovasyon sadece pazarlamanın, insan kaynaklarının ya da Ar-Ge bölümlerinin işi değildir. Başarılı şirketlerde inovasyon şirketin her yanına yayılır. İnovasyon teknolojiden öte, iş yapma şekli, pazarlama yöntemleri, süreç ve müşteri deneyimlerini de kapsar, en iyi fikirlerin aslında küçük şirketlerden de çıkabileceğini gösterirken yeni girişimlere imza atmak için heyecan yaratır.

TİSK'ten Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri 2018 Yarışması

Ödül Töreni'nin 2019 yılı Ocak-Mart döneminde düzenlenmesi öngörülüyor. Ödül Programı kapsamında, 2015 yılından itibaren verilmeye başlanan GAN TÜRKİYE Özel Ödülü'nün yanı sıra, bu yıl Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Girişimcilik Özel Ödülleri verilecek.

TİM İLE İHRACATÇI BİRLİKLERİNİN KURULUŞ VE GÖREVLERİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

Bu günkü Resmi Gazete'de yayınlanan yönetmeliğe göre bir takım değişiklikler öngörüldü.

TİM ve Birlikler Yönetmeliği'nde gelir düzenlemesi

Resmi Gazetede bugün yayınlanan tebliğ ile Türkiye İhracatçılar Meclisi İle İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Yönetmelik'in, gelirler maddesinde düzenleme yapıldı.
PAYLAŞ